خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

اصول ست کردن فرش ماشینی با پرده متناسب با دکور

اصول ست کردن فرش ماشینی با پرده متناسب با دکور

برای داشتن یک سبک چیدمان اصولی و مرتب در منزل باید اصول ست کردن فرش ماشینی با پرده متناسب با دکور را به خوبی بلد باشید تا با خرید یک فرش ماشینی درجه یک و با کیفیت جلوه بی نظیر و خیلی خوبی به فضای خانه های خود ببخشید. چیزی که در چیدمان منزل بسیار مهم است هارمونی درست و انتخاب درست رنگ ها می باشد که باید همیشه ابتدا برای خرید مبل و پرده و فرش سلیقه خود را بشناسید و نحوه چیدمان و دکوراسیونی را که دوست دارید از قبل مشخص کرده و بعد اقدام به خرید فرش ماشینی دستبافتگونه و دیگر وسایل کنید. در منازل حتی اگر زیبا ترین و گران ترین پرده و مبلمان را هم خریداری کنید باز هم چندان این عناصر نمی توانند به تنهایی به خانه و یا محل کار شما زیبایی دو چندانی ببخشند پس باید فرشی برای منزل خود انتخاب و مطابق سلیقه ای که دارید خریداری کنید تا دکوراسیون شما زیبا و عاری از هر گونه ایراد در چیدمان شود.

 

انتخاب طرح فرش ماشینی و پرده با توجه به سبک چیدمان

فرش مناسب دکوراسیون مدرن: سبک مدرن یکی از سبک های چیدمان مینیمال می باشد که اخیرا بسیار ترند شده است و فرش های ماشینی مدرن و لوکس از دسته فرش های ماشینی درجه یک و بسیار پر فروش می باشند. طرح فرش مدرن ماشینی به گونه ای است که بسیار ساده و جذاب می باشند. خوبی این فرش های مدرن ماشینی درجه یک کاشان این است که تنوع بسیار زیادی دارند. اگر انتخاب شما برای دکوراسیون منزل فرش مدرن جدید است باید از مبلمان و پرده های ساده استفاده کنید یعنی استفاده از پرده های سلطنتی و شلوغ برای فرش های مدرن بسیار زشت و ترکیبی بد می شود برای ست کردن فرش مدرن با پرده پذیرایی و دیگر مکان ها از پرده های ساده و تک رنگ یا دو رنگ استفاده کنید.

 

دلیل محبوبیت فرش مدرن چیست؟

فرش مدرن مناسب برای پذیرایی و فرش مدرن مناسب اتاق خواب از دسته فرش های ماشینی هستند که هر کدام دارای زیر مجموعه ای از مدل ها طرح و رنگ های مختلف می باشند که فرش ماشینی شگی، فرش ماشینی شنل و فرش ماشینی فریز بهترین فرش های ماشینی در چند سال اخیر به شما می روند.

فرش مناسب دکوراسیون کلاسیک و سنتی: برای ست کردن فرش با پرده در دکوراسیون سنتی و کلاسیک از فرش های سنتی، فرش ماشینی وینتیج یا کهنه نما و گلیم و گبه فرش های ماشینی می توانید استفاده کنید. سبک های کلاسیک و یا سنتی به کلامی آسان تر بیشتر سبک های تجملاتی و قرینه هم می باشند، یعنی بهترین رنگ فرش و پرده برای این دکوراسیون سنتی استفاده از رنگ های تیره تر مانند فرش سرمه ای، فرش رنگ زرشکی که فضای منزل و یا محل کار را بسیار شکیل می کند و دیگر رنگ ها مانند فرش سبز زمردی، فرش قهوه ای و.... می باشد. فرش طرح افشان یکی از فرش های بی نظیر برای سبک کلاسیک و سنتی می باشد به دلیل اینکه فرش طرح افشان دارای طرح زمینه ای شلوغ و بسیار زیبا می باشد که انواع فرش طرح افشان ماشینی درجه یک، فرش طرح افشان 1200 شانه ماشینی و فرش طرح افشان 1500 شانه ماشینی می باشد که این مدل از فرش های طرح افشان بسیار شبیه به فرش های دستبافتگونه نیز هستند.

اصول ست کردن فرش ماشینی 1500 شانه متناسب با پرده دکوراسیون

و حالا برای اینکه فرش مورد نظر را که انتخاب کرده اید با پرده مناسب خود آن ست کنید، اگر رنگ فرش را سرمه ای، زرشکی و یا دیگر رنگ های فرش ماشینی انتخاب کرده اید رنگ پرده را دقیقا همانند رنگ فرش خریداری نکنید که فضایی دلگیر در خانه حاکم نشود و رنگ پرده را یا یک رنگ مکمل و یا رنگی چند درجه روشن تر از زمینه فرش ماشینی و مبلمان انتخاب کنید.
گلیم فرش ماشینی نیز از انواع فرش های سنتی نیز به حساب می آید به دلیل اینکه این فرش های ماشینی با طرح های سنتی و مدرن و بسیاری از طرح های دیگر بافته می شوند که دلیل محبوبیت گلیم فرش های ماشینی و همچنین گبه ها تنوع محصولی زیاد آن است و همچنین تعداد رنگ به کار رفته در آن ها باعث می شود تا ست کردن گلیم فرش با پرده کار سختی نباشد. بهتر است از گبه فرش ها برای راه رو ها و به عنوان پادری یا جلو تختی استفاده کنید. برای خرید مستقیم گلیم فرش از کارخانه و گلیم فرش ارزان قیمت می توانید انواع گلیم فرش های ماشینی و گبه فرش های ماشینی را مشاهده نمائید.

 

چگونه فرش را با مبلمان ست کنیم؟

ست کردن فرش با مبلمان اصلا کار سختی نمی باشد و تنها چیزی که همانطور که گفتیم به شما کمک می کند انتخاب درست سبک دکوراسیون برای منزل شما می باشد پس باید ببینید اگر سبک کلاسیک یا سنتی مورد پسندتان است مبل های استیل و سلطنتی استفاده کنید، اگر سبک مدرن مد نظرتان است از مبلمان ساده و راحتی برای چیدمان منزل استفاده کنید چیزی که این روز ها بسیار پر فروش می باشد فرش های رنگ متالیک و یا فرش رنگ خنثی می باشد که به راحتی با تمامی مبلمان و پرده ها قابلیت ست شدن را دارد شما می توانید اصول ست کردن فرش با مبلمان دکور منزل را بخوانید تا به صورت گسترده تر این قواعد را یاد بگیرید.

 

چگونه فرش را با پرده ست کنیم؟

فرش ماشینی مدرن از جمله فرش های جدیدی می باشد که برای تمامی دکوراسیون اکثرا مناسب بوده و پرده را به راحتی می توان با فرش های مدرن ست نمود.

 

استفاده از رنگ خنثی

استفاده از رنگ خنثی برای فرش های ماشینی مانند فرش مشکی، فرش رنگ متالیک، فرش رنگ سفید و یا فرش رنگ بژ از دسته رنگ هایی هستند که انواع رنگ های مبلمان می توانند با این رنگ زمینه های فرش ماشینی ست شوند و شما با استفاده از رنگی که برای پرده خود انتخاب کرده اید می توانید کوسن های همان رنگ را هم داشته باشید و به فضا روح ببخشید.

 

استفاده از چند رنگ

هیچوقت این قانون را نگذارید که باید رنگ فرش ماشینی با رنگ پرده همخوانی داشته باشد! شما می توانید برای ست کردن فرش با پرده از تک رنگ نیز استفاده کنید بعنوان مثال اگر رنگ مبلمان خود را سبز گرفتید می توانید از پرده ای به رنگ لیمویی ملیح استفاده کنید.

 

انتخاب طرح یکسان فرش

اگر شما فرشی خریداری کنید مانند فرش طرح افشان، فرش شاه عباسی، فرش 700 شانه ماشینی، فرش 1000 شانه ماشینی که بیشتر به فرش های سنتی معروف اند و دارای طرح زمینه ای شلوغ هستند انتخاب پرده برایتان سخت می شود. شما اگر از فرش های ترک ماشینی خوشتان بیاید این فرش جدید کمک خوبی به شما برای خرید فرش ماشینی می کند و به آسانی با پرده نیز ست می شود.

 

انتخاب رنگ فرش با توجه به رنگ دیوار

به دیوار های منزل و یا محل کار خود توجه داشته باشید! به ابعاد و متراژی که دارید توجه کنید! مهم ترین عامل برای اینکه فرش جلوه ای بی نظیر و عالی به فضای کاری شما ببخشد انتخاب درست رنگ فرش ماشینی می باشد. پس اگر متراژ منزل شما کم است و دیوار ها دارای رنگ تیره می باشد از فرش های رنگ روشن با زمینه خلوت استفاده کنید مانند بعضی از فرش های وینتیج، فرش های ترک، فرش های 1200 شانه درجه یک کاشان و یا فرش های 1500 شانه کاشان استفاده کنید و یا اگر فضا و متراژ شما بزرگ است می توانید از دیوار های تیره و فرش های شلوغ با رنگ تیره نیز استفاده کنید.

 

کلام آخر

فروشگاه فرش واگره کاشان بیش از صد ها مدل و طرح و رنگ از فرش های ماشینی درجه یک تولید کاشان و دیگر شهر ها را دارا می باشد و شما برای خرید یک فرش مناسب با پرده و مبلمان منزل خود به راحتی همانطور که در منزل نشسته اید می توانید از سایت فرش واگره دیدن نمائید و از تنوع بی نظیر محصولات فرش ماشینی بهره ببرید و بدون استرس و نگرانی خرید خود را انجام دهید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا