خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

3 راه تشخیص بهترین فرش ماشینی ایرانی

خرید بهترین فرش ماشینی

فرش های ماشینی بسته به عواملی به درجه یک، درجه دو و سه تقسیم می شوند. فرش های درجه یک، محصولاتی هستند که دارای خصوصیاتی باشند که این خصوصیات، آن ها را از فرش های درجه دو و سه، متمایز می سازد.
کیفیت فرش ماشینی به عواملی بستگی دارد.

3 راه تشخیص بهترین فرش ماشینی ایرانی
- جنس نخ خاب را بررسی کنید:
یکی از عوامل و یا به عبارتی مهمترین عاملی که در کیفیت فرش ماشینی نقش دارد، نوع نخ خاب فرش است. نخ خاب یا همان نخ رو، نخی است که باید با بهترین الیاف بافته شده باشد. الیاف آکریلیک هیت ست شده، بهترین الیاف بافت برای فرش ماشینی است که بدون پرز، مقاوم و مستحکم است. از آنجایی که بیش از 70 درصد وزن فرش را نخ خاب تشکیل می دهد، باید از بهترین نوع باشد.
فرش آکریلیک ثبات رنگی دارد، در برابر شست و شو و پاخوردگی مقاوم است.
- هیت ست شدن الیاف را بررسی کنید:
فرآیند هیت ست شدن، فرآیندی است که قبل از بافت فرش ماشینی، روی الیاف صورت می گیرد و در این فرآیند، با بخار آب به الیاف گرما می دهند. خاصیت فرش های هیت ست شده این است که احتمال پارگی در آن ها کم است و این الیاف قبل از بافت، بدون پرز و یکدست می شوند.
- به شانه و تراکم فرش ماشینی دقت کنید:
میزان شانه و تراکم، می تواند در کیفیت فرش تاثیر گذار باشد. تراکم عرضی که همان شانه فرش است یعنی تعداد گره هایی که در یک متر مربع از عرض فرش زده می شود و تراکم طولی یعنی تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش زده می شود که هر اندازه شانه فرش بالاتر باشد، فرش زیباتر و ظریف تر و هر اندازه تراکم فرش بالا باشد، فرش توپرتر و منسجم تر و فشرده تر است. با بالا رفتن شانه و تراکم از ضخامت فرش کم می شود چون هر اندازه شانه و تراکم، بالا رود، از ضخامت نوع الیاف کم می شود. یعنی نخ بافته شده برای فرش 700 شانه کلفت تر از نخ بافته شده برای فرش 1500 شانه است.
به میزان شانه و تراکم قالی خریداری شده دقت کنید. یعنی اگر فرش خریداری شده 1000 شانه تراکم 3000 است، یعنی در یک متر از عرض آن 1000 گره و در یک متر از طول آن 3000 گره زده شده است. کمتر از این میزان گره زده شده در یک قالی هزار شانه، تقلب محسوب می شود.
این سه مورد، از مواردی است که برای خرید بهترین فرش ماشینی باید بدان توجه کرد. البته موارد دیگری نیز وجود دارد از جمله  پارگی، ناصاف بودن سطح فرش، سوختگی، جای قلاب نباید یک محصول داشته باشد که در صورت چنین مواردی، فرش جز فرش های تقلبی محسوب می شود.
آهار فرش در بهترین فرش های ماشینی به استاندارد و اصولی زده می شود. آهار همان چسب زنی پشت فرش است که به گره های فرش ماشینی که U شکل دور نخ تار پیچیده شده است، زده می شود. آهار فرش برای فیکس کردن گره های U شکل است.

خرید بهترین فرش ماشینی کاشان
در کاشان، بهترین فرش های ماشینی با طرح های جدید کلاسیک و مدرن تولید می شود. محصولاتی که از بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده است. طرح ها و نگاره های فرش های کاشان زبانزد عام و خاص است.
فروشگاه اینترنتی واگره فرش، یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی فرش کاشان است که بهترین محصولات را با قیمت عمده و کارخانه به فروش می رساند. تمامی محصولات با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسند. این فروشگاه، فروش مستقیم و بدون واسطه را انجام می دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا