خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

انواع فرش های پذیرایی

مدل فرش های پذیرایی

امروزه اهمیت دکوراسیون داخلی در بین جوامع باعث شده تا قسمت جداگانه ای برای پذیرایی از مهمان با دکوراسیونی لوکس و مجلل برای منازل در نظر گرفته شود که در آن از اجزا و وسایل لوکس استفاده می شود. انواع فرش های پذیرایی نیز به همین منظور در کارخانجات فرش بافی تولید و ارائه گشته است. در همین راستا مقاله ای در رابطه با انواع مدل فرش های پذیرایی و خصوصیات و ویژگی های آن ارائه داده ایم، امید است مفید واقع شود.

انواع فرش های پذیرایی

از آن جایی که امروزه از فرش ماشینی علاوه بر کارِبردی بودن، از جنبه تزئینی نیز توسط تولید کنندگان در طراحی مدل ها و طرح های مختلف از آن مد نظر قرار داده می شود، می توان آن را به عنوان یکی از مهم ترین اجزای موثر در هر دکوراسیون مطرح نمود. اصولا انتخاب مدل های فرش برای پذیرایی با توجه به سبک دکوراسیون های کلاسیک، مدرن و فانتزی توسط افراد به ویژه طراحان داخلی صورت می پذیرد که در ادامه در رابطه با هر یک از این سبک فرش های سالن پذیرایی توضیحات مفصل داده خواهد شد. اما بهتر است قبل از آن به صورت کلی با نکات مهم برای انتخاب فرش پذیرایی بر اساس مدل، رنگ و سبک چیدمان آشنا شوید:

- انتخاب طرح فرش بهتر است بر اساس سبک دکوراسیون صورت پذیرد، بدین معنا که منازل با چیدمانی به سبک دکوراسیون کلاسیک بهتر است از طرح های اصیل ایرانی کلاسیک در دکوراسیون خانه خود استفاده نمانید. چرا که هارمونی و ترکیب بندی دکوراسیون در فضاهای مختلف بسیار حائز اهمیت است. برای مثال به کارگیری از فرش سنتی در دکوراسیون های کلاسیک اصلا جالب نخواهد بود، اما به جهت ایجاد تضاد هارمونی برای دکوراسیون های مدرن بسیار مناسب و جذاب خواهد بود.

- افرادی که دارای خانواده ای پر جمعیت و فرزند کوچک هستند، به جهت پاخور زیاد فرش، بهتر است از رنگ های روشن به منظور جلوگیری از کثیفی آن استفاده ننمایند. در صورتی که به کارگیری از فرش رنگ روشن برای پذیرایی های کوچک و نقلی سبب بزرگ نمایی و روشنایی فضای آن مکان خواهد شد. علاوه بر آن استفاده از ابعاد کوچک فرش برای فضاهای کوچک به جهت ایجاد بزرگ نمایی در فضا بسیار مناسب خواهد بود، چرا که فرش کردن کل فضا سبب کوچک تر نشان دادن آن خواهد شد. مدل فرش برای پذیرایی کوچک نیز بهتر است با نقش و نگاری ریز و بدون لچک ترنج و طرح های ساده تر انتخاب گردد.

- از دیگر المان های انتخاب فرش مناسب پذیرایی می توان به چیدمان صحیح آن اشاره داشت، زیرا اگر جدیدترین فرش های پذیرایی را هم خریداری نمایید، اما شیوه درست به کارگیری از آن را در فضا بلد نباشید، قاعدتا از دکوراسیون زیبا و جذابی برخوردار نخواهید شد. انتخاب ابعاد فرش برای مکان های کوچک بهتر است به گونه ای باشد تا زیر پایه های ابتدایی مبل را نیز پوشش دهد و حالت دیگر آن برای فضاهای بزرگ تر چیدمان فرش بدون قرار گرفتن زیر پایه مبل است که می تواند هارمونی خوبی را برای قسمت پذیرایی ایجاد نماید.

فرش های مدرن پذیرایی

اخیرا استقبال از دکوراسیون های مدرنیته بسیار زیاد است و به همین دلیل تنوع بالایی از رنگ و مدل انواع فرش های مدرن در رنگ بندی روشن، خنثی و شاد تولید و ارائه گشته است. نمونه فرش های ترک را می توان از این دسته دانست که به کارگیری از این مدل فرش های ماشینی در دکوراسیون های مدرنیته بسیار پر طرفدار است.

مدل های جدید فرش پذیرایی فانتزی

انتخاب فرش های فانتزی برای دکوراسیون های مدرن و امروزی بسیار مناسب خواهد بود، از این جهت که برخورداری از اشکال هندسی چند ضلعی و دایره ای و بیضی در آن سبب ایجاد هارمونی بسیار خوبی با فضاهای مدرنیته امروزی خواهد شد. تنوع بالای طرح و رنگ در نمونه فرش های فانتزی سبب می شود تا افراد از بهترین فرش پذیرایی فانتزی برای سالن خود بهره مند گردند.

فرش های زیبا برای پذیرایی کلاسیک

به کارگیری از فرش لوکس و کلاسیک در دکوراسیون های اصیل ایرانی بهترین گزینه انتخابی است که بدین جهت می توانند از انواع فرش پذیرایی طرح کلاسیک بهره مند شوند. استفاده از مدل فرش کلاسیک در دکوراسیون های ایرانی سبب جذابیت و زیبایی و آرامش فضا می شود. انتخاب انواع فرش دستبافگونه لچک ترنج دار به عنوان فرش پذیرایی کلاسیک به شمار می آید.

خرید مدل فرش های پذیرایی

به منظور تهیه و خریداری انواع مدل های فرش پذیرایی برای منازلی با سبک مدرن، کلاسیک و فانتزی می توانید به فروشگاه اینترنتی واگره فرش مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش ارائه دهنده تنوع بالایی از محصولات فرش کاشان در طرح های متنوع متناسب با سلیقه های مختلف افراد و سبک های متفاوت دکوراسیون ها می باشد که می توان جهت بهره مندی از مشاهده و انتخاب بر اساس سلیقه های خاص بدان مراجعه نمود. فروش مدل فرش پذیرایی با قیمت درب کارخانه و گارانتی معتبر کالا توسط این وب سایت فروشگاهی صورت می پذیرد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا