خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

هیت ست شدن در فرش ماشینی یعنی چه؟

فرش اکریلیک هیت ست شده

امروزه صنعتی شدن تولید فرش و افزایش تجارب تولید کنندگان سبب به کارگیری از بهترین مواد و ماشین آلات جهت تولید بهترین فرش های ماشینی شده است که در این نوشتار قصد داریم شما را فرش اکریلیک هیت ست شده آشنا سازیم و در این راستا مطالبی را در جهت معرفی این نوع فرش ماشینی و کاربرد و ویژگی های آن ارائه نماییم.

هیت ست شدن در فرش ماشینی یعنی چه؟

قبل از بیان هر گونه مطلب در رابطه با فرش اکریلیک هیت ست و ویژگی های آن بهتر است در ابتدا با فرآیند هیت ستینگ و نحوه اجرای آن روی فرش های ماشینی بیش تر آشنا شوید. تولید کنندگان در شهر فرش کاشان بر اساس سابقه طولانی و تجربه بالایی که بر اثر آندر زمینه تولید فرش ماشینی به دست آورده اند، به این نتیجه رسیده اند که الیاف به جهت برخورداری از مقاومت بالاتر و دوام ماندگاری و بیش تر فرش ماشینی، بهتر است به وسیله حرارت دهی در دمای بالا، تثبیت شوند. بدین معنا که الیاف بعد از ریسیده شدن و قبل از به کار بردن در فرش های ماشینی تحت حرارت و دما و بخار آب گرم قرار گیرند و بلافاصله سرد شوند که این فرآیند سبب افزایش کیفیت الیاف بافت فرش ماشینی می شود. در این روش که در دو مرحله حرارت دهی و سرما دهی انجام می شود، در مرحله اول الیاف تحت گرما شکل و بافت منظمی به خود می گیرد و در مرحله بعدی نیز شکل و بافت الیاف به وسیله سرما تثبیت می شود.

اما دلیل این که الیاف را هیت ست می نمایند این است که اگر به صورت معمولی این الیاف را در بافت فرش استفاده نمایند، الیاف ممکن است به مرور زمان با پاخور شدن، پاره و از لابه لای بافت فرش خارج شود که بدین منظور تولید کنندگان با حرارت دهی و یا هیت ست نمودن الیاف، مقاومت آن را جهت عدم پارگی و در رفتگی در برابر سرعت بالای ماشین آلات نیز افزایش می دهد. پرزدهی زیاد فرش نیز یکی از عوامل مهم خرید برای مشتریان است که سبب شده تا تولید کنندگان بدین لحاظ نیز چاره ای بیاندیشند و با استفاده از فرآیند هیت ستینگ این مشکل را نیز رفع نمایند.

ویژگی های فرش اکریلیک هیت ست

-    تاب های ریسیده شده در الیاف اکریلیک تثبیت شده و ازهم باز نمی شود.
-    تثبیت ابعاد و افزایش حجم الیاف هیت ست سبب پوشش دهی، توپری و نرمی زیر دست فرش می شود.
-    افزایش مقاوم و دوام نخ هیت ست شده و عدم پارگی آن در برابر سرعت بالای ماشین آلات بافنده
-    برخورداری از خاصیت ارتجاعی و برگشت پذیری سریع در اثر پاخور فرش
-    دانه اناری شدن نخ خاب و جلوه بیش تر طرح و رنگ فرش ماشینی
-    عدم پرزدهی و جذب گرد و غبار فرش هیت ست شده
-    افزایش ثبات و جذب رنگ پذیری و عدم تغییر و یا کاهش رنگ پس از شستشو

با توجه به موارد مذکور می توان گفت از فرش ماشینی هیت ست شده که اصولا هم الیاف اکریلیک را به جهت پرزدهی زیاد و الیاف پلی پروپیلن را برای برخورداری خاصیت برگشت پذیری هیت ست می نمایند، می توان به جهت بهره مندی از کیفیت بالا و ظاهری زیبا بهره مند شد. دانه اناری شده گره ها به صورت تک تک سبب زیبایی ظاهری و ظرافت بافت و نقشه فرش می شود که به وسیله هیت ستینگ این موارد  در فرش ماشینی ایجاد می گردد. هم چنین بسیاری از افراد به دلیل داشتن بیماری های تنفسی و یا گروه سنی کودک و سالمند ترجیح به تهیه فرش بدون پرز و ضد حساسیت می دهند تا از بیماری و یا آلرژی پوستی و تنفسی مصون بمانند.

قیمت فرش اکریلیک هیت ست شده

فرش ماشینی هیت ست شده به دلیل قرارگیری در چنین فرآیندی و اجرای عملیات بیش تری نسبت به محصولات معمولی و افزایش کیفیت محصول، مسلما از قیمت بالاتری نیز برخوردار است که اصولا هم تولید کنندگان به جهت ارائه محصولات با کیفیت، فرش ماشینی هیت ست شده را تولید و عرضه می نمایند. فروشگاه واگره فرش در راستای کاهش هزینه ها، سعی داشته تا با عرضه مستقیم و بی واسطه محصولات، بتواند بهترین قیمت فرش اکریلیک هیت ست شده را برای متقاضیان چنین محصولات با کیفیت و با دوامی ارائه دارد. فروش فرش اکیرلیک هیت ست با قیمت درب کارخانه در این وب سایت فروشگاهی به صورت غیر حضوری صورت می پذیرد که می توانید بدان مراجعه نمایید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا