خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

معایب فرش 1500 شانه

معایب فرش 1500 شانه قبل از خرید

برخلاف گذشته که تنها قالی های دستبافت تولید و مورد استفاده قرار می گرفت که حتی به دلیل برخورداری از قیمت بالا، بسیاری از خانواده ها نیز توانخریداری آن را نداشتند. اما امروزه با پیشرفته شدن صنعت و تکنولوژی تنوع بالایی از فرش های ماشینی با تراکم های متعدد در شهر فرش کاشان به عنوان پایتخت فرش جهان تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارائه می گردد. از جمله تراکم های بالایی که برای تولید فرش ماشینی توسط تولید کنندگان با ورود ماشین آلات به روز در نظر گرفته شده، می توان به فرش 1500 شانه به عنوان بالاترین شانه تراکم فرش اشاره داشت که در ظرافت و زیبایی بی مثال است. اما در عین برخورداری از بیش ترین ظرافت و زیبایی نمی توان از معایب فرش 1500 شانه نیز غافل شد. به همین منظور در این مقاله به بیان معایب فرش 1500 شانه قبل از خرید پرداخته ایم که پیشنهاد می شود حتما آن را مطالعه نمایید.

معایب فرش 1500 شانه

فرش 1500 شانه به علت برخورداری از تراکم بالا در رده محصولات لوکس و گران قیمت قرار می گیرد، چرا که به لحاظ ظرافت و زیبایی بسیار مشابه با قالی های دستبافت بوده و به همین علت با عنوان فرش دستباف گونه نیز شناخته می شود. هر چه فرش ماشینی از تراکم بالاتری برخوردار باشد، فرش ریز بافت تر و از ظرافت بیش تری برخوردار است و به همان میزان برخورداری از ظرافت بالا نیاز به نگهداری و مراقبت بیشتری نیز خواهد داشت. هم چنین به کارگیری از الیاف نازک و ظریف در بافت چنین محصولات دستبافگونه ای سبب آسیب پذیری بالای آن ها شده است تا افراد جهت استفاده از آن با احتیاط بیش تری عمل نمایند. شماره نخی که برای تولید فرش 1500 شانه تراکم 4500 در نظر گرفته می شود 44 تا 50 می باشد که می توان از نازک ترین الیاف موجود به شمار آورد که در بافت انواع فرش پر تراکم به کار گرفته می شود. از سری محاسن و مزایای استفاده از فرش 1500 شانه می توان به ضد لک بودن الیاف به کار رفته در آن و قابلیت شسشتوی راحت و پرزدهی بسیار کم آن اشاره داشت. علاوه بر آن قابلیت استفاده از تنوع رنگی و طرح در این محصولات یک مزیت به شمار می آید که دست مشتریان را در انتخاب طرح و رنگ مورد پسند خود باز گذاشته است. برخورداری از وزنی سبک نیز برای امکان جابجایی راحت یک امکان خوب است.

قیمت فرش 1500 شانه
یکی از معایب بزرگ این محصول محسوب می شود که به علت برخورداری از تراکم بالا و مقدار الیاف مصرفی بیش تر، هزینه های تولید در این محصول لوکس نیز افزایش یافته است. قیمت فرش ماشینی 1500 شانه همانند دیگر محصولات متاثر از تعداد تراکم بالا، رنگ بندی و جنس الیاف به کار رفته در آن است که به همین علت می توان قیمت فرش 1500 شانه کاشان را نسبت به دیگر تراکم های تولید شده در این شهر فرش بالاتر دانست. قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 یکی از مهم ترین معایب آن به شمار می آید که هر مشتری توان خریداری آن را ندارد.

خاب کوتاهی که برای فرش 1500 شانه تراکم 4500 در نظر گرفته شده است، باعث عدم امکان نشستن روی آن شده، چرا که از ضخامت پایین برخوردار است و این محصول تنها از جنبه زیبایی و ظاهری مورد استفاده در مکان های مجلل پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد و نمی توان از آن به عنوان کفپوشی گرم و نرم و راحت برای مکان های پرتردد استفاده نمود. علاوه بر آن ضخامت پایین فرش سبب سختی شستشوی فرش ماشینی 1500 شانه شده و جهت شستشو حتما باید به افراد متخصص سپرده شود.
به کارگیری از طرح های شلوغ با خابی برجسته برای فضاهای کوچک به لحاظ هارمونی تناسب نخواهد داشت، به این علت که به عقیده طراحان داخلی به کارگیری از نقش فرش های ساده در مکان های کوچک سبب بزرگ نمایی فضا می شود و استفاده از فرش 1500 شانه گل برجسته هم به علت عدم تناسب با فضاهای کوچک و هم به دلیل نفوذ ذرات و مواد داخل قسمت فرورفتگی های این فرش برجسته، به کارگیری از آن برای خانه های کوچک با میزان تردد بالا اصلا مناسب نیست.

خرید فرش 1500 شانه

اگر با وجود مطالعه مطالب بالا غافل از قیمت فرش 1500 شانه و دیگر موارد ذکر شده برای نگهداری این فرش نفیس، باز هم تصمیم به خریداری این محصول دارید، پس بهتر است از طریق فروشگاه های معتبر و رسمی اقدام نمایید. امکان خرید فرش 1500 شانه با قیمت مناسب و کیفیت عالی همراه با گارانتی معتبر کالا از طریق فروشگاه آنلاین واگره فرش به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش محصولات فرش کاشان فراهم می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا