خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

چند موضوع مهم در انتخاب فرش 1200 شانه

چند موضوع مهم در انتخاب فرش 1200 شانه

امروزه دکوراسیون داخلی و زیبایی آن اهمیت بسیار زیادی در جوامع مختلف پیدا کرده و یکی از موارد خیلی مهم در دکوراسیون داخلی فرش می باشد. البته با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم، استقبال از فرش دستباف کمتر شده و بیشتر مردم روی به خرید فرش ماشینی آورده اند. اما به نکته ای که باید توجه داشته باشیم این است که در زمان خرید فرش اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم تا خرید هدفمند و خوبی داشته باشیم و متناسب با نیازمان خرید خود را انجام دهیم تا دچار خسارت نشویم. در این قسمت می خواهیم به بررسی جوانب خرید فرش 1200 شانه بپردازیم و تمامی موارد و اطلاعات لازم برای خرید فرش 1200 شانه درجه یک را ذکر کنیم.

 

فرش 1200 شانه چه فرشی است؟

به عبارت دیگر زمانی که از شانه و تراکم صحبت می کنیم در واقع به تعداد گره در عرض و طول فرش ماشینی اشاره می کنیم. 1200 شانه یعنی در 1 متر عرض فرش ماشینی، 1200 گره به کار رفته است و در 1 متر طول فرش 3600 گره وجود دارد. معمولا در تولید فرش 1200 شانه از بهترین نوع الیاف آکریلیک استفاده می شود که در پیشرفته ترین کارخانه های ریسندگی تولید می شود و از نرمی و لطافت و دوام خوبی برخوردار است. این نوع فرش های تراکم بالا 1200 شانه به دلیل ریز بافت بودن از زیبایی خاصی برخوردار هستند و جزء پر فروش های بازار می باشند. فرش های ماشینی که با نخ آکریلیک هیت ست شده اصل بافته می شوند مانند فرش های 700 شانه ماشینی و فرش 1000 شانه و تراکم های پایین تر تا چند هفته پرزدهی خواهند داشت که کاملا طبیعی است اما فرش های 1200 شانه ماشینی و فرش 1500 شانه کاشان به دلیل ضخامت کمی که در بافت خود دارند هیچگونه پرزدهی نخواهند داشت و از همان ابتدا زیبایی و نمای فرش به وضوح به چشم کشیده می شود که بررسی کیفیت فرش های 1200 شانه آکریلیک قبل از خرید بسیار مهم می باشد چون بسیاری از تولید کنندگان از نخ پلی استر در کنار آکریلیک در بافت فرش سالن پذیرایی استفاده می کنند که کیفیت فرش ماشینی را پایین آورده و شما هم متوجه این دوگانگی در بافت فرش نخواهید شد.

 

فرش 1200 شانه برای خرید مناسب است؟

بحث های بسیار زیادی در پیرامون کیفیت فرش های 1200 شانه و ریز بافت است که در این جا به بررسی آن ها می پردازیم.
به طور کلی شانه و تراکم بیانگر کیفیت فرش نیست چون بسیاری از مردم گمان می کنند که هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد کیفیت آن نیز بیشتر می شود که به طور کلی این باور غلط است. در واقع هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر می رود فرش ریز بافت تر شده و نازک تر هم می شود. نازک بودن فرش های 1200 شانه به خاطر شانه و تراکم بالای آن است که زیبایی خاصی نیز به آن می بخشد و در مقابل هر چه شانه و تراکم فرش پایین تر باشد ریز بافت بودن آن نیز کمتر است و کسانی که فرش های ضخیم را می پسندند باید فرش های 700 شانه را خریداری کنند. اما در اینجا انتخاب با شما است که کدام را انتخاب کنید ولی با توجه به استقبال مردم از فرش 1200 شانه ماشینی که هم فرشی با دوام است و هم زیبا و ریز بافت، این نوع فرش گزینه مناسبی برای خرید است.

 

فرش 1200 شانه متناسب با دکوراسیون منزل

اگر هنوز دکوراسیون منزل خود را تکمیل نکرده اید دست نگه دارید. یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون منزل شما فرش است. ابتدا باید طرح دکوری که در ذهن دارید را با فرشی که قصد خرید آن را دارید مطابقت دهید چون همخوانی این دو تاثیر ویژه ای در زیبایی دکور شما دارد. اگر دکوراسون منزل شما طرحی مدرن دارد که این روز ها اکثر منازل به این صورت است، فرش های مدرن و وینتیج 1200 شانه گزینه بسیار مناسبیمی باشند و اگر دکور منزل شما طرحی سنتی دارد طرح های کلاسیک و سنتی فرش های 1200 شانه انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود. فراموش نکنید که انتخاب غلط فرش 1200 شانه و نامتناسب می تواند دکور منزل شما را بسیار بد جلوه دهد.

 

فرش های 1200 شانه ساده و فرش 1200 شانه گلبرجسته با کیفیت اغلب برای منازل لوکس و خاص کاربرد دارند چرا که منازلی که رفت و آمد در آن جا زیاد است و فرش ها در معرض آلودگی زیادی قرار می گیرند، نیازمند شستشوی زیادی نیز خواهند شد که پاخور زیاد و شستشوی مداوم به بافت فرش های نازک 1200 شانه و فرش 1500 شانه بعد از چند سال آسیب وارد می کند و فرش از نظر زیبایی کیفیت خود را از دست خواهد داد. فرش 1200 شانه درجه یک ماشینی از زیباترین فرش های ماشینی سال می باشند که تنوع طرح و رنگ آنقدر در بافت فرش های ماشینی دستبافتگونه به قدری بالا می باشد که با اکثر دکوراسیون به راحتی ست می شوند.

 

اگر منازل شما کم رفت و آمد می باشد از فرش های تراکم بالا استفاده نمایید چرا که فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه برای منازل سبک مدرن بسیار مناسب می باشند و فرش هایی مثل فرش طرح افشان که با طرح زمینه هایی با بافت مخفی بافته شده اند و یا فرش های 1200 شانه وینتیج نمایی خاص به این منازل لوکس شما خواهند بخشید. برای اتاق خواب ها و آشپزخانه از فرش های 1200 شانه درجه یک استفاده نکنید چرا که قیمت فرش ماشینی 1200 شانه درجه یک بالا می باشد و اغلب این فرش ها برای دکوراسیون سالن های پذیرایی مناسب می باشند، و برای اتاق خواب و آشپزخانه فرش های مخصوص همان مکان ها را خریداری کنید که با شرایط مکان نیز جور باشد.

 

انتخاب رنگ فرش ماشینی 1200 شانه

در واقع بعد از انتخاب طرح، رنگ فرش 1200 شانه نیز گزینه مهمی است که نباید از آن به راحتی گذشت. البته هر ساله بعضی رنگ ها در صنعت فرش ماشینی به مد روز تبدیل می شوند، ولی انتخاب ما باید به گونه ای باشد که هم به روز باشد و هم با دکوراسیون و شرایط منزل ما مطابقت داشته باشد. در صورتی که منزل شما فضای زیادی ندارد و کوچک است باید از رنگ های روشن تر استفاده کنید چون رنگ های روشن باعث می شوند تا فضا بزرگتر نشان داده شوند و همچنین طرح زمینه های خلوت برای منازل کوچک مناسب می باشند که در زمان خرید فرش های 1200 شانه ماشینی دستتان برای انتخاب از سایت فرش واگره کاشان باز خواهد بود. در دکوراسیون سبک مدرن و مینیمال نیز از فرش های 1200 شانه جدید بسیار استفاده می شود چرا که از رنگ های لایت و خنثی و طرح های کهنه نما نیز برای بافت فرش های 1200 شانه ساده و فرش های 1200 شانه گلبرجسته استفاده می شود که رنگ های خنثی طوسی، فیلی، متالیک، ذغالی و... بافت زمینه شلوغ بوم فرش را با بافتی مخفی نشان می دهند.

 

فرش های 1200 شانه لچک و ترنج دار، فرش 1200 شانه طرح خشتی، فرش طرح شکارگاه، بعضی از فرش های 1200 شانه وینتیج و... که دارای طرح زمینه هایی شلوغ با رنگ هایی گرم هستند، برای منازل سبک سنتی و کلاسیک بهترین انتخاب می باشند و همچنین منازل بزرگ و ویلایی با این دسته از طرح و نقشه ها جلوه ای خاص به خود می گیرند و فضای بزرگ و بی روح منزل به فضایی دوستانه و دلنشین تبدیل می شود.

 

جنس به کار رفته در تولید فرش ماشینی 1200 شانه

در این جا به مواد به کار رفته در تولید فرش 1200 شانه درجه یک کاشان می پردازیم تا در زمان خرید بهترین فرش ماشینی هیچ نگرانی نداشته باشید و با شناخت کامل اقدام به خرید فرش مناسب منزل خود کنید.
برای تولید فرش 1200 شانه از همه نوع الیافی اعم از پلی اوژن، پلی استر، الیاف طبیعی بامبو یا ویسکوز و آکریلیک می توان استفاده کرد. اما پر کاربرد ترین نوع الیاف به کار رفته در تولید فرش ماشینی الیاف آکریلیک است. در واقع تمامی شرکت های تولیدی فرش ماشینی برای تولید فرش 1200 شانه از این نوع الیاف استفاده می کنند. این الیاف به خاطر مقاومت بالا در مقابل حرارت و پا خوردگی، ضد حساسیت بودن به خاطر فرآیند هیت ست شدن نخ ها و رنگ پذیری و ثبات رنگ از مقبولیت بالایی برخوردار هستند. در واقع به خاطر فرهنگ مردم ایران و علاقه مردم به رفت و آمد این نوع الیاف بهترین گزینه برای تولید فرش ماشینی 1200 شانه است.

 

از الیاف پلی استر هم قبلا به خاطر براق بودن این نوع الیاف و شباهت زیاد آن به فرش های دستباف ابریشم در تولید فرش 1200 شانه استفاده می شد که به آن اصطلاحا فرش طرح ابریشم هم گفته می شد که به دلیل مقاومت پایین این نوع الیاف در مقابل پاخوردگی نسبت به الیاف آکریلیک معمولا دیگر بافت نمی شود.

 

نوع دیگر الیاف به کار رفته در تولید فرش ماشینی 1200 شانه الیاف پلی اوژن است که برای فرش چاپی مورد استفاده قرار می گیرد که از نرمی و لطافت و کیفیت خاصی برخوردار است. این نوع الیاف بسیار نرم و لطیف هستند و دارای خاصیت رنگ پذیری خاصی نیز می باشد.

 

الیاف ویسکوز یا بامبو نیز الیافی هستند که طبیعی بوده و چند سالی است که فرش های بسیار زیبایی با آن ها بافت می شود و بسیار به فرش دستباف ابریشم شبیه است و تولید آن با فرش های دیگر کمی متفاوت است و پس از بافت همانند فرش های دستبافت ابریشم پرداخت و شور داده می شود و به صورت دستی ریشه و زیگزاگ می شود.

 

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم در زمان خرید حتما به نوع الیاف استفاده شده در فرش و نوع سبک نقشه اعم از سنتی و کلاسیک و مدرن و انتظار شما از فرش ماشینی مورد نظر دقت لازمه را داشته باشید تا در انتخاب فرش خود دچار اشتباه نشوید و برای اینکه خریدی از سر آگاهی داشته باشید می توانید با کارشناسان فروش فروشگاه فرش واگره در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را برای خرید بهترین فرش ماشینی دریافت کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا