خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

نکات انتخاب فرش ماشینی

نحوه انتخاب و خرید فرش ماشینی

امروزه با تنوع زیادی که در بازار فرش های ماشینی وجود دارد، نحوه انتخاب و خرید فرش ماشینی برای افراد بسیار حائز اهمیت است که با دانستن نکات انتخاب فرش ماشینی خوب می توانند محصولی مناسب به هر لحاظ را تهیه و مورد خریداری قرار دهند. ما سعی داریم در این مقاله تمامی موارد مربوط به نحوه انتخاب فرش ماشینی را بیان نموده تا بدین واسطه افراد بتوانند در هنگام خرید به صورت یک کارشناس فرش، محصول را به هر لحاظ مورد کارشناسی قرار دهند.

نکات انتخاب فرش ماشینی

فرش به عنوان یکی از وسایل ضروری زندگی به شمار می آید که اخیرا با اهمیت یافتن طراحی داخلی سبک دکوراسیون ها، از منظر زیبایی و هارمونی نیز قابل توجه بسیاری از خریداران می باشد که در خریداری آن وسواس بیش تری نشان می دهند. از این رو تولید کنندگان این صنعت به جهت مرتفع سازی نیاز بازار در زمینه فرش ماشینی، تنوع بالایی از محصولات مدرن و کلاسیک را ارائه نموده اند که انتخاب فرش ماشینی خوب در بین آن ها برای خریداران فرش ماشینی کمی سخت و دشوار خواهد بود که به همین منظور مطلب در دست می تواند بهترین راهنمای انتخاب فرش ماشینی برای این دسته از افراد باشد.

انتخاب بهترین فرش ماشینی به لحاظ کیفی
: اولین نکته ای که در انتخاب فرش ماشینی برای خریداران حائز اهمیت است، کیفیت فرش ماشینی است که در این رابطه می توان به فاکتورهای تاثیر گذار در کیفیت فرش مانند تراکم و جنس الیاف بافت اشاره کرد. شانه و تراکم به عنوان دو عامل شناسایی فرش شناخته می شود که شانه به تعداد گره های یک متر از قسمت عرضی فرش گفته می شود که در زیبایی و ظرافت فرش بسیار موثر است و تراکم نیز به تعداد گره های بافته شده در یک متر از قسمت طولی فرش گفته می شود که تاثیر بسیاری در استحکام و انسجام ریشه ها دارد و هر چه فرش پر تراکم تر، در برابر پاخور شدن منسجم تر و مستحکم تر است. در نتیجه می توان فرش های ماشینی پر تراکم را به لحاظ کیفی مورد تایید قرار داد.

علاوه بر تراکم فرش، الیاف بافتی که در تولید فرش های ماشینی به کار می رود می تواند تاثیر بسزایی روی کیفیت فرش بگذارد. چرا که اصولا در تولید فرش های ماشینی پر تراکم از بهترین جنس الیاف بافت فرش یعنی الیاف مصنوعی اکریلیک استفاده می شود که به دلیل برخورداری از نرمی و لطافت و وزن سبک و خاصیت ارتجاعی بسیار شبیه به الیاف طبیعی پشم است. تنها عیوب الیاف اکریلیک این است که دارای پرز دهی است اما با هیت ست کردن آن، نه تنها این مشکل رفع شده بلکه به مقاومت الیاف در برابر سرعت بالای دستگاه های بافنده جهت جلوگیری از پارگی، افزوده شده است که بدین لحاظ نیز می توان فرش ماشینی اکریلیک هیت ست شده را به عنوان بهترین جنس فرش ماشینی معرفی نمود.

نکات مهم در انتخاب فرش ماشینی مناسب دکوراسیون: نکته بعدی که در خرید فرش خوب اهمیت پیدا می کند، انتخاب آن بر اساس زیبایی و هارمونی با دکوراسیون منزل است که باید به موارد هارمونی بین فرش و دکوراسیون دقت زیادی شود که در ادامه در رابطه با آن خواهیم گفت. از موارد مهم در انتخاب فرش هارمونی با منزل در ابتدا می توان به در نظر گرفتن شرایط به لحاظ جمعیتی و پاخور فرش اشاره داشت که جهت انتخاب فرش نشمین و یا فرش مناسب آشپزخانه به عنوان محل های پر تردد بهتر است تراکم های پایین را مورد انتخاب قرار دهید تا پاخور شدن فرش منجر به از دست رفتن ظرافت و زیبایی آن نگردد. چرا که فرش با تراکم پایین از خاب بلندتر و نرم راحت تری برخوردار است. اما در مقابل برای انتخاب فرش پذیرایی می توانید فرش پر تراکم را مورد نظر قرار دهید. چرا که فرش های با تراکم بالا از خاب کوتاه و ظرافت بافت و زیبایی بیش تری برخوردار است که بهتر است به جهت حفظ زیبایی ظاهری فرش آن را در قسمت های کم تردد استفاده نمود.

نکات دیگری که در هارمونی فرش و دکوراسیون حائز اهمیت است، یکی توجه به سبک دکوراسیون منزل و ارتباط آن با سبک فرش های مدرن یا کلاسیک است و دیگری نیز به لحاظ هارمونی رنگی است که از پارادوکس و یا تضاد رنگی خوبی برخوردار باشد. ابعاد فرش نیز از دیگر موارد مهم در انتخاب فرش است که با در نظر گرفتن متراژ خانه و شیک چیدمان مدرن امروزی و یا سنتی، می توانید سایز فرش کوچک و یا بزرگ تری را برای پوشش قسمت و یا کل کف خانه در نظر بگیرید.

انتخاب و خرید فرش ماشینی

به منظور انتخاب و خریداری فرش مناسب منزل خود به هر لحاظ با توجه به موارد مذکور با دقت بالا، بهتر است به فروشگاه اینترنتی فرش معتبر مراجعه نمایید که بدین واسطه می توانید زمان بیش تری را با خیالی راحت صرف انتخاب بهترین فرش ماشینی نموده و سپس به خرید محصول مورد نظر خود بپردازید. فروشگاه واگره فرش بستری مناسب برای خرید اینترنتی فرش ماشینی با قیمت کارخانه به صورت مستقیم و با بهره مندی از تنوع محصولی زیادی است که مشتریان می توانند بدان مراجعه نمایند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا