خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

دکوراسیون با فرش رنگ روشن

خرید فرش رنگ روشن جدید در دکوراسیون

زیبایی خانه ما زمانی تکمیل می شود که فرش باب دکوراسیون در آن پهن شود. بی شک تمامی خریداران در پی خرید بهترین فرش ماشینی به لحاظ کیفیت و زیبایی هستند. اگر شما هم بدنبال خرید فرش ماشینی وارد بازار شده اید بی شک اولین چیزی که توجه شما را جلب کرده تنوع رنگی و پوشش طیف گسترده رنگ هاست که هنر دست طراحان ایران زمین را به رخ می کشد. رنگ و لعاب فرش ماشینی بیشترین تأثیر را بر دکوراسیون دارد. انتخاب های صحیح و اصول دکور را زیبا و انتخاب های نابجا و غلط دکوراسیون را ناپسند می کند. ما ایرانیان به مهمان نوازی شهره هستیم پس بی شک یکی از وسواس ها در انتخاب چیدمان زیبای دکوراسیون است به گونه ای که مهمان از بودن در فضای خانه لذت ببرد. به علاوه آنکه رنگ فضای خانه و هارمون بودن دکوراسیون به شدت بر روح و روان بیننده اثر گذار است.
انتخاب رنگ فرش ماشینی بسیار مهم می باشد از این رو مقاله حاضر تحت عنوان راهنمای انتخاب فرش رنگ روشن در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار داده شده است تا با استفاده از نکات بیان شده در این مقاله بتوانید به درستی انتخاب کنید.

طیف رنگی فرش های ماشینی
الیاف خاب تعیین کننده رنگ فرش هستند. این الیاف که پس از ریسیده شدن در اختیار واحد رنگرزی قرار می گیرد، به زیبایی هرچه تمام تر بر اساس رنگ های موجود، لعاب گرفته و ادامه فرآیند را طی می کنند. امروزه هر رنگی که تصور کنید در بازار موجود است. هرچند در اوایل تولید فرش های ماشینی تنها رنگ های روناسی، قرمز و لاکی جهت بافت زمینه کاربرد داشت اما امکان خرید فرش با هر رنگ زمینه ای وجود دارد.
سری به فروشگاه های اینترنتی بزنید و در دسته محصولات تنوع رنگی بی نظیر را شاهد باشید. آنچه در مورد طیف رنگی فرش های ماشینی می توان گفت آن است که تنوع رنگی در بافته های ماشینی بی نهایت است و در هر تخته فرش با مراجعه به شناسنامه فرش می توان تعداد رنگ بکار رفته در آن را دید اما عموما تنوع رنگی و تعداد رنگ بکار رفته در فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا که فرش های شبه دستبافت یا دستبافت گونه نامیده می شوند به قدری بالاست که تعداد رنگ بکار رفته در شناسنامه فرش بی نهایت قید می شود.
انتخاب ما جهت خرید فرش با رنگ زمینه مشخص به دو گروه فرش رنگ روشن و فرش رنگ تیره ختم می شود. برای داشتن انتخاب بهتر لازم است از نکات زیر پیروی کنیم:
1- طیف رنگی روشن برای فضاهای کوچک و طیف رنگی تیره برای فضا های بزرگ مناسب است. چراکه رنگ های روشن نور را بهتر انعکاس می دهند و برای آپارتمان ها و اتاق ها انتخاب فرش رنگ روشن توصیه می شود.
2- رنگ های روشن برای فضاهایی که کم تر رفت و آمد دارند انتخاب می شود. مکان های شلوغ از جمله جلوی درب ورودی، جلوی سرویس بهداشتی و ... به علت آنکه بیشتر در معرض آلودگی هستند با رنگ های خنثی و حدالامکان تیره پوشیده شوند. برای مکان هایی مانند پذیرایی و اتاق خواب فرش رنگ روشن مناسب است.
3- هنگام انتخاب رنگ دکور خانه و اجزاء را در نظر بگیرید. هماهنگ بودن رنگ ها در فضای خانه جذابیت را دو چندان می کند. اما نکته مهم آنکه هماهنگ بودن به معنای یکسان بودن نیست. ما هنگام انتخاب سعی خواهیم کرد رنگ هایی را که هارمونی بیشتری دارند در کنار یکدیگر قرار دهیم حال این رنگ ها می توانند تیره یا روشن باشند. رنگ های روشن در کنار رنگ های تیره تضاد جالبی دارند در حالی که در طیف رنگی روشن هم می توانند با یکدیگر ست شوند. پس انتخاب به لحاظ هماهنگ و هارمونی بودن به سلیقه صاحب خانه و البته توجه به اصول زیبا شناسی مربوط می شود.
4- هنگام خرید فرش رنگ های روشن به جنس الیاف هم دقت کنید. برخی نخ ها خاصیت آن را دارند که تا حدودی لکه ها را در خود محو کرده و نمایانگر لکه ها نباشند در حالی که برخی الیاف لکه های ایجاد شده را به وضوح نشان می دهند. البته شست و شوی فرش و تمیز کردن لکه ها از اصول مهم نگهداری صحیح فرش به حساب می آید و لازم است فرش در فواصل زمانی معین شسته شود اما لکه های سطحی نیازی به شست و شو نخواهند داشت.
5- برای مکان های کم نور و کوچک، می توانید از فرش طرح افشان کرم رنگ استفاده کنید. فرش های 700 شانه طرح افشان به دلیل کیفیت بالا و تراکم عالی، بهترین فرش های ماشینی دستبافتگونه به حساب می آیند.
فرش طرح افشان رنگ روشن

6- فرش های وینتیج رنگ روشن از محصولات مدرن است که زیبایی بی نظیری به دکوراتیو های مدرنیته می دهد و بسیار زیبا و چشم نواز است.
فرش وینتیج رنگ روشن

خرید فرش رنگ روشن

خرید هر فرش ماشینی باید از فروشگاه و برند معتبر انجام گیرد. فرش کالایی تخصصی است که اگر خریدار نسبت به آنچه می خرید آگاهی نداشته باشد به راحتی در دام خرید گرفتار خوواهد شد. در بین روش های خرید، روش های خرید مستقیم مزیت بیشتری دارند و قابل اعتماد تر هستند چراکه یک سوی معامله تولید کننده قرار گرفته و می توان تا حد زیادی نسبت به اصل بودن فرش اطمینان داشت. فرش های ماشینی رنگ روشن بسیار متنوع هستند و بهتر است قبل از خرید با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی رنگ و طرح را انتخاب نمایید و این انتخاب بر اساس کاربرد فضایی باشد که قرار است فرش در آن پهن شود. خرید فرش رنگ روشن از فروشگاه اینترنتی اطمینان خرید، گارانتی و بیمه نامه، ارسال رایگان درب منزل، قیمت مناسب، کیفیت بالا و ... را تضمین خواهد نمود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا