خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

راهنمای خرید فرش کلاسیک کاشان

راهنمای خرید فرش کلاسیک کاشان

فرش های ماشینی کلاسیک به فرش های درجه یک مشهور می باشند و این فرش ها به تازگی واژه کلاسیک را به خود گرفته اند. در اصل فرش کلاسیک همان فرش های طرح سنتی با نقشه اصیل ایرانی می باشند و چیزی که باعث شده است فرش کلاسیک کاشان مورد توجه عام و خاص قرار بگیرد استفاده از طرح های متفاوتی است که در بافت فرش های کلاسیک به کار برده می شود. ویژگی بی نظیری که فرش کلاسیک درجه یک در خود دارد این است که نقشه بافته شده در این فرش ماشینی به هیچ وجه تکراری نمی باشد و تمامی رنگ ها و نخ هایی که در فرش های کلاسیک بافته می شوند بسیار زیبا و چشم نواز هستند که همین عوامل باعث می شود تا فرش کلاسیک دستبافتگونه کاشان بسیار پر فروش باشد.
به دلیل استقبال بی نظیر خریداران فرش ماشینی کلاسیک این فرش ماشینی هم مانند دیگر فرش های ماشینی با ابعاد و تراکم های مختلف تولید می شود و بخش عظیمی از فرش های با اصالت دستبافتگونه ایرانی طرح کلاسیک به کشور های خارجی صادر می شود. قبل از خرید فرش کلاسیک باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

 

فرش کلاسیک برای چه دکوراسیونی مناسب می باشد؟

همانطور که گفتیم فرش کلاسیک برای فضاهای سنتی و دوستداران طرح کلاسیک مناسب می باشد. که همیشه باید در نظر داشته باشد قبل از خرید وسایل منزل ابتدا سبکی را که دوست دارید انتخاب کنید و بعد از آن فرش ماشینی مناسب همان سبک را بخرید. زمانی که فرش ماشینی را خریداری کردید، حالا می توانید وسایل منزل، پرده و مبلمان را به درستی انتخاب کنید و می توانید اصول ست کردن فرش ماشینی با پرده را نیز یاد بگیرید، برای داشتن انتخابی درست و بدون پشیمانی!
فرش های کلاسیک دو دسته اند: دسته اول فرش های کلاسیکی هستند که دارای طرح زمینه هایی شلوغ و با بته و جقه های زیادی می باشند مانند فرش طرح شاه عباسی، فرش طرح تبریز، فرش طرح لچک و ترنج و... . و دسته دوم فرش های کلاسیکی هستند که دارای زمینه هایی شلوغ هستند، اما نوع بافت و نقشه فرش به قدری حرفه ای و ظریف بوده است که شلوغی فرش به چشم نمی آید و اصولا دوستداران فرش کلاسیک می توانند از این فرش برای دیگر سبک های دکوراسیون خود نیز استفاده کنند. فرش طرح افشان یکی از فرش های کلاسیک می باشد که این فرش ماشینی دارای ترنج و لچک نبوده و در بافت زمینه فرش افشان گل های ریز و درشت متصل به هم بافته شده اند. اصولا پر فروش ترین فرش طرح افشان، فرش طرح افشان کرم، فرش طرح افشان طوسی و دیگر رنگ های روشن هستند که از آن می توان در انواع دکوراسیون سنتی و مدرن و کلاسیک و... استفاده نمود.

 

قیمت فرش کلاسیک در شهر فرش

قیمت فرش کلاسیک در شهر فرش فروشگاه بزرگ واگره تا حدالامکان سعی شده است که با کمترین قیمت و با کمترین سود به فروش برسد. فرش های کلاسیک با توجه به اینکه از دسته فرش های ماشینی پر فروش هستند به همین دلیل با ابعاد و تراکم های مختلفی نیز تولید می شوند و قیمت فرش کلاسیک با توجه به ابعاد فرش، شانه و تراکم فرش محاسبه می شود. فرش 1200 شانه کلاسیک و فرش 1500 شانه کلاسیک دارای قیمت بیشتری نسبت به فرش های تراکم پایین تر مانند فرش کلاسیک 700 شانه و فرش کلاسیک 1000 شانه می باشند. اگر فرش کلاسیک درجه یک کاشان را برای مکان های لوکس و خاص می خواهید، فرش 1500 شانه کلاسیک را خریداری کنید و بعد از آن فرش 1200 شانه کلاسیک را پیشنهاد می کنیم. تفاوت چندانی بین فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه کلاسیک نمی باشد و تنها تفاوتی که بین این دو فرش ماشینی تراکم بالا وجود دارد در این است که فرش 1200 شانه از فرش 1500 شانه کلاسیک ضخیم تر می باشد و در برابر پاخور زیاد مقاوم تر است. قیمت فرش 1200 شانه کلاسیک از قیمت فرش 1500 شانه کلاسیک کمتر می باشد.
اگر از لحاظ قیمت فرش ماشینی مشکلی ندارید و فرشی لوکس و چشم نواز می خواهید که به فرش دستبافت شبیه باشد حتما فرش های 1200 شانه تراکم 3600 کلاسیک و یا فرش 1500 شانه تراکم 4500 را خریداری کنید که دکوراسیون کلاسیک و خاص شما با این نوع فرش تکمیل می شود.
هر چه ابعاد فرش کوچک تر باشد، فرش قیمتی کمتر خواهد داشت و هر چه ابعاد فرش ماشینی بیشتر شود، فرش ماشینی به دلیل استفاده بیشتر از نخ و تار و پود دارای قیمت بالاتری می شود. قیمت فرش 12 متری ماشینی از فرش 9 متری کلاسیک و فرش 6 متری کلاسیک بیشتر است و دیگر ابعاد غیر استاندارد قالیچه ای و... نیز به صورت سفارشی بافته می شوند.
نوع نخی که در بافت فرش های کلاسیک بافته می شود آکریلیک هیت ست شده اصل می باشد و نخ آکریلیک دارای کیفتی بی نظیر و عالی می باشد و از همه لحاظ امتحان خود را پس داده است. برای فرش کلاسیک مناسب پذیرایی حتما دقت کنید که فرش با نخ و تار و پود درجه یک بافته شده باشد، چون فرش های پذیرایی به مراقبت بیشتری نیاز دارند و پاخور بیشتری دارند. اما برای اتاق خواب ها و آشپزخانه منزل و یا اگر فرش مناسب برای محل کار خود می خواهید فرش کلاسیک ترکیه نیز انتخاب خوبی است. فرش 500 شانه ترک طرح کلاسیک، فرشی با دوام و با کیفیتی بسیار بالا می باشد و تنها با ابعاد فرش کلاسیک ترک 6 متری،1.5*1، 2.25*1.5 تولید می شود.

 

فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه کلاسیک

فرش 700 شانه کلاسیک، فرشی بسیار با کیفیت و با مقاومت بالا می باشد و از همه جهت عمر این فرش از نظر طولانی بودن و کیفیت ضمانت شده است و قیمت فرش کلاسیک 700 شانه از دیگر تراکم ها ارزان تر می باشد، اما دارای ضخامت بیشتری است که حس شبیه بودن به فرش دستبافتگونه را به خریدار القا نمی کند. فرش 1000 شانه 8 رنگ گلبرجسته طرح کلاسیک نیز فرشی با کیفیت بالا و همچنین بافت این فرش به صورت گلبرجسته می باشد که فرش های گلبرجسته در بافت فرش های ماشینی از زیبایی بی نظیری بهره برده اند.
اگر فرش کلاسیکی می خواهید که از نظر قیمت مناسب باشد و همچنین در کنار گلبرجسته بودن کیفیت بالایی هم داشته باشد فرش های 1000 شانه گلبرجسته را خریداری کنید. فرش 1000 شانه گلبرجسته طرح کلاسیک زیبایی بی نظیری دارد چرا که در کنار بافت کلاسیک و سنتی که در خود دارد، از رنگ متالیک برای بافت این فرش ماشینی استفاده شده است که رنگ متالیک در فرش های ماشینی به راحتی با تمامی رنگ های وسایل در دکوراسیون منزل ست می شود.

 

خرید فرش کلاسیک جدید و با کیفیت

فروشگاه فرش واگره کاشان یکی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان مستقیم فرش های ماشینی درجه یک در کاشان می باشد و انواع فرش ماشینی ارزان و با قیمت مناسب را به دلیل فروش بدون واسطه به قیمت درب کارخانه به فروش می رساند. برای اطلاع از قیمت فرش کلاسیک 9 متری، قیمت فرش 6 متری کلاسیک و فرش 12 متری کلاسیک می توانید با کارشناسان فروش فرش ماشینی در فروشگاه فرش واگره کاشان در ارتباط باشید و کلکسیون بی نظیر انواع مدل های مختلف فرش را از طریق سایت واگره مشاهده نمایید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا