خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

دلایل کمتر خریدن فرش 1500 شانه

دلایل کمتر خریدن فرش 1500 شانه

فرش 1500 شانه ماشینی از دسته فرش های ماشینی می باشد که از ارزش خرید بالایی برخوردار است و قدرت خرید فرش 1500 شانه ماشینی تا چند سال پیش بیشتر از امروزه بوده است. دلیل این امر نیز این است که در چند سال اخیر به دلیل تورم، قیمت مواد اولیه و متریال هایی که در بافت فرش ماشینی استفاده می شد، روی قیمت فرش نیز تاثیری مستقیم گذاشته و باعث شد که فرش 1500 شانه تراکم 4500 با قیمت بالایی روبرو شود. فرش 1500 شانه گلبرجسته به دلیل ظرافت بافت زیادی که دارد به فرش دستبافتگونه مشهور می باشد که تا حد زیادی نیز جای فرش های دستبافت را گرفته است.

 

خصوصیات فرش 1500 شانه

فرش 1500 شانه تراکم 4500 با 1500 گره در عرض و 4500 گره در طول فرش بافته می شود که به دلیل تعدد بالای گره ها، تمامی ریشه ها به صورت فشرده و با تراکم بالا کنار یکدیگر بافته می شوند که فرشی توپر و با انسجام بالا نیز می باشد.
نوع نخی که در بافت فرش 1500 شانه بافته می شود، نخ آکریلیک هیت ست شده اصل می باشد که این نخ درجه یک در زمان رنگرزی رنگ را به خوبی به خود می گیرد و جلوه ای بی نظیر از رنگ نخ آکریلیک به خود می گیرد. نخ آکریلیک از بهترین نوع نخ و متریال می باشد که در بافت فرش های درجه یک کاشان از آن استفاده می شود و فرش هایی که با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند دارای سطحی نرم و لطیف نیز می باشند.

فرش 1500 شانه ماشینی همانطور که می دانید به فرش دستبافتگونه و ابریشم نما مشهور می باشند، چرا که به دلیل ظرافت بافت بالایی که دارد مانند فرش دستباف نقشه و طرح فرش به خوبی جلوه می کند و به دلیل اینکه برای بافت فرش 1500 شانه تراکم 4500 باید از نخ های آکریلیک نازک تری استفاده نمود، زمانی که روی سطح این فرش ماشینی دست می کشید بسیار نرم و لطیف می باشند.

فرش 1500 شانه تراکم 4500 به دلیل ضخامت بافت کمی که دارد، تنها به صورت گلبرجسته بافته می شود که بافت برجسته در این فرش باعث شده است فرشی با ظرافت و زیبایی بی نظیری باشد و زمانی که این فرش را کف منزل پهن می کنید، حالت سه بعدی نیز به خود می گیرد.

فرش ماشینی 1500 شانه کاشان با تار و پود و پنبه اصل و درجه یک بافته می شود و برای کسانی که می گویند فرشی می خواهیم که رطوبت را به خود جذب نکند، ما فرش های بافته شده با نخ آکریلیک و نخ پود پنبه اصل را پیشنهاد می دهیم چرا که منازل ویلایی اصولا در مناطق مرطوب شمالی ساخته می شوند و برای منازل لوکس وابسته به سلیقه مشتری و قدرت خرید مشتری، فرش ماشینی 1500 شانه کاشان را پیشنهاد می کنیم که رطوبت هیچگونه آسیبی نمی تواند به فرش های تولید شده فروشگاه فرش واگره وارد کند.

فرش ماشینی 1500 شانه از تمامی تراکم ها اعم از فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه ماشینی، دارای شانه و تراکم بالاتری می باشد و به همین دلیل باید برای بافت این فرش تراکم بالا از طول نخ خاب کم استفاده نمود تا نقشه طرح زمینه فرش جلوه کند و به خوبی نیز دیده شود.

 

دلایل کمتر خریدن فرش 1500 شانه ماشینی

دلایل کمتر خریدن فرش 1500 شانه وابسته به دلایل متعددی می باشد که مهم ترین عامل قیمت فرش ماشینی 1500 شانه و شرایط سخت نگهداری از این فرش ماشینی دستبافتگونه می باشد.
دلیل اینکه فرش 1500 شانه دارای قیمت بالایی است به عوامل متعددی وابسته است که به بررسی قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 پرداخته ایم. همانطور که می دانید هر چه شانه و تراکم فرش بیشتر شود، فرش دارای ضخامتی کمتر می شود و تعداد گره هایی که در فرش بافته می شود بالا می رود. زمانی که تعداد گره در فرش تراکم بالا، بالا می رود برای بافت فرش از نخ و تار پود زیادی هم استفاده می شود. فرش های 1200 شانه ماشینی و فرش 1500 شانه درجه یک به دلیل بافت ظریفی که دارند باید با بهترین دستگاه های بافت فرش HCIX2 بافته شوند و برای بافت این فرش های دستبافتگونه نیاز مند وقت و دقت بسیار بالایی می باشد.

هر چه که شانه و تراکم در فرش ماشینی بالا برود، فرش دارای ضخامتی کم می شود و این ضخامت کم باعث شده تا به فرش دستبافتگونه مشهور شود. یکی از مهم ترین دلایل کمتر خریدن فرش 1500 شانه این است که این ضخامت کم نیازمند مراقبت و نگهداری زیادی می باشد، چرا که اگر فرش دارای ضخامتی کم باشد برای منازلی که پر رفت و آمد هستند و فرش منزلشان سریع کثیف می شود و باید مرتب شسته شود مناسب نمی باشد و فرش حتی اگر با بهترین نخ تار و پود اصل هم بافته شده باشد بعد چند سال شکل اصلی خود را از دست می دهد.

فرش 1500 شانه درجه یک به دلیل ضخامت کم و بافت برجسته بسیار حساس می باشد و فرشی است که نه تنها اصلا نباید آن را در منزل شست بلکه باید به قالی شویی های معتبر شست و شوی فرش 1500 شانه تراکم 4500 را بسپارید تا به بافت فرش آسیبی وارد نشود.

این فرش ماشینی درجه یک را ما تنها برای منازلی که در آن جا رفت و آمد کم است و منازل لوکس و خاص پیشنهاد می دهیم،  چرا که ضخامت در این فرش کم است و بافت برجسته ای که در این فرش ماشینی وجود دارد به مراقبت و نگهداری زیادی احتیاج دارد و همین عامل باعث شده است تا بسیاری از مشتریان از خرید فرش ماشینی 1500 شانه منصرف شوند.
یکی از عواملی که باعث شده است تا فرش های گلبرجسته کمتر خریداری شوند این است که اگر این فرش ها کثیف شوند، آلودگی ها تا ریشه فرش نفوذ می کنند و به راحتی نمی تواند در صدد بر طرف کردن و پاک کردن لکه های دود و و خاک و یا مایعات بر آمد. همچنین فرش های گلبرجسته را باید با دقت و حوصله زیادی جارو کشید تا هیچگونه ذرات و آلودگی در بافت فرش باقی نماند.

از مهم ترین دلایلی که خریداران را برای خرید فرش 1500 شانه گلبرجسته منصرف می کند این است که نباید وسایل سنگین را روی فرش های نازک تراکم بالا قرار داد. قرار دادن پایه های مبل و میز های سنگین به بافت و نخ خاب فرش ماشینی آسیبی جدی وارد می کند و تا کردن فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه اصلا کار درستی نیست و در طولانی مدت آسیب به بافت فرش وارد می شود و از طرفی فرش 1500 شانه گلبرجسته در دکوراسیون از زیبایی بسیار زیادی بهره می برد به دلیل بافت ظریف و ویژه ای که در خود دارد.

 

بررسی کیفیت و قیمت فرش ماشینی 1500 شانه

فرش 1500 شانه ماشینی دارای کیفیتی عالی و بی نظیر می باشد اگر که با نخ آکریلیک اصل و درجه یک بافته شده باشد. فرش 1500 شانه تراکم 4500 از وزن بالایی برخوردار است که انسجام و مقاومت این فرش ماشینی به دلیل تعداد بالای شانه و تراکم زیاد می باشد اما مشتریان قبل از خرید فرش ماشینی، باید ابتدا سبک زندگی خود را بسنجند و بعد اقدام به خرید فرش کنند. فرش 1500 شانه کاشان دارای سطحی بسیار نرم می باشد و این فرش ماشینی دستبافتگونه هیچگونه پرزدهی ندارد. قیمت فرش ماشینی 1500 شانه وابسته به متراژ آن نیز می باشد. فرش 1500 شانه 6 متری، فرش 1500 شانه 9 متری و فرش 1500 شانه 12 متری هر کدام دارای قیمت هایی متفاوت می باشند که پر فروش ترین فرش ماشینی 1500 شانه، فرش 9 متری می باشد چرا که هم قیمتی مناسب دارد و هم برای اکثر خانه ها با متراژ های متفاوت فرش های 9 متری مناسب ترین گزینه می باشند. برای خرید فرش 1500 شانه درجه یک می توانید از طریق فروشگاه فرش واگره اقدام به خرید کنید و به دلیل اینکه قیمت فرش 1500 شانه گران است و قدرت خرید آن کم است، این فروشگاه تخصصی فروش فرش ماشینی، خرید اقساطی و بدون بهره فرش ماشینی را برای خریداران فرش در نظر گرفته است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا