خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

آشنایی با انواع مدل گلیم ساده

آشنایی با انواع مدل گلیم ساده

گلیم ساده و یا گلیم خشک چیست؟

همانطور که می دانید گلیم ساده از اولین نوع فرش های بافته شده توسط انسان می باشد که در گذشته عشایر ها با نخ های طبیعی و پشم و... گلیم فرش ها را تولید کردند. اما با توجه به اینکه ایرانیان انسان هایی خوش ذوق هستند و به قول معروف هنر نیز نزد ایرانیان است، گلیم فرش ساده و یا گلیم فرش های خشک را با دستگاه ها و ماشین آلات جدید صنعتی تولید کردند که از ویژگی بی نظیر گلیم فرش ها می توان به بدون پرز بودن این محصول بی نظیر ارزان قیمت اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، قدمت گلیم ها به چه زمانی بر می گردد! اولین گلیم فرش در زمان مسیح، در مصر کشف و پیدا شد و جزء، آثار باستانی قرار گرفت. چیزی که باعث شده است گلیم فرش ها از تنوع بی نظیری بهره ببرند این است که با تنوع بالایی به صورت دستی بافته می شدند، یعنی ترکمن ها، بلوچ، قشقایی، هرسین و ملیت های مختلف با توجه به سبک خود گلیم فرش ها را می بافتند که مدل های گلیم فرش ساده و یا خشک با توجه به قومیت های مختلف، متفاوت نیز می باشد.

 

ویژگی انواع گلیم فرش خشک و ارزان

گلیم فرش ها با انواع و کیفیت های مختلفی تولید می شوند و انواع گلیم فرش ماشینی، فروشگاه فرش واگره عبارتند از: گلیم فرش خشک، گلیم فرش آشپزخانه، گلیم فرش دخترانه فانتزی، گلیم فرش سنتی، گلیم فرش مدرن، گلیم فرش گبه عشایری و... . گلیم فرش خشک از دسته گلیم فرش های ارزان قیمت می باشد که از تنوع طرح کمتر و همچنین کیفیت پایین تری نیز بهره مند می باشد. به عبارتی گلیم ساده یا گلیم خشک نسبت به فرش های ماشینی دارای سطحی سفت می باشند و دلیل نبود سطح نرم در گلیم فرش ها نخ خاب های کوتاه و بلند در بافت فرش می باشد. گلیم ساده از نظر طراحی دارای ضخامت کمتری نسبت به دیگر گلیم فرش ها می باشد و شانه گلیم ساده 320 و تراکم آن 660 می باشد. جنس نخ خاب بافته شده در گلیم فرش ماشینی ارزان پلی استر می باشد و جنس نخ خاب گلیم جوت است که نخ پلی استر بافته شده در گلیم فرش ساده و خشک باعث شده است تا سطح گلیم براق و زیبا دیده شود. برای خرید گلیم فرش نرم می توانید گلیم هایی که دارای قیمت بالاتری هستند و دارای ضخامت بیشتری می باشند را خریداری کنید. که انواع گلیم فرش ماشینی با مشخصات کامل و دقیق در فروشگاه فرش واگره کاشان ذکر شده است. در فروشگاه فرش واگره گلیم ساده یا گلیم خشک با تعداد 6 رنگ بافته می شود و با توجه به خلاقیت افراد ماهر در ایران گلیم های ساده نیز با طرح ها مختلف و جدید تولید شده اند که در ادامه از پر فروش ترین انواع گلیم ساده را به شما معرفی می کنیم.

 

انواع مدل ها و طرح های پر فروش گلیم خشک

گلیم ماشینی خشک طرح سلطنتی از زیباترین گلیم فرش های ماشینی می باشد که برای سالن های پذیرایی و اتاق خواب های سنتی و کلاسیک نیز استفاده می شوند. گلیم فرش برای محل کار نیز از زیبا ترین انتخاب ها می باشد و با توجه به تنوع رنگ بندی که در بافت این گلیم فرش سلطنتی وجود دارد به فضای منزل و اتاق کار جلوه می دهد و رنگ می بخشد.

فروش انواع گلیم ساده با کیفیت طرح سلطنتی

گلیم فرش خشک طرح افشان از پر فروش ترین گلیم فرش های ماشینی ساده می باشد. همانطور که می دانید طرح افشان از دسته طرح های پر فروش در فرش های ماشینی می باشد و همچنین در بافت گلیم خشک نیز از طرح افشان استفاده کرده اند و جذابیت گلیم با طرح افشان بی نظیر شده است.

فروش انواع مدل گلیم ساده طرح افشان

گلیم ماشینی خشک طرح هریس یکی دیگر از انواع گلیم فرش های ساده می باشد که طرح زمینه این گلیم ماشینی بر گرفته از طرح قالی های اصیل و سنتی ایرانی می باشد که برای فضای سنتی و یا کلاسیک منزل مناسب بوده و در بافت این گلیم خشک ارزان از لچک و ترنج استفاده نموده اند.

آشنایی با انواع مدل گلیم ساده لچک و ترنج دار

گلیم فرش خشک طرح فردین برای سالن پذیرایی مدرن، گلیم خشک مناسب آشپزخانه مدرن، گلیم خشک مناسب اتاق خواب بزرگسالان می باشد، که رنگ زمینه تمامی این گلیم فرش ها به گونه ای است که اگر کثیف شوند، آلودگی را به آسانی نشان نمی دهند و به راحتی شسته می شوند.

 

آشنایی با انواع مدل گلیم ساده طرح فردین


پخش عمده و تک گلیم خشک ساده به قیمت درب کارخانه

فروشگاه فرش واگره کاشان، انواع گلیم فرش های ماشینی برای مکان های مختلف با قیمت مناسب و همچنین برای مکان های مختلف تولید نموده است که به قیمت درب کارخانه به دلیل فروش بدون واسطه به فروش می رساند. شما با خرید عمده گلیم فرش ساده و دیگر گلیم فرش های ماشینی از فروشگاه فرش واگره کاشان می توانید به قیمت همکاری گلیم خریداری کنید. ابعاد گلیم فرش ها عبارتند از: گلیم 9 متری، گلیم 6 متری، 2*1، 3*1، 4*1، 1.5*1، 2.25*1.5، 80*50 تولید می شوند با خرید گلیم فرش با تعداد زیاد می توانید از خرید اقساطی نیز بهره ببرید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا