خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

همه چیز در مورد تعداد رنگ بالا در بافت فرش قبل از خرید

همه چیز در مورد تعداد رنگ بالا در بافت فرش قبل از خرید

قبل از خرید فرش های ماشینی تمامی عواملی که روی قیمت فرش تاثیر می گذارد را باید از قبل بدانید که این گونه هم کار خود شما برای خرید فرش راحت تر می شود و با توجه به هزینه ای که می خواهید انجام دهید، فرش ماشینی خریداری می کنید و از طرفی دیگر دست فروشندگان فرش های ماشینی برا معرفی کردن فرش مورد نظر شما باز می شود. اما برای خرید فرش ماشینی نگرانی درباره هزینه و قیمت فرش ماشینی نداشته باشید، چون در فروشگاه فرش واگره کاشان فروش اقساطی فرش ماشینی صورت می گیرد و تا سقف 20 میلیون تومان به شما برای خرید فرش کمک می شود. پس با خیال راحت بدون توجه کردن به قیمت فرش ماشینی، فرشی را خریداری کنید که دوست دارید.

 

منظور از تعداد رنگ بالا در فرش چیست؟

منظور از تعداد رنگ در فرش های ماشینی همان تعداد رنگ های اصلی بافته شده در زمینه فرش ماشینی می باشد که هر چه شانه و تراکم فرش بیشتر شود، تعداد رنگ کمتری در فرش می توان بافت. هر چه شانه و تراکم فرش های ماشینی بیشتر باشد می توان در بافت فرش ماشینی تعداد رنگ بیشتری استفاده کرد. از این رو با توجه به اینکه هر چه تعداد رنگ در فرش های ماشینی بیشتر شود نوع مواد اولیه استفاده شده در فرش بیشتر می شود و حتما روی قیمت فرش ماشینی تاثیر می گزارد و از همه مهم تر شانه و تراکم فرش ماشینی اولین عامل موثر بر قیمت فرش می باشند.

 

چرا در فرش های تراکم بالا تعداد رنگ کمتر از فرش های تراکم پایین می باشد؟

در فرش های تراکم بالا مانند فرش های 1200 شانه ماشینی و گلبرجسته و فرش 1500 شانه ماشینی درجه یک گلبرجسته شانه و تراکم فرش بالا می باشد. به عنوان مثال فرش 1500 شانه تراکم 4500، فرشی است که دارای ضخامت کمی می باشد و تعداد نخ بافته شده در این فرش های تراکم بالا زیاد و به صورت فشرده می باشد و برای همین در بافت فرش های تراکم بالا 1200 شانه و فرش های 1500 شانه ماشینی از تعداد 8 رنگ در بافت فرش استفاده می شود و اگر بخواهند تعداد رنگ را در فرش های تراکم بالا به 10 رنگ یا 14 رنگ برسانند، زمینه فرش بسیار شلوغ می شود و از همه مهم تر برای تولید فرش های تراکم بالا بافته شده با تعداد رنگ 10 یا 14 رنگ نیازمند سوله و دستگاه های بسیار بزرگ می شویم. فرش های 1200 شانه جدید و فرش های 1500 شانه درجه یک کاشان انقدر زیبا و خاص می باشند که همین تعداد رنگ بافته شده 8 رنگ در فرش برایشان کافی می باشد و فرشی شبیه به فرش های دستبافتگونه هستند. اما در بافت فرش های تراکم پایین مانند فرش 700 شانه پر فروش از تعداد رنگ 8 و 10 رنگ استفاده می شود و در بافت فرش 1000 شانه کاشان از تعداد رنگ 10 رنگ استفاده می شود.

فروش اقساطی انواع فرش ماشینی 700 شانه 10 رنگ

 

چرا در فرش های تراکم پایین از تعداد رنگ بیشتری استفاده می شود؟

فرش 700 شانه دارای تراکم 2550 و فرش 1000 شانه دارای تراکم 3000 می باشد که این نشان می دهد تعداد گره بافته شده در فرش های 700 شانه و فرش های 1000 شانه کمتر می باشد و این فرش های تراکم پایین دارای طرح زمینه خلوت می شوند. پس با توجه به اینکه دارای طرح زمینه خلوت هستند و تعداد گره در بافت این فرش ها آنقدر بالا و فشرده نیست می توان از تعداد رنگ 8 و 10 رنگ نیز استفاده کرد. فرش 700 شانه تراکم 2550 امروزه با 14 رنگ هم بافته و تولید می شود که فرش هایی بسیار زیبا و با کیفیت عالی و درجه یک می باشند.

 

قیمت فرش های بافته شده با تعداد رنگ بالا

همانطور که گفتیم قیمت فرش به اولین عاملی که بستگی دارد شانه و تراکم آن می باشد که هر چه شانه و تراکم بالاتر می رود مواد اولیه نخ و پود بیشتری برای بافت فرش مصرف می شود و نیازمند دستگاه های پیشرفته تری می شویم و از طرفی هم هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی بیشتر می شود، فرش توپر تر و بسیار زیباتر جلوه می کند. و از طرفی دیگر تعداد رنگ بافته شده در فرش هم به همین عوامل وابسته می باشد که ویژگی انواع فرش ماشینی از لحاظ شانه و تراکم بسیار زیاد و دانستن آن ها قبل از خرید فرش بسیار مهم می باشد.

دسته ای دیگر از فرش های ماشینی هستند که تعداد رنگ در بافت آن فرش ها نامحدود می باشد!

بله فرش های مدرن از دسته فرش هایی هستند که با دستگاه های کامپیوتری و چاپ دیجیتال، طرح ها روی فرش کلاریس چاپ می شود و به دلیل اینکه با دستگاه های چاپ دیجیتال فرش تولید می شود از نامحدود رنگ می توان در بافت نقشه فرش ماشینی استفاده نمود. بهترین فرش مدرن جدید از تنوع بی نظیری بهره می برند و قیمت این فرش ها از دیگر فرش های ماشینی بسیار ارزان تر می باشد. فرش های وینتیج یا کهنه نما، فرش کلاریس و چاپی، فرش کلاریس 700 شانه آشپزخانه و فرش کلاریس 700 شانه کودک از دسته فرش های ماشینی با تنوع زیاد در طرح و رنگ می باشند.

 

نتیجه

اگر می خواهید فرش ماشینی بخرید که دارای تنوع رنگ و طرح زیاد و از همه مهم تر کیفیتی خوب داشته باشد و برای منازل لوکس مناسب باشد و از لحاظ قیمت نیز مناسب باشد، فرش های 1000 شانه تراکم 3000 بافته شده با 10 رنگ و فرش های 1200 شانه تراکم 3600 را خریداری کنید که هم دارای قیمتی متوسط می باشند و هم از لحاظ کیفی همه فرش ها بافته شده با نخ آکریلیک هیت ست شده هستند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا