خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

رایج ترین اشتباهات در چیدمان فرش پذیرایی

رایج ترین اشتباهات در چیدمان فرش پذیرایی

قبل از انتخاب و خرید فرش مناسب سالن پذیرایی حتما باید به دو عامل مهم متراژ و سبک و رنگ دکوراسیون منزل توجه ویژه ای داشته باشید. اشتباهات رایج و زیادی که در بسیاری از خانه ها دیده می شود و با پهن کردن فرش ماشینی که مهم ترین عنصر جلوه بخش می باشد، می تواند فضای منزل را بسیار بد جلوه دهد و نمای خانه را در خود گم کند. فرش هایی که برای سالن های پذیرایی خریداری می کنید ابتدا باید با متراژ منزل تطابق داشته باشند، بدین صورت که برای منازل بزرگ فاصله فرش از دیوار از هر طرف تا 40 سانتی متر فاصله را حفظ کرده بعد از آن متوجه می شوید که چه فرشی، با چه متراژی مناسب منزلتان می شود و یا اگر فرش برای سالن پذیرایی کوچک می خواهید فاصله فرش تا دیوار را 20 سانت در نظر گرفته و ابعاد فرش سالن پذیرایی را بدست بیاورید.

 

 

اشتباهات رایج در چیدمان دکوراسیون سالن پذیرایی

 

1- استفاده از فرش هایی که رنگ حاشیه و رنگ زمینه متضاد هم دارند

این اتفاق اکثرا در فرش های ماشینی طرح کلاسیک و سنتی رخ می دهد چرا که این فرش های ماشینی لچک و ترنج و حاشیه های کناری در خود دارند. زمانی که برای سالن خود از دو فرش 6 متری شبیه به هم استفاده کنید و فرش ها را کنار هم بیاندازید این حاشیه های دور تا دور فرش ماشینی باعث بهم ریختگی و شلوغی فضا خواهند شد. به همین دلیل شما اگر از یک فرش 9 متری با توجه به متراژی که دارید استفاده کنید فضا یکدست و خلوت تر جلوه می کند. پس بهتر است که فرش های حاشیه دار را کنار و مماس یکدیگر نیندازید و از فرشی جایگزین استفاده کنید، یعنی فرشی که دارای متراژی بزرگ تر باشد تا فضای سالن پذیرایی یکدست نشان داده شود.

در صورتی که تمایل دارید حتما از دو فرش برای پوشاندن کف سالن پذیرایی خود استفاده کنید، از فرش های مدرن می توانید استفاده کنید چرا که فرش مدرن دارای حاشیه های کنار و ترنج و لچک نمی باشد و به دلیل داشتن رنگ های خنثی در خود، فضای سالن پذیرایی را زشت و شلوغ نمایش نخواهد داد. فرش های وینتیج 1200 شانه گلبرجسته از دسته فرش هایی هستند که برای سالن های پذیرایی لوکس و شیک بسیار مناسب می باشند و این فرش های ماشینی مزیت بسیار خوبی که دارند و عامل فروش زیادشان می باشد این است که برای سالن های پذیرایی سبک مدرن و سنتی با توجه به تنوع بالا و طرح زمینه ای که دارند مناسب می باشند و به راحتی با سالن پذیرایی تطابق پیدا می کنند.

 

2- انداختن کج فرش های ماشینی در سالن پذیرایی

یکی از بزرگترین و بدترین اشتباهاتی که در زمان پهن کردن انواع فرش در سالن های پذیرایی دیده می شود کج انداختن فرش در سالن ها می باشد. فرش های ماشینی باید طبق اصول انتخاب شده و درست در سالن های پذیرایی انداخته شوند. زمانی که فرش های سالن پذیرایی صاف انداخته می شوند با تطابقی که بین دیوار و فرش پیش می آید استواری را نمایش می دهند و زمانی که فرش را در سالن پذیرایی کج پهن می کنید فضایی بی نظم و بهم ریخته ایجاد می شود. عده ای نیز هستند که کف سالن پذیرایی خود را فرش ماشینی پهن می کنند و بین قسمت های خالی بین دو فرش، قالیچه روی فرش می اندازند که اینها رایج ترین اشتباهاتی هستند که در چیدمان سالن های پذیرایی دیده می شوند.

 

3- پر کردن فضا های خالی با قالیچه

خیلی از افراد که کف خانه هایشان سرامیک و یا پارکت و دیگر کف پوش ها می باشد دوست دارند که فرش را وسط در وسط خانه انداخته و مبلمان را دور فرش ها چیدمان کنند که این کاری بسیار درست می باشد اما از قالیچه های کوچک با شکل خاص نیز مثل فرش دایره ای، فرش بیضی و... نیز در کنار فرش های بزرگ سالن پذیرایی استفاده می کنند و فضا های کنج و خاص یا جلوی ورودی ها را با تعداد زیادی از این قالیچه ها می پوشانند که ظاهر سالن پذیرایی را به شدت بهم می ریزند. با توجه به سبک دکوراسیون سالن پذیرایی خود اگر از فرش های شکل خاص استفاده کنید اتفاقا خیلی هم عالی و بی نظیر می باشد و به فضا جلوه زیادی می دهد. برای منازلی که به سبک مدرن چیده شده اند و تمامی فرش های سالن سبک مدرن هستند استفاده از قالیچه های کوچک شگی و فریز می تواند زیبایی بی نظیری به خانه ببخشد، در صورتی که تنها از یک قالیچه در کل دکوراسیون و به صورت دور از هم استفاده شود.

 

4- استفاده از یک طرح فرش برای تمامی قسمت های خانه

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در زمان چیدمان منزل پیش می آید این است که افراد فکر می کنند اگر فرش سالن پذیرایی، فرش راه رو و فرش اتاق خواب یا آشپزخانه همگی از یک طرح باشند، فضای خانه بسیار شیک خواهد شد. اما توجه کنید که با این انتخاب فقط فضای منزل را یکدست و خسته کننده می کنید و زشت می شود. هر کدام از قسمت های منزل به صورت مجزا تعریف شده اند که هویت مختص به خود را نیز دارند پس برای راه رو ها، فرش مناسب راه رو یا فرش شکل خاص و برای اتاق خواب و آشپزخانه فرش مناسب خود را خریداری کنید.

 

5- استفاده از فرش های خیلی کوچک در سالن پذیرایی

سالن های پذیرایی در منازل قسمت هایی هستند که نقطه کانونی منزل قرار گرفته اند و در ابتدا توجه هر کسی به سالن پذیرایی منزل جلب می شود، پس برای سالن پذیرایی خود از قالیچه و یا فرش های خیلی کوچک استفاده نکنید. فرش برای سالن پذیرایی باید به گونه ای باشد که فضا را گرم و جمع نشان دهد. یعنی فرشی مناسب سالن پذیرایی است که فاصله فرش با دیوار حفظ شود و از طرفی پایه های جلویی مبلمان روی فرش ماشینی قرار بگیرند و اگر متراژ سالن کوچک است باید سایز فرش مناسب سالن پذیرایی به گونه ای انتخاب شود که مبمان دور فرش چیده شوند تا فضای کوچک سالن پذیرایی بزرگتر به نظر برسد.

 

6- پوشاندن کل کف پذیرایی با فرش

دیگر آن زمان که کل کف خانه را با فرش و موکت می پوشاندند تمام شده و بر دکوراسیون منزل تاثیری منفی می گذارد. اگر بخواهید کل کف منزل را فرش کنید که هزینه بسیار زیادی باید برای خرید فرش ماشینی پرداخت کنید و چه بسا بهتر که از فرش های مناسب متراژ خود استفاده کنید که هم در هزینه خرید فرش صرفه جویی کرده باشید و هم دکوراسیون داخلی منزلتان جلوه ای بی نظیر به خود خواهد گرفت. فرش های ماشینی با ابعاد فرش 6 متری، فرش 9 متری ماشینی و فرش 12 متری ماشینی تولید می شوند که این ابعاد استاندارد برای کوچک ترین منازل و یا بزرگترین منازل نیز مناسب می باشند. پر فروش ترین فرش ماشینی، فرش 9 متری می باشد چرا که فرش های 9 متری درجه یک برای انواع خانه های امروزی مناسب بوده و قیمت فرش 9 متری از فرش 12 متری ماشینی بسیار کمتر می باشد.

 

نحوه چیدمان فرش در سالن پذیرایی بزرگ و کوچک

با توجه به نکاتی که گفته شده انتخاب سبک چیدمان منازل وابسته به سلیقه افراد می باشد اما باید چیدمان منازل و سالن های پذیرایی را به گونه ای انجام داد که اگر متراژ سالن کوچک است بزرگ دیده شود و اگر متراژ منزل بزرگ است گرم و صمیمی تر به چشم بیاید پس در کل می توان گفت:

- اگر سالن پذیرایی کوچکی دارید از فرش های رنگ روشن و تا جایی که امکان دارد از فرش های بدون لچک و ترنج استفاده کنید، چرا که سالن پذیرایی بزرگتر دیده می شود و از یک تخته فرش با سایز مناسب استفاده کنید.

- اگر سالن پذیرایی شما بزرگ است از فرش هایی استفاده کنید که دارای رنگ زمینه ای گرم می باشند تا فضایی جمع و صمیمی تر در خانه شکل بگیرد. فرش های طرح خشتی، فرش هالیدی، فرش طرح افشان زمینه تیره، فرش شاه عباسی و... این ها فرش هایی هستند که دارای طرح زمینه ای شلوغ می باشند و برای سالن های پذیرایی بزرگ بهتر است استفاده شوند اما برای سالن های پذیرایی کوچک خوب است که از فرش های مدرن و رنگ خنثی استفاده کنید.

- کل کف منزل را با فرش یا انداختن قالیچه ها پر نکنید و اصول قرار گیری پایه های مبلمان را در سالن های پذیرایی حتما رعایت کنید.

- اگر منازلتان در معرض رفت و آمد زیادی است از فرش های رنگ روشن استفاده نکنید که مجبور شوید روی آن ها روفرشی بیاندازید. پس فرش های رنگ خنثی و فرش های وینتج جدید جزء بهترین فرش های ماشینی می باشند که از کیفتی بی نظیر برخوردار بوده و کثیفی را به راحتی نشان نمی دهند و راحت تمیز می شوند.

- فرش ها را در جهت هماهنگ با دیوار و مبل ها، در سالن های پذیرایی پهن کنید. یعنی اگر سالن پذیرایی شما مربعی شکل است، از فرش مربعی استفاده کنید و اگر سالن پذیرایی شما مستطیلی است از فرش مستطیلی استفاده کنید و آن را در جهت درست پهن نمایید.

 

فروشگاه فرش واگره کاشان یکی از تولید کنندگان مستقیم انواع فرش های ماشینی درجه یک کاشان می باشد که بهترین فرش های ماشینی را با قیمت مناسب و بدون واسطه به فروش می رساند. فروشگاه فرش واگره دارای نماد اعتماد الکترونیک، نماد ستاد ساماندهی وزرات ارشاد و... می باشد که تمامی عملکرد های این سایت در فروش زیر نظر قانون صورت می گیرد. برای خرید فرش ارزان و با کیفیت می توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری اقدام به خرید کنید و انواع فرش های ماشینی 500 شانه، فرش 700 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه، فرش ماشینی 1200 شانه و فرش 1500 شانه گلبرجسته را بدون هزینه های اضافی به صورت مستقیم از درب کارخانه به صورت حضوری و یا اینترنتی خریداری کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا