خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

ویژگی انواع فرش ماشینی از لحاظ شانه و تراکم

انواع فرش ماشینی

امروزه تنوع و تعدد فرش های ماشینی موجود در بازار از لحاظ دسته بندی های مختلف هم چون شانه و تراکم فرش سبب شده تا علاوه بر باز نگه داشتن دست خریداران در انتخاب فرش ماشینی گاها منجر به ایجاد سردرگمی برای متقاضیان گردد که عدم آگاهی از آن منجرب انتخابی نامطلوب خواهد شد. به همین جهت بررسی و شناخت انواع شانه و تراکم فرش یکی از موضوعات مهمی است که می تواند در این زمینه به شما کمک نماید تا به بهترین انتخاب دست یابید. به همین جهت فروشگاه واگره فرش با تهیه دست نوشته زیر با عنوان ویژگی انواع فرش ماشینی از لحاظ شانه و تراکم این امکان را فراهم نموده است تا شما را با انواع فرش ماشینی و انتخاب آن برای کف پوش منازل آشنا نماید تا بر اساس آن بتوانید به انتخابی شایسته دست یابید.

منظور از شانه و تراکم فرش چیست؟
قبل از معرفی انواع شانه و تراکم فرش ماشینی لازم است تا شما را با تعاریف هر یک از این واژه های بافت فرش آشنا نماییم و بعد از آن به بیان خصوصیات هر یک از این مباحث یعنی شانه و تراکم در فرش بپردازیم. به همین جهت در باب این که منظور از شانه و تراکم فرش چیست می توان به ادامه مطلب اشاره نمود:
- شانه فرش: تعداد گره های زده شده در راستای عرضی در یک متر مربع از فرش را شانه فرش معرفی می نمایند که استفاده از آن در بافت فرش های ماشینی به منظور ظرافت و زیبایی فرش می باشد.
- تراکم فرش: تعداد گره های زده شده در راستای طولی در یک متر مربع از فرش را تراکم معرفی می نمایند که به منظور انسجام و استحکام فرش در بافت استفاده می گردد. تراکم های فرش نسبت به تعداد شانه ها معمولا بیشتر می باشد تا بتوان یک فرش با دوام را به خریداران عرضه داشت.
حال که با اطلاعاتی در باب منظور از شانه و تراکم فرش آشنا گشته اید و توانسته اید به تفاوت شانه و تراکم فرش که یکی در باب ظرافت و زیبایی و دیگری در باب استحکام و دوام به کار می رود، دست یابید نوبت به آن رسیده تا با انواع فرش ماشینی و تشخیص شانه و تراکم فرش نیز شما را آگاه سازیم تا بتوانید با آگاهی کامل به بهترین فرش ماشینی دست یابید.

تشخیص شانه و تراکم فرش

در زمینه تشخیص شانه و تراکم فرش می توان در باب این که هر فرش با شانه و تراکم ذکر شده واقعا از همین تعداد گره ها برخوردار است لازم است به شمارش گره های عرضی و طولی فرش در ده سانتی متری فرش بپردازید و با یک حساب سرانگشتی ریاضی به این که در متراژ تعیین شده برای فرش همین شانه و تراکم به کار رفته است دست یابید. به طور مثال برای فرش های 700 شانه تراکم 2550 باید در ده سانتی متری فرش 70 گره در عرض و 255 گره در طول فرش قرار داشته باشد تا بتوان به صحت این تراکم فرش پی برد.

ویژگی انواع فرش ماشینی از لحاظ شانه و تراکم
حال بعد از مطالب ذکر شده در بالا نوبت به آن رسیده تا شما را با انواع فرش ماشینی از لحاظ شانه و تراکم و ویژگی های آن آشنا نماییم که با مطالعه ادامه مطلب می توانید به آن دست یابید.
از اولین تولیدات فرش ماشینی می توان به فرش های 350 شانه اشاره داشت که امروزه تولید آن منسوخ گشته است ولی در کنار این نمونه منسوخ شده با پیشرفت علم و فناوری تولیدات متنوعی روانه بازار گشت که از لحاظ شانه و تراکم، فرش های مختلفی را روانه بازار فرش نموده است که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- فرش های 500 شانه: این نمونه از فرش های ماشینی معمولا با تراکم 2100 مورد بافت قرار می گیرند. این تراکم فرش که این محصول را در پایین ترین شانه و تراکم فرش قرار می دهد یکی از انتخاب هایی است که می توان برای مکان های پر رفت و آمد آن را انتخاب نمود زیرا ظرافت پایین و استحکام بالای آن ها از دفورمه شدن ظاهری فرش جلوگیری می نماید. در این تولیدات ارتفاع نخ خاب در حدود 10 میلی می باشد تا در حین پاخور شدن لطافت و نرمی در فرش وجود داشته باشد.
- فرش های 700 شانه: یکی از تولیداتی که با ارائه انواع فرش ماشینی با شانه و تراکم مختلف هنوز هم در بازار فرش از فروش بالایی برخوردار است را می توان این نمونه از فرش ها بیان نمود که در تراکم های فرش 700 شانه 2550 و تراکم 3000 روانه بازار می گردند. بهترین نوع تراکم طولی این محصولات را می توان مربوط به فرش های ماشینی 700 شانه تراکم 2550 دانست که بهترین گزینه برای کف پوش منازل با رفت و آمد بالا است.
اما در میان تراکم های ذکر شده در بالا برخی در کنار استحکام فرش به دنبال زیبایی ظاهری نیز هستند و این امر در انتخاب فرش برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است که این موضوع با پیشرفت صنعت فرش بافی منجرب تولید بالاترین شانه و تراکم فرش گشته است که در دسته های مختلفی به شرح زیر روانه بازار می گردد.
- فرش 1000 شانه: این نمونه از فرش های ماشینی با تراکم 3000 بافت می شوند که در کنار دوام و استحکام از لحاظ ظاهری نیز از زیبایی چشمگیری برخوردارند و به عنوان فرش های دستبافت نما با شانه و تراکم بالا مورد خریداری قرار می گیرند. از لحاظ قیمت، این محصولات به طبع از تراکم فرش 700 بالاتر و نسبت به بالاترین شانه و تراکم نیز قیمت مناسب تری را دارا  خواهد بود که بسته به بودجه و در نظر گرفتن مکان استفاده از فرش، انتخاب آن صورت می گیرد. این دسته از فرش که از زیبایی ظاهری مطلوبی برخوردار است را می توانید به عنوان فرش پذیرایی هایی که از تردد نسبتا بالایی برخوردار هست نیز مورد استفاده قرار دهید.
- فرش 1200 شانه: یکی دیگر از انواع فرش را می توان فرش های ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 بیان نمود که با بالا رفتن شانه ظرافت و زیبایی فرش بیشتر می گردد. این قبیل از محصولات به سبب ظرافت ظاهری بالا و ارتفاع نخ خاب حدود 6 میلی که زیبایی طرح و رنگ فرش را به خوبی نمایان می سازد را می توانید به عنوان یک فرش لوکس در پذیرایی های کم تردد مورد استفاده قرار دهید. این دسته از فرش های ماشینی که از تراکم طولی گره های بالایی برخورداند در دسته بندی فرش های توپر قرار می گیرند.
- فرش 1500 شانه: فرش های 1500 شانه تراکم 4500 یکی از بالاترین شانه و تراکم فرش است که به نوعی از جدیدترین تولیدات در صنعت فرش بافی به شمار می رود که می توانید آن را برای پوشش مکان هایی کم تردد و تنها برای زینت بخشیدن به سبب ضخامت کم و ظرافت بالا مورد استفاده قرار دهید.
تمامی این تراکم های انتخابی را می توانید بسته به نوع هزینه خود برای خرید و در نظر گرفتن مکان استفاده از فرش که محلی پر رفت و آمد است یا محلی کم تردد برای خرید انتخاب نمایید.

خرید انواع فرش ماشینی
در باب خرید هر یک از انواع فرش ماشینی ذکر شده در بالا از لحاظ شانه و تراکم می توانید از فروشگاه اینترنتی واگره فرش با عرضه متنوع ترین طرح و رنگ بندی محصولات دیدن نمایید و با در نظر گرفتن سلیقه و نوع سبک و هارمونی دکوراسیون خود به  انتخاب و خرید بهترین فرش ماشینی دست یابید. در زمینه خرید هر یک از این نمونه از فرش های ماشینی می توانید بسته به شرایط خود به شکل آنلاین یا حتی حضوری به این محصولات دست یابید که در فروشگاه واگره فرش با ارائه ضمانت کیفیت و تضمین قیمت به خریداران ارائه می گردد.    

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا