خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

معرفی انواع فرش دستبافتگونه

خرید انواع فرش ماشینی دستبافتگونه

فرش های ماشینی دستبافگونه نوع جدیدی از فرش های ماشینی هستند که به علت ظرافت و زیبایی بی نهایت به فرش های دستبافتگونه معروف هستند. در این متن با تکیه بر معرفی انواع فرش های دستبافتگونه توضیح خواهیم داد که چرا این بافته ها محبوب فضاهای لوکس خانه هستند و چطور می توان فرش های دستبافتگونه با کیفیت، زیبا و ارزان قیمت را به روشی آسان تهیه نمود.
برای خرید مطلوب تر و به صرفه تر با ادامه متن همراه شوید.

فرش های ماشینی دستبافتگونه چیست؟
اواع مختلف این بافته ها را می توان بر اساس شانه و تراکم مشخص نمود. چراکه ویژگی مهم این فرش ها بافته شدن در شانه و تراکم بالا و همچنین طرح ها و نقشه های زیبا هستند. امروزه با پیشرفت روز افزون علم و دانش صنعت تکنولوژی به تولید ماشین هایی رسیده است که بافت ها را در شانه و تراکم بالا تولید می کنند. تولید کنندگان هم به خوبی از این مزیت بهره گرفته اند و توانسته اند با تولید فرش های ماشینی دستبافتگونه شاخه جدیدی در بازار ایجاد کرده و با بالا بردن تعداد شانه و تراکم ظرافت بافته ها را چند برابر کنند.
هر تخته فرش ماشینی دو ویژگی دارد که تعیین کننده بسیاری از خصایصی بافته است. این دو ویژگی که همان شانه و تراکم هستند، دلیل اصلی شباهت فرش به نوع دستبافت می باشد. می توان طی یک نسخه کلی چنین عنوان کرد که هر چه قدر بر تعداد شانه و تراکم افزوده شود، فرش ماشینی ریز بافت‌ تر و ظریف تر به نظر می رسد. همچنین با بیشتر شدن تعداد گره ها :
1- ارتفاع نخ خاب کاهش می یابد.
2- از طرح ها و رنگ های متنوع و نوین تری برای بافت استفاده می شود.
3- الیاف خاص مانند ابریشم در بافت بیشتر بکار گرفته می شوند.
4- فرش لوکس تر شده و تأثیر بیشتری در فضای خانه خواهد داشت.
5- قیمت بافته هم بیشتر شده و در نهایت توجه مشتریان خاص و لوکس پسندان را به خود جلب خواهد کرد.

فرش های دستبافتگونه یا شبه دستبافت بسیار متراکم تر و توپرتر و سنگین تر از فرش های دیگر هستند.  

خرید انواع فرش ماشینی دستبافتگونه
به فرش های ماشینی که بیشتر از 1200 گره در هر متر عرض خود دارند، فرش های دستبافتگونه می گویند. فرش های 1200 شانه، فرش های 1500 شانه و اخیرا فرش های 1600 شانه از جمله این بافته ها هستند. هر کدام از این دسته ها به خودی خود چندین و چند شاخه را در بر می گیرد. بافت فرش دستبافت گونه کاشان به عنوان بهترین تولید کننده فرش ماشینی در سراسر جهان و سرآمد تولید کنندگان کاشانی، طرح های مشابه فرش دستبافت دارای طرح های افشان، لچک و ترنج و خشتی است.

- فرش ماشینی 1200 شانه دستبافگونه
فرش دستباف گونه 1200 شانه از بهترین برند های کاشان شاخه پر مخاطبی برای پذیرایی را در اختیار گرفته است. ریز بافتی و ظرافت بالا و مشابهت طرح با فرش های دستباف نام فرش های دستبافتگونه را برازنده این بافته ها کرده است. تنوع رنگی و تولید در 8 الی 12 رنگ مختلف زمینه هنری است که به دست طراحان کاشانی امکان پذیر شده است. بالا ترین کیفیت نخ و بافت مربوط به فرش های ماشینی کاشان و همین دلیل محکمی است تا شهر کاشان را پایتخت فرش های ماشینی در جهان بنامیم . تولید کنندگان قدر و توانمند کاشانی با بکارگیری تکنولوژی بافت زمینه تولید فرش های دستبافتگونه را فراهم آورده و شکی نیست در این موضوع که در حال حاضر بهترین فرش های دستبافتگونه از دل کارخانه های شهر کاشان بر می آید.
از دیگر نکات مهم در مورد فرش های 1200 شانه به عنوان یکی از انواع فرش های دستبافتگونه این که از الیاف اکریلیک هیت ست صد در صد خالص تولید می شوند. این در حالی است که بسیاری از فرش های ماشینی اکریلیک خالص نیستند و با درصدی ناخالصی از جنس پلی استر و یا پلی پروپلین بافته می شوند و به هر اندازه ناخالصی ها بیشتر باشد، فرش از درجه یک بودن و برتر بودن فاصله می گیرد. فرش های پرفروش دستبافتگونه 1200 شانه با تراکم 3600 رایج ترین فرش در این دسته هستند. قابليت شست و شو و عدم کرک دهي هم از دیگر ویژگی هایی است که در این بافته ها جالب توجه به نظر می رسد.
انواع طرح هاي اصيل و پرطرفدار ایرانی در غالب فرش های دستبافتگونه تولید می شوند و این طرح ها در تمامی انواع کلاسيک، سنتی و حتی فانتزی در بازار قابل خرید است. حتی طرح های بدون ترنج و لچک که همان طرح های افشان نامیده شده اند و نسبت به انواع دیگر نوین تر هستند، هم در نوع دستبافتگونه قابل خرید می باشند. فرش 1200 شانه طرح افشان از استقبال بی نظیر و غیر قابل انتظاری برخوردار شده است.
- فرش 1000 شانه دستبافتگونه
محصولاتی که مشخصاتی همانند 1200 شانه دارند و قیمت فرش های 1000 شانه دستبافتگونه پایین تر از 1200 شانه و 1500 شانه است.

- فرش های 1500 شانه و 1600 شانه دستبافتگونه
این فرش ها از گران قیمت ترین بافته ها هستند و بهترین فرش برای زیبایی دکوراسیون خانه به حساب می آیند. در تأثیر با شکوه فرش ها بر دکوراسیون شکی نیست اما توجه داشته باشید به همان اندازه که این بافته ها می توانند تأثیر مثبت داشته باشند در صورت غلط انتخاب شدن می توانند با ایجاد ناهارمونی موجبات ناخوشایندی دکور را فراهم آورند.

برای خرید فرش های دستبافتگونه فروشگاه های اینترنتی را در اولویت قرار دهید و با خرید از این فروشگاه ها زیبایی خانه را تکمیل کنید. تضمین اصالت و کیفیت و قیمت ارزان از فروشگاه های اینترنتی قابل انتظار است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا