خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

اصول ست کردن فرش با مبلمان در دکوراسیون منزل

چگونه فرش را با رنگ مبل ست کنیم؟

یکی از مهم ترین عناصر در چینش دکوراسیون داخلی منزل، فرش و مبلمان منزل و رنگ دیوار ها است. اگر ترکیب رنگی یکی از این اجزای دکوراسیون به خوبی انتخاب نشود، جذابیت دکوراسیون به مشکل می خورد. در گذشته به دلیل محدود بودن طرح و رنگ فرش، هر شهر و استان کشور طرح و نقشه و رنگ مخصوص خود را داشت. این موضوع باعث سردرگم شدن خریداران فرش شده و نمی توانستند انتخاب درستی برای چینش دکوراسیون خود داشته باشند و در نهایت منجر به هدر رفتن سرمایه آن ها می شد. در ادامه مقاله قصد داریم تا به اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل بپردازیم.

 

چگونه بهترین رنگ فرش را انتخاب کنیم؟

زمانی که قرار است مدت زیادی با یک وسیله مانند فرش در منزل به سر کنید، باید در انتخاب فرش مناسب دکوراسیون منزل خود حساسیت بالایی داشته باشید. انتخاب فرش ماشینی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید در انتخاب طرح و رنگ فرش دقت بالایی به خرج دهید. چرا که اگر فرش ماشینی خریداری شده با دکوراسیون و مبلمان شما همخوانی نداشته باشد، شما را مجبور به تعویض فرش خواهد کرد.

 

روش های ست کردن فرش با مبلمان منزل

روش های متفاوتی برای ست کردن فرش با مبلمان منزل وجود دارد. برای مثال می توانید برای ست کردن مبلمان با فرش، رنگ های همخوان با یکدیگر را انتخاب نمایید. شما نمی توانید از دو رنگی که هیچ تناسب رنگی با یکدیگر ندارند، استفاده نمایید. هم چنین می توانید رنگ کوسن های مبلمان را با فرش خود ست کنید. بعضی مواقع و با توجه به رنگ فرش ماشینی، می توان بین رنگ مبل با رنگ فرش تناسب ایجاد کرد. برای مثال اگر رنگ مبلمان شما با فرش ماشینی خریداری شده هماهنگ نیست، می توانید رنگ کوسن ها را با فرش ست کنید.

ست کردن کوسن مبلمان با فرش

برای ست کردن فرش ماشینی با مبلمان، می توانید بدنه مبلمان را با رنگ زمینه فرش ست کنید. شما می توانید به جای ست کردن رویه مبل با فرش، رنگ فرش ماشینی را با کناره های مبل یعنی پایه ها و دسته های مبل ست کنید. بدنه برخی مبل ها روکش رنگی دارند و می توان آن ها را با رنگ فرش ست کرد.

هم چنین می توانید به جای ست کردن رنگ فرش با مبلمان، به ست کردن طرح فرش با مبلمان منزل بپردازید. برای این کار طرح فرش را در نظر گرفته و با طرح مبلمان ست نمایید.

 

ست کردن فرش با طرح شلوغ با مبلمان

اگر ابتدا مبلمان منزل را تهیه کرده اید و به دنبال فرش ماشینی هستید که با آن ست کنید، به نکات زیر توجه کنید.
- برای مبلمان با بافت و نقش مشخص، موکت یا فرش ماشینی ساده خریداری نمایید.
- برای مبلمان با طرح ساده، فرش های پر نقش و نگار و شلوغ انتخاب کنید.
- برای مبل یکدست و ساده، فرش یا موکت ساده انتخاب نمایید.

هم چنین توصیه می کنیم سبک مبلمان و فرش را با یکدیگر هماهنگ کنید. مبلمان سلطنتی و استیل با فرش های سنتی ایرانی بهتر ست می شوند. مبلمان راحتی، کاناپه و مبلمان ال با فرش های مدرن ماشینی و موکت ست می شوند.

طرح پاف وسط مبل، یک راهنمای فوق العاده برای ست کردن مبل با فرش است. توصیه می کنیم فرش خود را متضاد با طرح پاف مبل انتخاب نمایید یعنی برای پاف های طرح دار و شلوغ، فرش ساده و برای پاف های ساده، فرش با طرح شلوغ انتخاب کنید.

 

ست کردن مبلمان کلاسیک با فرش طرح افشان

فرش افشان در رنگ بندی متنوع و شانه و تراکم متفاوت در بازار یافت می شود و شما می توانید متناسب با رنگ مبلمان منزل خود، فرش ماشینی طرح افشان با رنگ مناسب دکوراسیون خود را انتخاب نمایید. از جمله فرش های افشان موجود در سایت فرش واگره می توان به فرش 700 شانه افشان، فرش 1200 شانه افشان، فرش 1000 شانه افشان و فرش 1500 شانه افشان اشاره کرد. فرش طرح افشان از جمله طرح های سنتی و اصیل فرش ایرانی می باشد که از گذشته در فرش های دستبافت استفاده شده است. همانطور که می دانید فرش های افشان با تم های رنگی متنوعی در بازار هستند. برای مثال با مبلمان کلاسیک و فرش افشان کرم رنگ، می توانید به یک فضای لوکس و دل باز دست پیدا کنید.

هم چنین از فرش های افشان برای چینش دکوراسیون های مدرن نیز استفاده نمایید. افرادی که در حوزه دکوراسیون داخلی فعالیت می کنند، از فرش های ماشینی افشان برای چینش دکوراسیون مدرن به صورت حرفه ای استفاده می کنند. زیرا تم رنگی خاص و طرح ساده این دسته از فرش های ماشینی، رضایت سخت پسندان را به خود جلب می کند. هم چنین شما می توانید برای فضا های کوچک نیز از فرش افشان کمک بگیرید.

 

جمع بندی

حالا که با تاثیر رنگ ها در چینش دکوراسیون داخلی و روش های ست کردن فرش با مبلمان منزل آشنا شدیم، وقت آن رسیده که با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده ایم اقدام به خرید فرش و مبلمان با طرح های متناسب با یکدیگر نماییم و از میان هزاران طرح و نقش فرش، فرش ماشینی مناسب با مبلمان منزل خود را خریداری کنیم. در نظر داشته باشید انواع فرش های ماشینی با سبک و طرح های جذاب در سایت فرش واگره موجود می باشد. شما عزیزان می توانید فرش های ماشینی درجه یک کاشان را بررسی کرده و اقدام به خرید فرش مناسب مبلمان منزل خود نمایید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا