خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

تفاوت فرش درجه یک با فرش های درجه خورده

تفاوت فرش درجه یک با فرش های درجه خورده

زمانی که شما برای خرید فرش های ماشینی به فروشگاه ها و سایت های فروش اینترنتی فرش ماشینی می روید ممکن است با فروشندگان سودجو برخورد کرده باشید که فرش های درجه دو و یا فرش های درجه خورده را ممکن است به شما بدهند یا بجای فرش 700 شانه اصل، فرش طرح 700 شانه به فروش می رسانند. اگر شما با روش های تشخیص تفاوت فرش درجه یک ماشینی با فرش های درجه دو و پایین تر آشنا باشید هرگز دچار این مشکل نخواهید شد و خودتان مثل یک متخصص می توانید بهترین فرش ماشینی را انتخاب و خریداری کنید.
بسیاری از افراد به دنبال خرید فرش 700 شانه اصل، فرش های 1000 شانه درجه یک، فرش های 1200 شانه درجه یک کاشان و فرش های 1500 شانه با کیفیت کاشان هستند و می خواهند فرشی بخرند که از لحاظ کیفیت و دوام از مقاومت بالایی برخوردار باشد ولی دسته دیگر از مشتریان هستند که به دنبال فرش های درجه خورده ماشینی هستند و برای مکان های خاص فرش درجه خورده در نظر دارند و خریداری می کنند. که همه ما باید با روش تشخیص فرش اصل از تقلبی و تشخیص فرش های درجه خورده آشنایی داشته باشیم.

 

فرش ماشینی درجه یک آکریلیک

فرش های فروشگاه فرش واگره کاشان تماما با نخ آکریلیک اصل و درجه یک بافته می شوند و حتی در بافت فرش های آکریلیک از نخ های پلاستیکی و... استفاده نمی شود. ویژگی خاص و منحصر به فردی که نخ های آکریلیک دارند این است که کیفیت فرش ماشینی با این نخ بسیار بالا می رود و فرشی با مقاومت بسیار بالا در برابر سایش، پاخور و شستشوی زیاد می باشند. برای سالن های پذیرایی حتما باید از فرش های درجه یک بافته شده با نخ آکریلیک استفاده نمود چون در معرض رفت و آمد زیاد می باشند و جنس تار و پود فرش های ماشینی مناسب پذیرایی از جنس پنبه می باشد که باعث می شوند تا فرش بید نزند و بوی مواد نفتی نیز ندهد.

 

فرش قیمت مناسب و ارزان قیمت

فروشگاه فرش واگره به هیچ عنوان فرش های درجه خورده را به فروش نمی رساند اما فرش هایی در قالب فرش های ارزان قیمت و با کیفیت خوب در مجموعه موجود می باشد که این فرش ها به فرش های ماشینی bcf، فرش های استوک، فرش های بافته شده با نخ ورژن و پلی استر و... معروف می باشند که در بافت این فرش های ماشینی ارزان قیمت هیچ مشکلی وجود ندارد، ولی چون از نخ درجه یک آکریلیک برای بافت این فرش ها استفاده نمی شود دارای قیمتی ارزان و مناسب تر می باشند و برای خرید فرش ماشینی باید بتوانید فرش مناسب برای هر مکان را انتخاب و خریداری کنید.

 

خرید فرش ماشینی bcf ارزان قیمت

فرش های bcf، فرش هایی هستند که دارای مقاومتی بسیار پایین می باشند و چون با الیاف پلاستیکی بافته می شوند در برابر کوچکترین حرارت و گرما شکل و ظاهر خود را از دست می دهند و طول عمر کمی دارند و همچنین نخ bcf را برای بافت قالی های تراکم بالا نمی توان استفاده کرد و اغلب برای بافت گلیم فرش های ماشینی از این نخ استفاده می کنند. اما فرش های بی سی اف هیچگونه پرزدهی بر خلاف دیگر فرش های ماشینی ندارند و قیمت ارزان فرش bcf به این دلیل است که روند تولید راحت تری دارند و کیفیت پایین این فرش ماشینی باعث شده است جزء فرش های ماشینی ارزان قیمت به حساب بیایند.
فرش ماشینی پلی استر و فرش های ماشینی بافته شده با نخ ورژن نیز هر کدام ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارند و از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند اما در مقایسه با نخ آکریلیک از کیفیت پایین تر و قیمتی ارزان تر برخوردار هستند.

 

فرش ماشینی درجه یک کاشان

فرش های ماشینی درجه یک کاشان با الیاف آکریلک 100% خالص تولید می شوند و از نظر کیفیت و ظاهر بسیار عالی و بی نظیر هستند. فرش های بافته شده با نخ آکریلیک بسیار نرم و لطیف می باشند و هر چه تراکم فرش های ماشینی آکریلیک بالا برود، فرش به دلیل تراکم بالا از ضخامتش کم می شود و زیبایی نقشه فرش بیشتر به چشم کشیده می شود. به فرشی، فرش درجه یک ماشینی می گویند که در بافت آن هیچگونه خطایی به وجود نیامده باشد!

ویژگی های فرش درجه یک

• بافت منظم طبق نقشه بدون هیچگونه خطایی
• پرداخت و قیچی کردن یکدست فرش
• هنگام دست کشیدن روی سطح فرش، باید سطح فرش و تمامی ریشه ها یکدست باشد.
• خاب فرش درست و یکدست
• استفاده از الیاف اصل و یکدست و یک رنگ بودن نخ ها
فرش های ماشینی درجه یک اصل کاشان دارای کیفیتی بالا هستند و همچنین با پیشرفت روز به روز تکنولوژی فرش های ماشینی با تراکم های بالاتری تولید می شوند که هر چه تراکم فرش های ماشینی آکریلیک بالاتر می رود، فرش زیباتر و چون با نخ آکریلیک اصل بافته می شوند، فرش هایی مقاوم خواهند بود. از دسته فرش های ماشینی درجه یک، فرش های 700 شانه اند که دارای تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی می باشند و همچنین بهترین فرش ماشینی با مقاومت و کیفیت بالا همین فرش های 700 شانه درجه یک کاشان هستند، فرش ماشینی 1000 شانه 10 رنگ و فرش های 1000 شانه گلبرجسته، فرش های 1200 شانه اعم از فرش های 1200 شانه 8 رنگ و فرش های 1500 شانه که از دیگر تراکم هایی است که دارای ضخامت کمتری بوده و زیباترین و پر فروش ترین فرش ترند سال می باشد. تمامی این ها تراکم هایی است که برای فرش های درجه یک بافته می شوند و هر کدام از فرش های 700 شانه و 1000 شانه و 1200 شانه و 1500 شانه دارای طرح های ساده و گلبرجسته و رنگ بندی های متنوعی می باشند که در فروشگاه فرش واگره می توانید تمامی محصولات فرش ماشینی درجه یک را مشاهده نمایید.

 

فرش تقلبی کاشان

حالا که با فرش های درجه یک آشنا شدید، این را بدانید که فرش های ماشینی با توجه به میزان خرابی که دارند درجه بندی می شوند و ما آن ها را به شما معرفی می کنیم تا فرش های درجه خورده را بشناسید و به اشتباه جای فرش های ماشینی اصل خریداری نکنید.

 

فرش ماشینی درجه دو

فرش ماشینی درجه دو بسیار شبیه به فرش های درجه یک می باشد و به دلیل خطاهای کوچک و ناچیز جزء فرش های درجه دو محسوب می شوند. فرش های درجه دو به دلیل خطای ناچیز هنگام بافت فقط توسط افراد متخصص شناسایی می شوند که این خطاها و مشکلات فرش های درجه دو، مربوط به خطای هنگام بافت طبق نقشه و یا غیر هم سطح بودن فرش ماشینی می باشد.

 

فرش ماشنی درجه سه

این فرش های ماشینی درجه سه تفاوت بسیار زیادی با فرش درجه یک و فرش درجه دو دارند و تشخیص دادن آن بسیار راحت و آسان می باشد. فرش های درجه سه در هنگام بافت بیشتر دچار پارگی شده اند. در فرش های درجه سه طول و عرض بافت بسیار زیاد می باشد و زمانی که دست روی فرش درجه سه می کشید ضخامت آن حس می شود.

فرش ماشینی درجه چهار

این فرش های ماشینی همانطور که از اسمشان پیداست هر چه کیفیت فرش پایین تر برود، درجه فرش هم بیشتر می شود. و فرش های درجه چهار بیشتر همان پادری هایی هستند که از آنها استفاده می کنید و طول فرش های درجه چهار به 25 درصد نیز می رسد.

 

فرش ماشینی درجه پنج

فرش های ماشینی درجه پنج دارای کیفیت خوبی نمی باشند و بین مردم چندان رایج نیستند و از فرش های درجه پنج به عنوان ضایعات استفاده می کنند. مشکلاتی که در فرش های درجه پنج دیده می شود عبارتند از: پارگی، قلاب خوردگی، یکسان نبودن سطح فرش و پرز های قالی و و همچنین به دلیل استفاده نکردن از نخ و تار و پود اصل در بافت این دسته از فرش های ماشینی دارای ضخامتی کم می باشند.

 

جمع بندی نهایی برای خرید فرش ماشینی درجه یک

شما برای خرید فرش ماشینی درجه یک باید اطلاعات کافی داشته باشید و اگر در این کار هیچ سر رشته ای نداشته باشید ممکن است، فرش درجه دو را به جای فرش ماشینی درجه یک به شما بدهند بدون اینکه شما متوجه این موضوع بشوید! پس همیشه فرش های ماشینی را از مکان های معتبر خریداری کنید. فروشگاه فرش واگره کاشان انواع فرش ماشینی درجه یک را با قیمت هایی مناسب به فروش می رساند و همچنین دارای نماد اعتماد الکترونیک، نماد ستاد ساماندهی و... می باشد و از نظر اعتبار تمامی مراحل را طی کرده و در فروش اینترنتی فرش های ماشینی به شهرت جهانی نیز رسیده است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا