خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

فرش ترک چه فرشی است و چه ویژگی هایی دارد؟

فرش ترک چه فرشی است و چه ویژگی هایی دارد؟

در زمان های قدیم و دیگر کشور های غربی با فرش و هنر فرش بافی آشنایی نداشتند و ایران اولین کشور موفق در زمینه تولید فرش ها بود. به دلیل نداشتن و عدم ارتباط ایران به کشور ترکیه آن جا نیز در زمینه تولید فرش پیشرفت نمود و اولین فرش تولید خود را به فرش ترکیه ای مشهور نمود که از فرش های ترک در خانه، کاخ و سایر مکان ها استفاده می کردند. در فرش های ترک آن زمان از طرح های هندسی زیادی استفاده می شد که اشکال هندسی نشان دهنده عقاید و آداب رسوم قوم ها می شدند. از مهم ترین عواملی که باعث شد فرش های ترک مشهور شوند این بود که در بافت فرش از شکل حیوانات اصلا استفاده نمی کردند چرا که بر خلاف اعتقادات مردم ترکیه بود.

چرا فرش ترک بخریم؟

فرش ترک زیر مجموعه ای از فرش های مدرن می باشد، چرا که این فرش مدرن با طیف های رنگی روشن تولید شده است و بافت خاص آن باعث شده است افراد زیادی به طرف خرید فرش ترک روی آورند. فرش ترک ماشینی به دسته ای از فرش های ماشینی می گویند که با فرش های سنتی به کل متفاوت می باشند و این فرش های ماشینی جدید دارای شانه و تراکم کمی مانند 500 شانه و 700 شانه نیز می باشند. از پر فروش ترین و جدیدترین فرش های ماشینی خاص می توان به فرش ترک اشاره نمود که دسته ای از افراد تنها ظاهر و علاقه شان به نوع فرش برایشان اهمیت دارد و کاری به جنس و کیفیت فرش ندارند که فرش های بافت ترکیه ای توسط این افراد خریده می شد و با پشیمانی روبرو می شدند. فرش های ترک اغلب توسط اروپایی ها خریداری می شدند و تفاوت فرش ترک با فرش ایرانی در این بود که ترکیه بعد از مدتی در زمینه بافت فرش های خود تغییراتی ایجاد کرد و فرش را از حالت سنتی خود در آورد، اما تفاوتی که فرش ترک با فرش ایرانی داشت در این بود که فرش های ایرانی دارای لچک و ترنج و طرح های اسلیمی و... بودند اما عده ای هم دیزاین و طراحی به سبک اروپایی و مدرن را دوست داشتند که فرش ترکیه را خریداری می کردند و به همین دلیل فرش های ترک مدرن به تولیدات کارخانجات اضافه شد تا افراد ساده پسند بتوانند فرش های ترک را برای دکوراسیون خود خریداری کنند.

فرش ایرانی طرح ترک گل برجسته 500 شانه

 

ویژگی های فرش ترک چیست؟

فرش ترکیه ای دارای رنگ بندی های شاد و بسیار روشن می باشند که اغلب زمینه آن را فرش ترکیه ای صورتی، شیری و نسکافه ای و این تناژ های رنگی را در بر می گیرند که اغلب با 8 رنگ بافته می شوند و با گل های برجسته و کف برجسته تولید می شوند. بعد از مدتی که فرش های ترکیه ای توسط مشتریان خریداری می شدند فرش های شکل و روی خود را به سرعت از دست می دادند و این عدم کیفیت و نداشتن الیاف خوب برای فرش مناسب باعث شده تا دیگر ایرانیان نیز فرش های ترکیه ای را خریداری نکنند و کارخانجات فرش کاشان اقدام به تولید فرش های درجه یک و با کیفیت طرح ترکیه ای نمودند. کارخانجات فرش واگره کاشان، فرش هایی حتی با کیفیت تر از خود ترکیه تولید نمودند با رنگ بندی هایی خاص و بی نظیر که حتی اگر در بافت این فرش ها از گل های برجسته نیز استفاده شده باشد باز فرش دوام خوبی خواهد داشت. در همه جا افراد سودجویی هستند که فرش های ترک ایرانی را با دروغ و چسباندن اتیکت های نامعتبر به عنوان فرش ترکیه ای به فروش می رسانند که گول این افراد را نخورید چون تنها تولید کننده فرش های ترکیه ای در ایران کارخانه های فرش کاشان هستند.

جنس نخ فرش ترکیه ای

فرش های ترکیه ای با نخ های پشم و ابریشم و کتان بافته می شدند که این نخ ها اگر هیت ست نمی شدند کلا هیچ دوام و ماندگاری در برابر پاخور ها نداشتند و به دلیل وجود همین نخ ها بود که فرش ترکیه ای بسیار گران قیمت و دارای سطحی بسیار نرم نیز بود. اما فرش ترکیه ای کاشان با نخ ویکرون که نخی جزء الیاف پلی استر می باشد بافته شده است که نخ های پلی استر به نخ ابریشم نما مشهور می باشند. نخ های ویکرون مناسب ترین نوع نخ ها برای بافت فرش ترکیه ای هستند که طی عملیاتی این نخ را بسیار مقاوم کرده و اگر نخ ویکرون در بافت فرش گل های برجسته نیز وجود داشته باشد، از نخ هایبالک نیز در بافت فرش ترک استفاده می شود. فرش ترک 500 شانه و فرش ترک 700 شانه از مرغوب ترین فرش های ترکیه ای هستند که هر چه شانه و تراکم در این فرش کمتر باشد فرش دارای ضخامت بیشتر و سطحی نرم تر خواهد شد که قیمت فرش ترک 700 شانه گران تر از فرش ترک 500 شانه نیز خواهد بود.

رنگ و طرح انواع فرش ترک

فرش هایی که در ترکیه تولید می شدند فرش هایی بودند که با طیف های رنگی بسیار ملایم و شبیه به هم تولید می شدند اما فرش های ایرانی دارای طیف و ترکیب رنگ های زننده ای بودند که فرش ترکیه ای ایرانی نیز که در دسته فرش های مدرن قرار گرفته است امروزه با شبیه ترین طیف های رنگی بافته می شوند و فرش ترکیه ای هارمونی رنگ بی نظیری با دکوراسیون منزل ایجاد می کند.

 

فرش ترک برای چه مکان هایی مناسب است؟

با توجه به اینکه نوع الیاف بافته شده در فرش طرح ترک کاشان نخ هایی مثل آکریلیک، ویکرون و دیگر نخ های می باشد که در فروشگاه فرش واگره تنها از نخ ویکرون تا به امروز برای بافت فرش ترک استفاده نموده اند. قیمت فرش ترک ارزان بافته شده با نخ ویکرون مناسب تر از نخ آکریلیک می باشد که از فرش های ترکیه ای جدید باید در منازل کم رفت و آمد با توجه به طیف رنگی زمینه ای که دارند استفاده نمود. به دلیل اینکه فرش های ترک دارای رنگ زمینه هایی روشن هستند سریع لکه ها را در خود نشان می دهند و اگر جنس الیاف بافته شده در آن ها مر غوب نباشد جای تمامی لکه ها روی فرش باقی خواهد ماند پس در هنگام خرید فرش ترک کاشان به مکانی که می خواهید از این فرش استفاده کنید توجه ویژه ای داشته باشید.

کلکسیون عکس انواع فرش ترک برجسته مدرن جدید

 

فرش های ترکیه ای جدید

چون اولین تولید کننده فرش ترک کشور ترکیه می باشد دیگر از همان ابتدا تا به الان این اسم روی این دسته از فرش های ماشینی باقی ماند اما دیگر کشور هایی همچون ترکمنستان، آمریکا، افغانستان و... به تولید فرش ترکیه ای پرداختند که قبل از خرید فرش حتما باید مطلع شوید که فرش تولید کدام کشور می باشد یعنی اصالت کالا را در درجه اول خرید خود قرار دهید. فرش هایی که در خود ترکیه تولید می شدند شست و شویی بسیار حساس داشتند و کوچک ترین اشتباه می توانست به بافت فرش آسیب وارد کند اما فرش های طرح ترکیه ای جدید فروشگاه فرش واگره دارای مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت می باشند که این فرش ها دارای بافتی با زمینه ای چرک تاب می باشند و لکه ها و شست و شوی فرش به آسانی صورت می گیرد و از همه مهم تر لکه ها و آلودگی ها را به وضوح در خود نشان نمی دهند.

 

خرید انواع فرش ترک ارزان به قیمت کارخانه

فروشگاه فرش واگره انواع طرح های فرش برجسته ترک، فرش ترک اسپرت، که از دسته فرش های مدرن و فرش لایت کاشان می باشند را به صورت مستقیم و با بهترین تولید کنندگان فرش ماشینی تولید می کند و به صورت حضوری و غیر حضوری به فروش می رساند. شما با خرید اینترنتی فرش ترک ارزان می توانید از تنوع بی نظیر کلکسیون این دسته از فرش ها دیدن نمایید و یا اگر به خرید اینترنتی اعتمادی ندارید ما این اطمینان را به مشتریان می دهیم تا با خرید حضوری، بهترین فرش های ترک را به صورت عمده و تکی خریداری کنند. صادرات فرش ترکیه ای به سراسر ایران نیز انجام می شود که ارائه گواهی و ضمانت نامه اصالت فرش برای اعتبار بخشیدن به کار این فروشگاه تخصصی صورت می گیرد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا