خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

همه چیز در مورد فرش خام از نظر نخ، سایز، شانه و تراکم

همه چیز در مورد فرش خام از نظر نخ، سایز، شانه و تراکم

یکی از پر فروش ترین محصولات مرغوب و پر فروش فرش های خام می باشند که این فرش ها همانطور که از نامشان هم پیداست فرش هایی هستند که خام بافی شده اند یا به اصطلاح با الیاف خام سفید بافته می شوند. شاید خیلی دیده باشید که عکس های شخصی و خانوادگی خود را روی فرش های ماشینی چاپ می کنند! خیلی ها فکر می کنند که مثل بافت فرش که یک نقشه خاص دارد، این تابلو فرش هایی هم که عکس شخص روی آن وجود دارد طبق نقشه و مثل قالی هایی که در کارخانجات بافته می شوند تولید شده اند. اما اینگونه نیست. تابلو فرش های چاپی پایه و اساس آن فرش خام می باشد و تصاویر توسط دستگاه های چاپ دیجیتال روی انواع فرش ماشینی سفید چاپ می شوند. رایج ترین نوع نخ هایی که در فرش های ماشینی بافته می شوند نخ آکریلیک هیت ست شده و نخ پلی استر می باشد که بهترین نوع الیاف مصنوعی می باشند و هر کدام از این دو نخ به نوعی یکسری ویژگی دارند که وابسته به استفاده ای که از فرش می کنید در فرش مخصوص خود بافته می شود.

 

جنس نخ بافته شده در فرش خام

فرش خام یا فرش چاپ دیجیتال نام دیگر فرش های خام می باشد و جنس نخ بافته شده در فرش های خام پلی استر است که در ادامه به ویژگی های فرش پلی استر می پردازیم.
• نخ پلی استر دارای رنگ پذیری بسیار بالایی می باشد و رنگ ها را در زمان رنگرزی به خوبی به خود جذب می کند و فرش های خامی که با نخ پلی استر بافته می شوند دارای زیبایی و جلوه زیادی می باشند.
• افرادی که آلرژی، حساسیت های پوستی و... دارند نمی توانند از فرش هایی که پرزدهی دارند استفاده کنند به همین دلیل بهترین انتخاب برای این دسته از افراد استفاده از فرش ماشینی بافته شده با نخ پلی استر می باشد.
فرش بافته شده با نخ پلی استر دارای جذب رطوبت کمی می باشد.
فرش های بافته شده با نخ پلی استر، فرش هایی با استحکام و مقاومت بالا می باشند.
فرش پلی استر در برابر آفتابخوردگی مقاومت بالای نخ ها آکریلیک را ندارد، ولی باتوجه به قیمت کمتری که نسبت به فرش آکریلیک دارد در برابر آفتابخوردگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
• اگر فرش ماشینی خریداری می کنید که تماما با نخ پلی استر بافته شده است در اثر پاخور زیاد نخ های فرش حالت گرفته و قابلیت برگشت پذیری خوبی ندارند.
• در کشور های خارجی به دلیل اینکه نخ پلی استر برای محیط زیست و از نظر بهداشتی مشکلی ندارد، فرش پلی استر را به صورت عمده خریداری می کنند و توسط فروشگاه فرش واگره کاشان به سراسر جهان ارسال می گردد.
دسته دیگری از نخ ها که در بافت فرش سابلیمیشن بافته می شوند، نخ پلی پروپیلن می باشد که این نخ در بافت فرش های خام استفاده می شود و اکثرا از نخ پلی پروپیلن برای بافت فرش های مدرن و کلاریس استفاده می شود که این فرش های کلاریس بافته شده با نخ پلی پروپیلن بیشتر برای اتاق خواب و فرش مخصوص آشپزخانه می باشند. فرش خام بافته شده با نخ پلی پروپیلن از فرش آکریلیک کیفیت کمتری دارند و همچنین دارای قیمتی ارزان و مناسب تر می باشند.
فرش سفید در فروشگاه فرش واگره کاشان با نخ پلی استر بافته می شود و فرش خام بافته شده با نخ پلی استر در این فروشگاه به عنوان تابلو فرش های چاپی نیز می باشند. هدف از اینکه در بافت فرش خام تابلو فرش از نخ پلی استر استفاده کرده اند این است که در هنگام چاپ دیجیتال و چاپ کردن عکس روی فرش ماشینی عکس به وسیله دستگاه چاپ دیجیتال با رنگ پذیری بالایی چاپ می شود و عکس ها همانند پوستر دیده می شوند و زیبایی بی نظیری به خود می گیرند.
علت اینکه فرش های خام، فرش هایی پر فروش می باشند و با تعداد بسیار زیاد همیشه به سراسر ایران و جهان ارسال می شوند، تنها قیمت پایین این فرش های سفید ماشینی می باشد ولی اگر این فرش های خام با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شدند، دارای قیمت بالاتری شده و وزن فرش نیز بالا می رفت. اما تابلو فرش ها و فرش های خامی که با ابعاد کوچک هستند بهتر است که با نخ پلی استر بافته شوند، چون تابلو فرش ها که به دیوار زده می شوند باید دارای زیبایی زیاد و جلوه بی نظیری باشند. از طرفی فرش های سایز کوچک آنقدر پاخور زیادی ندارند و بهتر است با قیمت مناسب تری تولید و خریداری شوند. در فروشگاه فرش واگره برای تولید فرش های خام از بهترین الیاف و نخ پلی استر استفاده می شود و در هنگام تولیدات فرش های ماشینی هیچ کم و کاستی گذاشته نمی شود تا بهترین محصولات با بالاترین کیفیت تولید شوند.
با این اوصاف شاید برای شما این سوال پیش بیاید و بگویید خب، فرش های سفید یا فرش های خام، فرش هایی هستند که با نخ سفید بافته شده اند و به دلیل قیمت ارزانی که دارند از پر فروش ترین فرش های ماشینی در سراسر دنیا هستند. حالا کاربردی که این فرش های مخصوص چاپ دارند در چیست؟ که اینجا این نکته به دو دسته تقسیم می شود:
دسته اول فرش های خامی هستند که مخصوص تابلو فرش بوده و تنها با نخ خام پلی استر بافته می شوند و عکس ها را به وسیله دستگاه های چاپ دیجیتال بر روی آن ها چاپ می کنند که استفاده از نخ پلی استر در بافت فرش خام و بعد از آن تولید تابلو فرش چاپی بسیار بی نظیر و عالی می باشد که به صورت کامل ذکر کرده ایم.
دسته دوم فرش های خامی هستند که با نخ پلی اوژن بافته می شوند. فرش های کلاریس به فرش های چاپی مشهور می باشند و زمانی که اسم فرش کلاریس می آید شما باید بدانید که پایه این فرش ماشینی، فرش خام بوده است و طرح و نقشه های مورد نظر روی فرش کلاریس با دستگاه چاپ دیجیتال چاپ شده است که نحوه چاپ طرح با دستگاه چاپ دیجیتال روی فرش خام را می توانید بخوانید و با چگونگی تولید فرش های سابلیمیشن آشنا شده تا از کیفیت بالای محصولات تابلو فرش چاپی و فرش کلاریس برای خرید مطمئن شوید.

 

ابعاد استاندارد و ابعاد سفارشی فرش خام ماشینی

فرش های خامی که اکثرا برای تابلو فرش ها استفاده می شوند، دارای ابعاد A4 تا عرض 4 متر هستند که به ازای هر متر مربع سایز بندی می شوند. اما اگر فرش خام برای چاپ می خواهید که با ابعاد بزرگتری تا شش متری باشند، می توانید با کارشناسان فروش فرش واگره در میان بگذارید و به صورت سفارشی فرش مخصوص چاپ را سفارش دهید و در صورت امکان می توانید نوع نخی که می خواهید در فرش خام شما بافته شود را سفارش دهید، که قیمت آن نیز متغیر می شود اما مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که فرش های خام چون به عنوان فرش چاپی استفاده می شوند اگر با نخ آکریلیک بافته شوند چندان طرحی که روی فرش ماشینی چاپ می کنید زیبا و چشم گیر نمی شود و فرش خام بافته شده با نخ آکریلیک اصلا گزینه ای مناسب نمی باشد.

 

شانه و تراکم فرش خام یا فرش سفید چاپی

فرش سفید دارای شانه و تراکم هایی اعم از:
فرش خام 700 شانه تراکم 2550
فرش خام 1000 شانه تراکم 3000
فرش خام 1200 شانه تراکم 3600
می باشد و در حال حاضر در فروشگاه فرش واگره کاشان، فرش خام درجه یک با این شانه و تراکم ها بافته می شود. اگر برای چاپ عکس روی تابلو فرش می خواهید از فرش های خام استفاده کنید، فرش خام تراکم بالا را انتخاب کنید چون چاپ عکس روی فرش خام 1200 شانه از فرش خام 700 شانه بهتر می باشد و با توجه به اینکه فرش خام با پلی استر بافته می شود، تابلو فرش سفارشی تراکم بالا مثل تابلو فرش های دستبافت به چشم می آیند.

فروش عمده فرش خام یا فرش سفید در فروشگاه فرش واگره کاشان صورت می گیرد و فرش خام ارزان قیمت به سراسر ایران برای خرید بالای پنج میلیون تومان صورت می گیرد و صادرات فرش خام با تعداد زیاد به سراسر جهان در حال انجام می باشد که هر ساله بیش از ده ها هزار فرش خام و فرش ماشینی به دیگر کشور ها با قیمت مناسب ارسال می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا