خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

راهنمای انتخاب و خرید فرش

راهنمایی در مورد خرید فرش ماشینی

همان طور که می دانید انتخاب و خرید فرش یکی از اساسی ترین عناصر در دکوراسیون های هر خانه به شمار می رود که در بحث خرید آن توجه به یک سری نکات می تواند به عنوان راهنمایی در مورد خرید فرش ماشینی برای بهترین انتخاب هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ زیبایی به شما کمک نماید. فلذا همین مطلب منجر به این گشته تا گروه مشاورین مجموعه فروشگاهی واگره فرش را وادار نماید تا مقاله در دست را در جهت آشنایی شما با صفر تا صد راهنمای انتخاب و خرید فرش تهیه نماید تا با مطالعه آن بتوانید به راحتی در میان تنوع بالای فرش های ارائه شده در بازار و فروشگاه های فرش به خرید بهترین فرش ماشینی اقدام نمایید.
پس در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید به این نکات و راهنمایی ها در جهت خرید دست یابید.

راهنمای انتخاب و خرید فرش
در باب راهنمای انتخاب و خرید فرش توجه به یک سری از عواملی که گام به گام در زیر توضیح داده شده است می تواند شما را در زمینه دسترسی به بهترین فرش یاری نماید پس توجه به مواردی که در زیر بیان شده است می تواند بهترین مطالب برای خرید فرش به عنوان کالای اساسی در هر منزل باشد.
- گام اول به عنوان راهنمای انتخاب و خرید فرش را می توان توجه به مکان استفاده از فرش بیان نمود که خود سبب می گردد تا دو عامل تعیین کننده در خرید فرش که یکی شانه و تراکم می باشد و دیگری بحث طرح و رنگ را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به طور مثال قطعا فرشی را که برای پذیرایی خریداری می نمایید نسبت به فرش اتاق خواب هم از لحاظ تراکم و هم از لحاظ طرح و رنگ متفاوت خواهد بود. پس در ابتدا مشخص نمودن این که قصد خرید فرش برای چه مکانی را دارید باید مورد بررسی قرار گیرد. حال بر اساس مشخص شدن این سوال به راحتی می توانید در میان تراکم های مختلف فرش ماشینی به انتخاب بپردازید. به طور مثال برای فرش های پذیرایی معمولا از فرش های تراکم بالا به سبب لوکس بودن و زیبایی و ظرافت بیشتر استفاده می نمایند در صورتی که برای فرش آشپزخانه یا اتاق خواب که تردد در آن بالا بوده و امکان الودگی بیشتر می باشد توصیه می گردد فرش های تراکم پایین که امکان عدم دفورمگی در برابر پاخور و امکان حمل آسان را برای شستشو دارند، انتخاب نمایید.
معمولا انتخاب فرش های ماشینی 1500 شانه، 1200 شانه، 1000 و فرش های 700 شانه بهترین گزینه های انتخابی فرش پذیرایی به شمار می روند در صورتی که استفاده از فرش های مدرن یا گلیم فرش و گبه را می توان مناسب برای فرش اتاق خواب و آشپزخانه دانست.  
حال در کنار بحث تراکم همان طور که در بالا به آن اشاره شد بحث طرح و رنگ نیز در این گام بعد از مشخص شدن محل استفاده از فرش مطرح می گردد. در این زمینه نیز برای راهنمای انتخاب و خرید فرش باید به این مطلب توجه نمایید که طرح و رنگ فرش را در کنار بحث سلیقه با در نظر گرفتن نوع دکوراتیو و رنگ بندی آن انتخاب نمایید تا یک هارمونی زیبا و چشمگیر برای شما ایجاد شود.
مقاله مربوطه: راهنمای انتخاب طرح فرش
- گام دوم به عنوان یک راهنما در خرید فرش ماشینی بحث ابعاد فرش به شمار می رود. بسته به مساحت مکان مورد استفاده از فرش می توانید از یک یا چندین تخته فرش برای پوشش استفاده نمایید که انتخاب آن مستلزم آگاهی از نکاتی هم چون رعایت فاصله لبه فرش تا دیوار به اندازه 30 تا 50 سانتی است که می تواند زیبایی طرح و نقوش فرش را به خوبی مشخص نماید. همچنین انتخاب فرش به گونه ایی که میز ناهارخوری کامل بر روی آن قرار گیرد یا انتخاب فرش به شکلی که تنها در جلوی مبل ها قرار گیرد و حتی انتخاب فرش اتاق خواب به گونه ایی که تنها فضای جلوی تخت را پوشش دهد را می توان از نکاتی دانست که به عنوان راهنمای خرید فرش با ابعاد مناسب باید به آن توجه نمود.
- گام سوم بررسی جنس الیاف بافت فرش ماشینی است که در زمینه کیفیت تاثیر گذار بوده و از عامل های مهم قابل بررسی برای خرید می باشد. نوع الیاف مصرفی که هم برای نخ خاب و هم برای نخ پود استفاده می شود از مهم ترین مطالبی است که باید در هنگام خرید به آن توجه نمود. نوع الیاف های مختلفی در بافت استفاده می گردد که مرغوب ترین نوع آن ها را برای نخ خاب می توان الیاف آکریلیک معرفی نمود که در فرایند گرما دهی به صورت هیت ست شده در می آید و در باب نخ پود می توان جنس نخ پنبه را بهترین نوع الیاف بافت آن بیان نمود. به کار بردن این نوع از الیاف در بافت فرش های ماشینی سبب می گردد تا فرش تولیدی در دسته فرش های درجه یک قرار گیرد. البته از ویژگی های این الیاف که شامل نرمی و لطافت برای نخ پود، عدم پرزدهی و مقاومت برای نخ خاب می باشد نیز نباید غافل شد. البته به کار گیری نوع الیاف های ذکر شده به سبب ضخامت کم با دستگاه های فرش بافی به روز بافته می شوند که خود در باب کیفیت و تولید یک فرش بدون عیب و نقص تاثیرگذار می باشند.
- گام چهارم در خرید فرش های ماشینی بحث برند فرش می باشد. امروزه تعدد کارخانجات فرش بافی در شهر های ایران به ویژه در شهر فرش کاشان بالا رفته است به طوری که شرکت های مختلفی با برند های متفاوت تولید و عرضه انواع فرش ماشینی را به همراه دارند. بحث شناخت و تحقیق در باب برند های معتبر نیز یکی از گام های اساسی در باب خرید می باشد که می تواند به نوعی شما را در زمینه تهیه فرش یاری نماید.
توجه به مطالب ذکر شده به صورت گام به گام در بالا می تواند به خوبی به عنوان یک راهنما در خرید به شما کمک نماید تا به بهترین انتخاب خود دست یابید.

راهنمایی در مورد خرید فرش ماشینی
مطالب ذکر شده در بالا از مواردی است که توسط گروه مشاورین فروشگاه واگره فرش تهیه شده است تا به نوعی خریداران را در زمینه خرید یاری نماید. توجه به مطالب بیان شده در بالا می تواند به عنوان راهنمایی در مورد خرید فرش ماشینی به شما کمک نماید تا بتوانید به بهترین فرش ماشینی دست یابید. حتی در باب خرید از فروشگاه واگره فرش می توانید به صورت رایگان با مشاورین این مجموعه تماس برقرار کرده و در باب اطلاعات بیشتر به صورت مستقیم به دریافت مشاوره بپردازید. همچنین خرید از این فروشگاه به شکل آنلاین و حضوری برای دسترسی هموطنان به بهترین قیمت و کیفیت فرش مهیا گشته است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا