خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

ویژگی های فرش ماشینی استاندارد چیست؟

خرید فرش ماشینی استاندارد

امروزه در بحث خرید فرش علاوه بر جنبه ظاهری و زیبایی و بحث قیمت و کیفیت یکی دیگر از مواردی که از اهداف اصلی و مهم برای خریداران به شمار می رود و طبق سازمان ملی استاندارد توجه به آن یکی از اصول اصلی در این زمینه می باشد بحث خرید فرش ماشینی استاندارد است که گاها با شنیدن نام آن شما را به یاد ابعاد استاندارد فرش ماشینی خواهید انداخت. اما استانداردهای فرش ماشینی نه تنها مختص به ابعاد نیست بلکه از لحاظ بحث تولیدی نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان در خرید بهترین فرش به استاندارد های فرش ماشینی در این زمینه دست یافت. به همین منظور واحد مشاورین مجرب فروشگاه واگره فرش در کاشان در باب ارتقای اطلاعات شما در این زمینه که به نوعی از مباحث تخصصی می باشد به ارائه دست نوشته زیر با عنوان ویژگی های فرش ماشینی استاندارد چیست، پرداخته است تا شما را در این زمینه نیز آگاه تر نماید.

ویژگی های فرش ماشینی استاندارد چیست؟
همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شده است با شنیدن نام استاندارد فرش ماشینی اولین موضوعی که در ذهن خریداران نقش می بندد بحث ابعاد فرش می باشد. به دلیل تولید فرش های ماشینی در سایز های مختلف که گاها به صورت سفارشی انجام می پذیرد تنها برخی از سایز ها شناخته شده هستند که تحت عنوان اندازه استاندارد فرش ماشینی معرفی می گردند که در باب معرفی شاخص ترین آن ها می توان به سایز فرش 6 متری، فرش 9 متری و فرش ماشینی 12 متری اشاره نمود.
در باب این ابعاد باید اندازه ها که به صورت عرض و طول هستند بدین گونه می باشد:
- ابعاد فرش 6 متری: اندازه 2 در 3 متر
- ابعاد فرش 9 متری: 2.5 در 3.5 متر
- فرش 12 متری: 3 در 4
تجاوز از این طول و عرض فرش تخلف محسوب شده و در نتیجه فرش غیر استاندارد را تولید می نماید.
اما به دور از بحث سایز استاندارد فرش ماشینی یک سری از معیار های دیگر را نیز در جهت استاندارد بودن فرش باید مد نظر قرار داد که در ادامه به شرح آن ها نیز پرداخته ایم که با توجه به آن ها در خرید می توانید از لحاظ استاندارد بودن یک فرش را مورد بررسی قرار دهید.
- تراکم بافت فرش: از دیگر استاندارد های که در تولید فرش ماشینی باید مورد توجه قرار گیرد تعداد گره هایی است که در راستای عرضی و طولی فرش به کار برده می شود و به عنوان شانه و تراکم فرش شناخته می شود. تراکم های مختلفی در بافت فرش به کار برده می شوند که در خرید، بسته به نیاز باید به انتخاب آن پرداخت. اما از لحاظ استاندارد بودن باید صحت تعداد گره های بافت را مشخص نمود که با شمارش آن در واحد ده سانتی متری از فرش و حساب سرانگشتی به راحتی می توان به آن پی برد. به طور مثال فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 بافته می شوند که در راستای عرضی با 1200 گره در یک متر مربع و 3600 گره در طول فرش به کار می رود که بررسی درستی این تعداد گره ها باید در واحد ده سانتی متری فرش که برای عرض فرش 120 گره و طول فرش 360 گره است شمارش شود.
در فرش های ماشینی دیگر نیز باید بدین گونه عمل نمود. به طور مثال در فرش 700 شانه تراکم 2550 باید در واحد ده سانتی متری از فرش تعداد گره های عرضی برابر با 70 و تعداد گره های طولی برابر با 255 باشد تا یک فرش از استاندارد لازم در این تراکم برخوردار باشد.
- نوع جنس الیاف: یکی از مباحثی که در زمینه کیفیت فرش ماشینی اثر گذار می باشد و همین موضوع از جنبه استاندارد بودن یک فرش نیز امری مهم است را می توان نوع نخ بافتی که در این محصولات به کار می رود، بیان نمود. برای تولید یک فرش ماشینی از الیاف های مختلفی در قالب نخ خاب و نخ تار و پود استفاده می نمایند که مهم ترین نکته در تولید فرش استاندارد به کارگیری مرغوب ترین نوع الیاف می باشد. در بافت فرش های استاندارد درجه یک از نخ خاب با جنس آکریلیک هیت ست شده و نخ پود پنبه که با جوت ترکیب می شوند بافت می نمایند که بررسی درستی به کار گیری این الیاف را می توان از بدون پرز بودن فرش و حتی انعطاف آن در برگشت پذیری به دست آورد. زیرا برگشت به حالت اولیه از خصوصیاتی است که برای این نوع الیاف اکریلیک شناخته شده و از طریق آن می توان به استاندارد بودن فرش پی برد.
- ماشین آلات بافندگی: از سری مسائلی که در استاندارد بودن یک فرش می تواند اثر گذار باشد بحث نوع دستگاه های فرش بافی به روز و پر بازده در تولید این محصولات است که خود به ارائه یک فرش بدون عیب و نقص که از استاندارد های فرش ماشینی است، اثر دارد.
البته تنوع رنگ پذیری به همراه طرح و نقوش به روز بافت نیز خود می تواند گویای به کار گیری نوع الیاف و دستگاه های استاندارد در بافت این فرش ها باشد.

خرید فرش ماشینی استاندارد
به جهت خرید فرش ماشینی استاندارد با ویژگی های بالا و ارائه گارانتی در باب استاندارد بودن و کیفیت فرش می توانید از فروشگاه واگره فرش به تهیه این نمونه از فرش های ماشینی دست یابید. امکان خرید از این مجموعه به شیوه مستقیم و بدون واسطه به دو شیوه خرید حضوری و خرید غیر حضوری امکان پذیر می باشد تا هر خریدار به راحتی بتواند به هر شکل که برای آن مقدور است به این نمونه از فرش های استاندارد کاشان دست یابد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا