خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

انتخاب درست فرش با ابعاد و تراکم مناسب و اصولی

انتخاب درست فرش با ابعاد و تراکم مناسب و اصولی

همانطور که می دانید یکی از عناصر اصلی و جلوه بخش در هر منزل فرش می باشد. انتخاب درست فرش ماشینی است که به منزل جلوه و زیبایی بی نظیری می بخشد و باعث می شود تا خانه زیبایی خاص و بی نظیری به خود بگیرد. انتخاب درست فرش و نحوه انداختن فرش در منزل یکی از اصلی ترین المان ها در زمان خرید فرش های ماشینی می باشد. خیلی از مواقع برایتان پیش آمده است که وارد منازلی لوکس و شیک می شوید اما آنقدری ک به وسایل و گران قیمت بودن وسایل آن منزل رسیده اند ممکن است انتخاب نادرست فرش ماشینی چه از نظر طرح و یا ابعاد، کل زیبایی فضای منزل را زیر سوال ببرد و فضا را زشت جلوه بدهد.

 

ابعاد و مکان مناسب فرش در دکوراسیون منزل

یکی از مهم ترین عواملی که بارها گفته ایم فرش می باشد به چه دلیل؟ به دلیل اینکه فرش تمامی فضاهای منزل را از هم دیگر تفکیف می کند. مثلا با انداختن یک فرش داینیگ روم منزل را درست می کنیم، با انداختن فرشی دیگر جای درست میز ناهار خوری را درست مشخص  می کنیم و.... . پس برای انتخاب درست ابعاد فرش باید متراژی که در منزل دارید را در نظر گرفته و با توجه با آن متراژ فرشی را انتخاب کنید که کاملا تمام فضای منزل را نپوشاند و وسط در وسط آن فضای در نظر گرفته شده پهن شود و مبلمان هر قسمت دور فرش به درستی چیده شوند تا بدین صورت فضا های مختلف از یکدیگر تفکیف شوند.
ابعاد استاندارد فرش های ماشینی دستبافتگونه عبارتند از: فرش های 6 متری، فرش های 9 متری و فرش های 12 متری که به این ابعاد و اندازه ها فرش های استاندارد ماشینی می گویند. دیگر ابعادی که تولید می شوند و بیشتر برای فضاهای کوچکتر منازل به کار می روند، فرش های 1.5 متری، فرش 2 متری، فرش 3 متری، فرش 4 متری، انواع فرش های 50*80، فرش های 50*100 می باشد.
در منازل امروزی برای منازل فضاهای مختلفی اعم از فضای نشیمن، فضای ناهار خوری و فضای پذیرایی در نظرگرفته می شود که در ادامه مطالب به طور کامل انتخاب اندازه و مدل مناسب فرش در دکوراسیون منزل را بیشتر توضیح می دهیم.

 

نحوه انداختن فرش در منزل

تا به حال خانه های زیادی را دیده اید که کف خانه را سر تا سر با فرش پوشانده اند ک اینکار باعث می شود تا زیبایی فرش اصلا به چشم نیاید و فضا هم بسته و بی روح به نظر برسد. فاصله فرش با دیوار باید چقدر باشد؟ بهترین حالت انداختن فرش ماشینی در کف منزل این است که فاصله فرش تا دیوار بین 40 تا 50 سانتی متر باشد اما اگر نشیمن شما کوچک می باشد تا 20 سانتی متر هم برای تفکیک فاصله فرش و دیوار مناسب است و اینگونه متوجه می شوید که فضا جلوه خوبی به خود می گیرد و زیبایی فرش بیشتر به چشم می آید.
اصول انتخاب درست فرش ماشینی در منزل بدین گونه است که اگر فضای نشیمن منزل شما کوچک می باشد ابتدا فرشی انتخاب کنید که دور آن کاشی ها پیدا باشد و فرش وسط انداخته شود و بعد از آن پایه های جلویی مبلمان روی فرش قرار بگیرند اینگونه فضای بصری خانه نیز بزرگتر نشان داده می شود.
اما اگر فضای منزل و نشیمن شما بزرگ می باشد و از فرش بزرگ تری هم استفاده کرده اید حالا می توانید مبلمان را به گونه ای بچینید که هر چهار پایه اش روی فرش قرار بگیرد.
فرش هایی برای سالن های پذیرایی مناسب اند که در ابتدا سبک چیدمان منازل خود را تعیین کنید. یکی از جدید ترین و پر فروش ترین فرش ماشینی، فرش مدرن می باشد که فرش های مدرن، فرش وینتیج ماشینی، برای فضا های مدرن و ساده بسیار مناسب و زیبا هستند. اما اگر به فرش های 1200 شانه ماشینی و فرش های 1500 شانه علاقه دارید باید بگوئیم که این دسته از فرش های تراکم بالا دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. طرح های فرش 1200 شانه و طرح های فرش 1500 شانه ماشینی بدین شکل می باشد که دارای طرح و نقش های شلوغ و طرح و نقش های خلوت و دارای رنگ بندی های متنوع و لایت هستند.

فروش فرش 1200 شانه با ابعاد و تراکم مناسب و اصولی


اندازه فرش اتاق خواب

انتخاب درست فرش برای اتاق خواب بزرگسالان باید بدین شکل باشد که فرش اتاق از جلوی میز های پاتختی انداخته شود و تا انتهای تخت پهن شود. اگر برای اتاق خواب های خود فرش در نظر نگیرید از زیبایی اتاق خواب کم می شود و در اصل فرش به فضا انرژی و روح می بخشد.
فرش مناسب اتاق کودک: برای اتاق خواب کودکان باید فرش مناسب در نظر بگیرید و اتاق خواب کودکان مستلزم داشتن یک فرش ماشینی خوب می باشد. فرش های مناسب اتاق خواب کودک ،فرش هایی هستند که باید نرم و لطیف باشند و با الیافی بافته شده باشند که حساسیتی برای بدن کودکان ایجاد نکنند و طرح و رنگ بافته شده در فرش اتاق کودک باید از نظر روانشناسی درست باشد. اندازه فرش اتاق خواب کودک بهتر است به گونه ای باشد که کل اتاق را بپوشاند و جنس نخ فرش اتاق کودکان فرش های کلاریس بافته شده با نخ پلی اوژن بهترین انتخاب می باشند.

انتخاب درست فرش با ابعاد و تراکم مناسب و اصولی برای اتاق کودک

انتخاب درست فرش برای راهرو ها و کناره ها

برای خرید فرش مناسب برای راه رو ها بهتر است ابتدا ببینید که آیا دوست دارید راه رو با فرش پوشانده شود و یا دوست دارید فرش وسط در وسط راه رو قرار بگیرد! فرشی برای راه رو ها مناسب می باشد که با رنگ فرش های دیگر و همچنین رنگ دیوار ها همخوانی داشته باشد. در فروشگاه فرش واگره کاشان شما می توانید به راحتی سفارش فرش با طرح دلخواه را با ارسال یک عکس انجام دهید و فرش را با بالاترین کیفیت از ما دریافت کنید. همچنین اگر فرش ماشینی را از فروشگاه فرش واگره کاشان خریداری می کنید می توانید ابعاد فرش کناره ماشینی و یا فرش راه رو را با توجه به مدل فرشی که انتخاب کرده اید سفارش دهید تا برایتان همان را تولید کنیم.

 

بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

بهترین رنگ فرش برای پذیرایی وابسته به نظر خود خریدار فرش ماشینی می باشد که باید قبل از آن توجه کنید که اگر فرش را در مکانی می اندازید که پاخور زیادی دارد و از دسته خانواده های شلوغ و پر بچه هستید از فرش هایی با تراکم 700 شانه و فرش تراکم 1000 شانه خریداری کنید که رنگ های تیره از رنگ های روشن برای شما مناسب تر می باشند، البته که فرش های 700 شانه ماشینی و فرش های 1000شانه ماشینی کاشان، فرش هایی مقاوم و بسیار با کیفیت هستند.
اما اگر از دسته افرادی هستید که منازلتان بسیار کم رفت و آمد می باشد و بیشتر، فرش هایی با تراکم زیاد می پسندید از فرش های 1200 شانه ماشینی درجه یک و فرش های 1500 شانه ماشینی استفاده کنید که از جدید ترین انواع فرش های ماشینی می باشند و بسیار به فرش های دستبافتگونه شبیه اند.

 

جمع بندی مطالب

انتخاب فرش ماشینی با ابعاد مناسب و اصولی بسیار مهم می باشد تا با یکبار خرید فرش ماشینی تا سال ها از خرید خود پشیمان نشوید و آن فرش به منزل شما جلوه ای خوب و بی نظیر بدهد. فروشگاه فرش واگره کاشان بهترین فرش های ماشینی را به صورت قسطی و چکی به فروش می رساند تا مشتریان بتوانند خرید خود را به یکباره انجام دهند و به یکباره برای خرید فرش ماشینی جیب خود را خالی نکنند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا