خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

فرش نازک بهتر است یا فرش ضخیم

خرید فرش نازک یا خرید فرش ضخیم

تولید متنوع ترین محصولات در صنعت فرش بافی از لحاظ شانه و تراکم فرش سبب گشته تا تولیداتی روانه بازار گردد که دارای ضخامت های مختلفی باشند که به عنوان فرش نازک ماشینی یا فرش ماشینی ضخیم در بازار فرش یافت می گردند. اما همین نمونه تولیدات، سبب گشته تا خریداران فرش ماشینی در کنار سایر ملاک های خرید فرش در باب این موضوع که فرش نازک بهتره یا ضخیم کمی دچار تردید گردند و به دنبال بررسی این موضوع برای خرید این محصولات باشند. لذا در همین باب فروشگاه واگره فرش سعی خود را بر این نهاده تا اطلاعاتی در زمینه خرید فرش نازک یا خرید فرش ضخیم را با متقاضیان در میان بگذارد تا با مطالعه آن خریداران بتوانند به راحتی به پاسخ سوال خود در باب این که فرش نازک بهتر است یا فرش ضخیم دست یابند.

فرش نازک بهتر است یا فرش ضخیم
قبل از بیان هر موضوعی در جهت انتخاب و خرید این دسته از فرش های ماشینی لازم است تا با چرایی معرفی فرش های ماشینی به عنوان فرش های نازک یا حتی فرش های ضخیم آشنا شوید تا به راحتی بتوانید برای منازل خود بهترین کف پوش را انتخاب نمایید.
به همین جهت در باب این موضوع که ضخیم ترین فرش ماشینی چه نوع فرشی می باشد می توان فرش های ماشینی تولید شده با شانه و تراکم پایین را از این دسته محصولات بیان نمود. البته ضخامت فرش عاملی است که بسته به تعداد شانه فرش یا همان گره های زده شده در راستای عرضی فرش به همراه جنس نخ خاب و ارتفاع آن برای فرش تعیین می گردد. به همین جهت فرش های ماشینی 500 شانه، فرش 700 شانه و فرش های 1000 شانه را می توان جزء فرش های ماشینی ضخامت بالا معرفی نمود. شاید این سوال مطرح گردد که نقش تراکم در این محصولات چیست که می توان در این امر تراکم را تنها عاملی بر انسجام فرش و دوام گره های فرش معرفی نمود که به هیچ عنوان بر روی ضخامت فرش تاثیر گذار نیست.
در باب کیفیت این محصولات یعنی فرش نازک یا فرش ضخیم نیز می توان به سبب به کار بردن متریال یکسان هم چون نخ خاب آکریلیک که به صورت هیت ست در طی فرایند گرما دهی در آمده اند تا از پرزدهی فرش کاسته و مقاومت آن را افزایش دهد و نوع استفاده از دستگاه فرش بافی نوین و به روز تولید این محصولات را عاملی دانست که کیفیت یکسان در باب هر یک از فرش های ضخیم و نازک را به همراه دارد. پس از جهت کیفیت می توانید با خیالی راحت به هر یک از محصولات عرضه شده در بازار فرش با هر ضخامتی دست یابید و تنها عاملی را که در خرید این دسته از فرش های ماشینی برای استفاده از فرش با طول عمر واقعی متاثر می سازد را می توان همان بحث ضخامت فرش مطرح نمود که بسته به مکان قابل استفاده مورد خریداری قرار می گیرد.

مشخصات فرش ضخیم
در باب بافت فرش های ماشینی با تراکم های ذکر شده به عنوان ضخیم ترین فرش ماشینی می توان بافت این محصولات را با نمره نخ و ضخامت زیر بیان نمود:
- فرش های 700 شانه که با نمره نخ 18 سه لا و 21 بافته می شوند دارای ارتفاع نخ خاب حدود 9 تا 11 میلی می باشند که همین ارتفاع نشان از ضخامت این فرش ها دارد.
- فرش های 1000 شانه را با نمره نخ 30 تا 36 مورد بافت قرار می دهند که ارتفاع نخ خاب حدود 8 میلی را به همراه دارد.
موضوع قابل بررسی دیگر در این دسته از فرش های ماشینی را می توان قیمت فرش ماشینی ضخیم مطرح نمود که نسبت به فرش های نازک قیمت مناسب تری را دارا است و دلیل این امر تعداد شانه و تراکم پایین فرش و مقدار الیاف مصرفی کمتر این نوع از محصولات می باشد.
حال در کنار مطالب بیان شده در بالا نوبت آن رسیده تا به بیان اطلاعاتی در زمینه فرش های نازک بپردازیم که در ادامه می توانید به آن دست یابید.

مشخصات فرش های نازک
فرش های نازک که به عنوان جدیدترین تولیدات صنعت فرش بافی روانه بازار گشته اند را می توان فرش های بافته شده با تعداد شانه و تراکم بالا بیان نمود که در معرفی آن می توان فرش های 1200 شانه و فرش ماشینی 1500 شانه کاشان را مثال زد. این دسته از فرش های ماشینی با تراکم بالا که بر ظرافت و زیبایی فرش ها می افزاید را می توانید به عنوان فرش نازک مورد خریداری قرار دهید و منازل خود را با این نمونه از محصولات زینت بخشید.
بافت فرش های ماشینی با این تراکم با ارتفاع نخ خاب کمتری مورد تولید قرار می گیرند تا زیبایی این دسته از فرش ها بیشتر گردد و همین امر سبب گشته تا از ضخامت این دسته از فرش های ماشینی کاسته شود.
در باب تولید فرش های 1200 شانه با نمره نخ 36 تا 40 و فرش های 1500 شانه با نمره نخ 50، 55 و 60 از ارتفاع نخ خاب حدود 6 تا 7 میلی استفاده می نمایند که این امر از ضخامت فرش ها کاسته و زیبایی بهتر نقوش را به همراه دارد که همین امر سبب شده تا این دسته از فرش های ماشینی را به عنوان قالی های ماشینی دستبافتگونه لوکس نازک کاشان معرفی نمایند.
لذا حال که با تعریف فرش های نازک و فرش های ضخیم آشنا گشته اید لازم است تا در باب کاربرد هر یک از این دسته فرش های ماشینی کاشان نیز آشنا گردید.
در باب مکان استفاده از فرش ماشینی ضخیم می توان استفاده از این فرش های ماشینی را مناسب برای فضاهای با تردد بالا هم چون فرش پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب بیان نمود. استفاده از این فرش های ماشینی برای مکان هایی که به جای مبل از فرش استفاده می نمایند نیز مفید می باشد. اما فرش های نازک به دلیل ضخامت کم و زیبایی و ظرافت بالا بهتر است به عنوان فرش های لوکس و زینتی در مکان های کم تردد مورد استفاده قرار گیرند.
 پس در باب این سوال که فرش نازک بهتره یا ضخیم می توان هر دو فرش را از دسته فرش های با کیفیت معرفی نمود که تنها بسته به مکان مورد استفاده برتری یکی نسبت به دیگری برای خرید مشخص می گردد.

خرید فرش نازک یا خرید فرش ضخیم
در زمینه خرید فرش نازک یا خرید فرش ضخیم، خرید از فروشگاه معتبر با عرضه اعتبار کتبی کیفیت و اصالت فرش مهم ترین نکته برای خرید فرش کاشان به ویژه خرید های آنلاین می باشد که فروشگاه واگره فرش ا زآن برخوردار است. اعتبار فروشگاه از روی نماد های دریافتی از سوی وزرات صنعت و معدن و تجارت می توان مورد بررسی قرار داد و اعتبار محصولات تولیدی آن را نیز از ارائه ضمانت کتبی آن می توان دریافت نمود. خرید هر یک از فرش های نازک یا خرید فرش ضخیم از این فروشگاه که به صورت آنلاین و حضوری صورت می پذیرد را می توانید در بالاترین تنوع طرح و رنگ بندی در ابعاد مختلف بسته به نیاز خود خریداری نمایید.
از مزیت خرید از فروشگاه واگره فرش در کنار دسترسی به جدیدترین و متنوع ترین محصولات می توان ارائه فرش با قیمت تولیدی را به سبب فروش فرش بدون حضور واسطه و دلالان بیان نمود که سبب شده تا هر یک از فرش های نازک یا ضخیم کاشان با بهترین و نازل ترین قیمت به خریداران عرضه گردد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا