خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

فرش ورژن چیست؟

فرش با نخ ورژن

زیبایی خانه ما به فرش های ماشینی بستگی دارد. فرش هایی که اهمیت و ویژگی های کیفی آن تا حد زیادی شناخته شده است و در سال های اخیر بیشتر در رابطه با ظاهر و زیبایی آن صحبت کرده ایم. انواع مختلفی از فرش های ماشینی وجود دارد که در دسته های مختلف طبقه بندی می شوند و یکی از این طبقه بندی ها، دسته بندی بر اساس الیاف خاب مورد استفاده جهت بافت فرش است. فرش های ماشینی اکریلیک، پلی استر، پلی پروپلین، جوت، ویسکوز و ورژن از مهم ترین نخ های خاب به حساب می آیند.
در این مقاله به بررسی فرش ورژن پرداخته ایم تا بتوان با معرفی و شناخت این نخ خریدی مطلوب تر را رقم بزنیم. در ادامه جهت شناخت فرش ورژن به سبب آشنایی بیشتر با فرش های ماشینی با ما همراه شوید.

فرش ورژن چیست؟
نخ ویرجین که با نام ورژن هم شناخته می شود همان الیافی است که در نهایت فرش ورژن حاصل بکار گیری آن است. ورژن نوعی نخ خاب است از نوع نخ ها و الیاف مصنوعی که همانند نخ آکریلیک، بی‌سی‌اف، پلی استر و پلی پرپیلن از کاربردی ترین الیاف در بافت فرش های ماشینی است، این نخ در کارخانه های تولید فرش سراسر دنیا مورد استفاده دارد.
الیاف ورژن با بیشتر شدن موارد استفاده در صنعت نساجی با ارزش تر و شناخته تر شد درحالی که نه تنها در تولید فرش ماشینی بلکه در زمینه های مختلفی استفاده می شود. افزایش هزینه های تولید موجب دیده تر شدن الیاف ورژن از جانب تولید کنندگان فرش های ماشینی شد. در واقع الیاف ورژن که در قیمت ارزان اما کیفیت مناسب روانه بازار می شود، از نوع گرانول بوده و از محصولات پتروشیمی می باشد.
نوع نخ، در واقع از مهم ترین معیارها در تعیین کیفیت و حتی زیبایی فرش است. هرچه کیفیت نخ بیشتر باشد کیفیت فرش هم بیشتر خواهد بود. البته که فرش ها با کیفیت های متفاوت خواهان دارند و مهم است بتوانیم بین کیفیت فرش و کاربرد فضا تناسب برقرار کنیم. علاوه بر انکه کیفیت یکی از چندین آیتم تعیین کننده قیمت فرش هم می باشد. پس گاه لازم است برای خرید فرش با قیمت مناسب بر کیفیت بسیار بالا در برابر تردد و رفت و آمد و ... چشم پوشانید. برای مثال نیازی به خرید فرش های اکریلیک هیت ست شده که در حال حاضر گران قیمت ترین و با دوام ترین فرش ها هستند، برای اتاق خواب نخواهیم داشت و می توان از فرش های ورژن برای چنین فضا هایی کمک گرفت. ناگفته نماند تولید فرش به کمک الیاف مختلف، نوآوری هایی را هم به همراه دارد و از این رو می توان اعتماد داشت که تنوع الیاف نخ خاب از کارخانه ها و گروه های تولیدی برتر که خلاقیت را جزئی از رقابت می دانند محرز تر خواهد بود.

نخ ورژن محصولی است مصنوعی که با مواد طبیعی طی فرآیندهای شیمیایی در آزمایشگاه تولید و در کارخانه های بزرگ تکثیر می شود.
ویژگی‌های مهم نخ ورژن چیست؟
هر الیافی ویژگی ها و شاخصه هایی دارد که همان ها را مستقیما به فرش حاصله منتقل می کند. امکان تشخیص الیاف از جانب ما به کمک شناخت همین ویژگی ها انجام می شود. آنچه استفاده یا عدم استفاده ما از الیاف و فرش های ماشینی را رقم می زند، ویژگی هایی است که تعیین کننده خواهد بود. به زبان جذاب ویژگی فرش ها را امضاء هر الیاف می دانند.

1- دوام و مرغوبیت
ویژگی مهم در تمامی نخ ها ، دوام و ماندگاری آن ها است . نخ ویرجین یا ورژن دوام قابل توجهی دارند و برای بافت فرش های ماشینی مناسب هستند . تردد ، رفت و آمد ، فشار ، شست و شو و ... مواردی هستند که به هیچ عنوان فرش های ورژن را تحت تأثیر قرار نمی دهند.

2- لطافت
لطافت فرش های ماشینی در رابطه با فرش اتاق کودک و فرش هایی که به جای مبلمان برای نشستن استفاده می شوند، مورد توجه خواهد بود. لطافت فرش های ورژن در فروشگاه اینترنتی فرش واگره به حدی است که بتوان از این فرش ها در چنین فضا هایی بهره برد. لطافت فرش های ورژن به حدی است که متخصصین به راحت می توانند بر اساس میزان لطافت، فرش ورژن را از دیگر فرش های ماشینی تشخیص دهند. در مورد فرش های ورژن بدانید که این نوع نخ با پاخوری بیشتر، لطیف تر و مرغوب تر می شوند.

3- ثبات رنگ

فرش های ورژن دارای رنگ ثابت و پایدار هستند. در تولید این الیاف حرارت در دمای بالا به همراه بخار آب موجب ثبات بی نظیر رنگ شده است. هنگام خرید فرش به یاد داشته باشید که قرار است فرش، سال های سال در خانه شما خوش بدرخشد و بار ها و بار ها شسته شود، در معرض نور خورشید قرار گیرد و در محل رفت و آمد پهن شود پس لازم است فرشی با ثبات رنگ بالا خریداری کنیم که فرش های ورژن این ویژگی را دارند.
امکان خرید فرش ورژن از فروشگاه اینترنتی واگره فرش وجود دارد. فرشی بی نظیر در کیفیت عالی و تنوع رنگ و طرح فاخر که به علت عرضه شدن در فروشگاه اینترنتی و شرایط خاص خرید مزایای بی شماری داشته و البته به قیمت تولید کننده به فروش می رسد. برای خرید فرش ورژن همانند هر فرش دیگری به فروشگاه اینترنتی واگره فرش مراجعه نمایید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا