خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

تفاوت تابلو فرش ماشینی با تابلو فرش چاپ دیجیتال

تفاوت تابلو فرش ماشینی با تابلو فرش چاپ دیجیتال

در این مقاله به دسته بندی انواع تابلو فرش می پردازیم تا مقداری اطلاعات مفید در مورد تابلو فرش هایی اعم از تابلو فرش دستباف و تابلو ماشینی به دست بیاوریم. در گذشته فقط تابلو فرش های دستباف تولید می شدند که بزرگترین تولید کنندگان آن تبریز،قم و کاشان و .... بودند. در این میان تابلو فرش های دستباف تبریز و قم به خاطر ریز بافت بودن و اینکه با استفاده از الیاف ابریشم و کرک طبیعی بافته می شدند بسیار مرغوب بودند ولی و از نظر قیمت هم گران قیمت بودند و اشخاص زیادی نبودند که می توانستند این تابلو فرش ها را بخرند. اما این نوع تابلو فرش ها با تنوع بالا، زیبایی و کیفیت بالا حس بی نظیری را به منزل می بخشیدند چرا که تابلو فرش ماشینی یک اثر هنری تمام عیار و زینت بخش در منازل ایرانیان می باشد و روز به روز با تنوع و نوع بافت های متفاوتی شبیه به پوستر تولید می شوند.

 

همه چیز در مورد تابلو فرش ماشینی

اما در طی سالیان گذشته با توجه به اهمیت یافتن زیبایی دکوراسیون منزل، تابلو فرش های ماشینی جایگاه ویژه ای پیدا کردند به خصوص نزد بانوان جامعه نیاز بیشتری به تابلو فرش های زیبا و البته ارزان قیمت، که تمامی اقشار جامعه با هر توان مالی بتوانند آن را تهیه کنند حس شد. شرکت های تولید فرش ماشینی در ابتدا کنار فرش های 9 متری اقدام به بافت تابلو فرش با ابعاد 70*50 سانتی متر و 100*50 سانتی متر کردند که طرح های متفاوتی از مناظر طبیعی، تابلو فرش طرح های سنتی، تابلو فرش آیات قرآن و آیت الکرسی را در بر می گرفت که با استقبال خوبی از طرف مردم مواجه شدند که تعداد رنگ استفاده شده در این تابلو فرش ها 8 رنگ و 10 رنگ و 12 رنگ بود. اما با توجه به محدود بودن این تعداد رنگ نیاز به شیوه جدیدی از بافت تابلو فرش ها حس می شد که بتواند نیاز های جدید را پوشش دهد. با پیشرفت تکنولوژی چاپ و کمک آن به صنعت فرش نمونه جدیدی از تابلو فرش ها شکل گرفت که به توضیح آن می پردازیم.

 

تفاوت تابلو فرش ماشینی با چاپ دیجیتال

از مزایای تابلو فرش های چاپی می توان به تعداد رنگ نامحدود، کیفیت خیلی بالا و زیبایی آن اشاره کرد که به سرعت نیز آماده می شوند. برای تهیه این نوع تابلو فرش ها ابتدا رول های فرش خام یا فرش سفید رنگ با دستگاه فرش ماشینی بافت می شود که معمولا با استفاده از دستگاه های 500 شانه و 700 شانه و 1000 شانه بافته می شوند. پس از بافت، رول ها به قسمت آهار رفته و با استفاده از تیغه های تیز سطح آن پرداخت شده و یک نواخت می شود و ناهمواری های سطح آن اصلاح می شود. بعد از این عملیات این رول ها که معمولا سایز آن ها 6*3 متر می باشد در کارگاهی دیگر به قطعات کوچک تری تقسیم می شوند. سایز این قطعات کاملا بستگی به سفارش مشتری دارد که سایز های معمول و پرفروش به شرح ذیل می باشند:
30*20 سانتی متر
40*30 سانتی متر
50*35 سانتی متر
60*40 سانتی متر
50*50 سانتی متر
70*50 سانتی متر
100*50 سانتی متر
70*70 سانتی متر
90*60 سانتی متر
100*70 سانتی متر
زمانی که فرش خام ماشینی به سایز های فوق تبدیل شد به کارگاه ریشه زنی ارسال شده و دور کار ریشه و زیگزاک می شود. بعد از این عملیات فرش سفید چاپی یا فرش خام ما برای عملیات چاپ آماده شده و طرح مورد نظر برای چاپ به وسیله پلاتر یا پرینتر مخصوص روی کاغذ مخصوص چاپ می شود. این کاغذ چاپ شده مخصوص این کار است و با هر نوع کاغذ چاپی نمی توان این کار را انجام داد. سپس هر طرحی را که مایل به چاپ آن هستید می توانید روی کاغذ مخصوص چاپ کرده که روی فرش قرار می گیرد و داخل دستگاه پرس داغ می رود و در اثر فشار بالا و گرما طرح چاپ شده روی کاغذ روی فرش خام سفید چاپ می شود.
لازم به ذکر است که هر چه کیفیت عکس بالا تر باشد کیفیت چاپ روی فرش خام هم بالا تر می رود. بعد از این تابلو فرش چاپی شما آماده است که اگر سایز کوچک باشد مثل 30*20 یا 40*30 معمولا در قاب رومیزی قرار می گیرد و اگر سایز 70*50 یا 100*50 باشد معمولا داخل قاب روی دیوار قرار می گیرد که به این گونه از چاپ فرش سابلیمیشن یا فرش چاپ دیجیتال گفته می شود که چاپ روی 1 میلی متر از روی سطح فرش قرار می گیرد.

 

 

خرید بهترین تابلو فرش های چاپ دیجیتال کاشان


تابلو فرش ماشینی از کجا بخرم؟ فروشگاه فرش واگره تولید کننده با کیفیت ترین فرش چاپ دیجیتال یا فرش سابلیمیشن است که انواع فرش خام یا فرش مخصوص چاپ با ابعاد گوناگون و با بالاترین کیفیت تولید می شوند و کیفیت بافت در فرش های چاپ دیجیتال وابسته به شانه و تراکم و نوع نخ بافته شده در آن نیز می باشد. جنس نخ این فرش از مرغوب ترین الیاف پلی استر بوده که باعث یک نواختی سطح فرش شده و کیفیت کار چاپ را چند برابر می کند. از مزایای چاپ سابلیمیشن کیفیت بالا، قیمت مناسب، تنوع بالا، و دسترسی سریع و آسان به این نوع چاپ فرش می باشد. شما در فروشگاه فرش واگره می توانید انواع تابلو فرش های مذهبی، تابلو فرش مناظر طبیعی، و هر نوع طرح و عکسی که درخواست داشته باشید را به تابلو فرش تبدیل کنید که از عمده مزایایی که باعث شده است فرش های خام طرفداران زیادی پیدا کنند، تبدیل عکس به تابلو فرش ماشینی می باشد. مجموعه چاپ تابلو فرش، فروشگاه فرش واگره با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا آماده است تا زیباترین عکس ها و خاطرات شما را به تابلو فرش تبدیل کند.
هم چنین کلیه سفارشات چاپ تابلو فرش های مذهبی مثل آیات قرآن و یا تصاویر سردار اسلام سپهبد قاسم سلیمانی در این مجموعه در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می پذیرد و در کوتاه ترین زمان به کل ایران ارسال می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا