خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

طرح فرش مدل خشتی

فرش طرح خشتی ماشینی

تنوع فرش های ماشینی بازار بزرگی را به وجود آورده است. بازاری به وسعت تأمین نیاز تمام صاحب خانه ها و به قدرت پوشانندگی تمامی سلیقه ها. در دنیای بزرگ فرش و قالی ما روزانه خریداران زیادی را می بینیم که جهت خرید بهترین کف پوش برای خانه خود ، به سراغ فرش های ماشینی خصوصا فرش های ماشینی کاشان آمده اند. از طرف دیگر تولید کنندگانی را داریم که در پی بهتر شدن محصولات خود و برتر بودن در بازار پر رقابت فرش های ماشینی خلاقیت و نوآوری را در کنار کیفیت و زیبایی قرار داده اند.
یکی از زمینه های ایجاد خلاقیت در فرش های ماشینی، طرح ها و نگاره ها هستند. طرح ها و نگاره هایی که وسعت بزرگ بازار را پدید آورده اند و یکی از پر فروش ترین و زیبا ترین این طرح ها، طرح خشتی است. طرح فرش مدل خشتی از قدیم و از هنگام بافت فرش های دستبافت اولیه وجود داشته است اما رو به بهبود بودن طرح های خشتی پنان پویایی بازار ار حفظ کرده که به جرأت می توان در مورد طرح های خشتی جدید صحبت کرد.
با توجه به زیبایی و جذابیت طرح خشتی و از طرف دیگر با توجه به خاص بودن این طرح مقاله حاضر با عنوان طرح خشتی نگارش شده است. در ادامه هرآنچه لازم است در مورد طرح خشتی بدانیم آورده شده و توصیه می شود تا انتها با ما همراه شوید تا انتخاب آگانه ای نسبت به طرح خشتی داشته باشید.

فرش طرح خشتی سنتی
نام طرح خشتی بدان علت بوجود آمده که فرش پر شده از چند ضلعی های مرتبط و منظمی که شبیه به خشت در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. فرش های طرح خشتی در ابعاد مختلف چه کوچک و چه بزرگ پر شده اند از چند ضلعی های کوچک. درون هر چند ضلعی طرح و محتوای خاصی بافته شده است. هرچه تنوع طرح های موجود در چند ضلعی ها بیشتر باشد، حاکی از درجه یک بودن بافته است چراکه یکی از معیار های درجه یک بودن فرش های طرح خشتی تنوع در غالب خشت هاست.
پس با این دانش که طرح خشتی از چینش مربع ها، مستطیل ها و یا لوزی ها در کنار یکدیگر به وجود می آیند به سراغ طرح خشتی دستبافت و ماشینی می رویم.
در فرش های دستبافت طرح خشتی ایده از ذهن عشایری برآمده که بنابر دیدگاه خود از دل طبیعت توانسته اند زیبایی های موجود را به تصویر کشند. فرش های دستبافت طرح خشتی غالبا از هرآن چیزی پوشیده شده اند که بافنده در اطراف خود می دیده است.  پر شدن خشت ها از گل و بوته و حیوانات اهلی نشان از سبک زندگی عشایر و بافنده های فرش های دستبافت در غالب طرح خشتی دارد.
طرح خشتی در فرش های ماشینی از همان اوایل روی کار آمده اند اما چندان فراگیر نبوده و در سال های اخیر فرش های طرح خشتی بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته اند. طرح های خشتی هم در فضا های سنتی و هم در فضا های مدرن و فانتزی مورد استفاده دارند. طرح این فرش ها به گونه ای است که برای فضا های شلوغ و پر تردد کاربردی بوده و زیبایی فضا های کم رفت و آمد خانه را تکمیل می کنند.
طراحان دکوراسیون از فرش های طرح خشتی در فضاهای مختلفی استفاده می کنند. این طرح در آشپزخانه کاربرد دارد چراکه به علت شلوغ بودن و رنگ های استفاده شده معمول در طرح خشتی، لکه ها نمایان نخواهند بود، فضای پذیرایی مکان مناسب خودنمایی طرح خشتی است چراکه بیشتری زیبایی در دکوراسیون با فرش های طرح خشتی ایجاد خواهد شد. فضای اتاق خواب هم می تواند پذیرای فرش طرح خشتی باشد و بدین ترتیب امکان استفاده از طرح خشتی برای خانه های بزرگ و کوچک محیاست. دقت داشته باشید انتخاب رنگ زمینه طرح خشتی متناسب با ابعاد فضا و میزان نور گیری آن انتخاب شود. اطلاع داشتن از ویژگی های زیبایی شناسی یه خرید مطلوب تر ما کمک شایانی خواهد نمود.  
مدل فرش خشتی
نقوشی که تحت عنوان طرح خشتی امروزه در بازار عرضه می شوند در شانه و تراکم های مختلف هستند. سری به فروشگاه های اینترنتی بزنید و با انتخاب دسته فرش های طرح خشتی ببینید که این بافته ها در شانه 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 عرضه می شوند ناگفته نماند شلوغی طرح ها و نگاره های پیچیده موجب شده تا فرش های طرح خشتی در شانه و تراکم بالا زیباتر باشند و جذابیت بافته را چند برابر می کند.

فرش طرح خشتی جدید
فروشگاه واگره فرش، طرح های خشتی را در مئل های گوناگون تولید می کند. فرش طرح خشتی ترنج، یکی از جدیدترین طرح های خشتی سنتی است که ترنج مرکزی دارد و اطراف آن را خشت های زیبا فرا گرفته است. زیبایی این طرح وقتی بیشتر می شود که با شانه و تراکم بالا تولید شود.
فرش طرح خشتی 700 شانه برای اتاق نشیمن، راهروها، جاهای پررفت و آمد است.
فرش کاشان طرح خشتی 1000 شانه و 1200 شانه به دلیل ظرافت و زیبایی برای مکان های لوکس و مجلل مناسب است.
فرش وینتیج طرح خشتی برای دکوراسیون های مدرنیته مناسب است.
فرش های کلاریس 700 شانه، زیبایی بسیاری دارد و فرش های چاپی هستند که طرح های بی نظیری با دنیای از رنگ ها، سطح قالی چاپ شده است.
انواع فرش طرح خشتی

اصولا فرش های بافته شده در طرح خشتی برای خانه های بزرگ و فضا های پر نور مناسب هستند چراکه نگاره های شلوغ و پیچیده ای دارند اما طرح خشتی فضا های کوچک را هم زینت می دهند و محدودیتی در انتخاب این طرح برای فضا های کوچک خانه یا آپارتمان ها نداریم.
هنگام انتخاب فرش طرح خشتی به یاد داشته باشید که زیبایی و جذابیت این طرح در فضا هنگامی چند برابر می شود که فرش اندکی کوچک تر از سای اتاق انتخاب شده و کناره های فرش با لبه دیوار فاصله قابل توجهی داشته باشند.
برای خرید فرش طرح های خشتی، فروشگاه های اینترنتی واگره فرش به شما پیشنهاد می دهیم. فروشگاه هایی با حداکثر خدمات که به علت مجازی بودن و ارتباط مستقیم تولید کننده با صاحب خانه کیفیت عالی، زیبایی و تنوع ستودنی و همچنین مشاوره های تخصصی رایگان را در کنار قیمت مناسب و ارزان در اختیار خریداران قرار می دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا