خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

فرش کودک مهم ترین بخش اتاق خواب فرزند شما!

فرش کودک مهم ترین بخش اتاق خواب فرزند شما!

همانطور که می دانید مهم ترین نوع فرش ماشینی، فرش برای اتاق کودک و سالمندان می باشد. فرش اتاق کودک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و فرش مهم ترین بخش اتاق خواب فرزند شما می باشد که باید فرشی برای اتاق نوزادان و کودکان خریداری شود که هیچگونه حساسیتی برای بدن کودک ایجاد نکند و به دستگاه تنفسی و ریه حساس آن ها جنس نخ و الیاف قالی وارد نکند. مهم ترین چیزی که قبل از خرید فرش اتاق کودک باید در نظر داشته باشید جنس نخ و الیاف مصرفی در بافت قالی فانتزی اتاق کودک می باشد که امروزه افراد تنها به زیبایی و ظاهر فرش ها توجه می کنند و جز زیبایی فرش اتاق کودک هیچ چیز دیگری را در نظر نمی گیرند و از عواقبی که ممکن است برایشان پیش بیاید غافل می شوند، پس در درجه اول کیفیت فرش اتاق کودک را در نظر داشته باشید و برای خرید فرش مناسب اتاق کودک مکان های معتبر را انتخاب کنید.

 

بهترین خرید فرش برای اتاق کودک چیست؟

همانطور که می دانید امروزه قالی ها تنها با الیاف مصنوعی بافته می شوند که این الیاف مصنوعی تنها در بافت قالی های ماشینی استفاده می شوند. چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد این است که امروزه بسیاری از تولید کنندگان فرش های ماشینی از نخ های نامرغوب برای تولید فرش های ماشینی استفاده می کنند که همین نخ نامرغوب بعدا عواقب خود را از نظر آسیب رساندن به بدن افراد حساس و از دست دادن سریع ظاهر خود، کیفیت پایین و اصل نبودن جنس و کیفیت خود را نشان خواهد داد. فرشی برای اتاق کودک مناسب است که با نخ مناسب همان مکان نیز بافته شده باشد. اصولا کسانی که به دنبال خرید فرشی با دوام برای سالن های پذیرایی خود هستند باید فرش ماشینی آکریلیک خریداری کنند چرا که این نوع فرش ماشینی اصلا کیفیت و عمر بالای خود را از دست نخواهد داد.

ولی اگر از فرش ماشینی آکریلیک بخواهید برای اتاق خواب کودک و نوزادان استفاده کنید آسیب های جدی به کودک خود وارد خواهید کرد. به دلیل اینکه فرش های آکریلیک تا چند هفته وابسته به شانه و تراکمی که دارند پرزدهی خواهند داشت و همین پرز ها می تواند وارد ریه کودک شود و یا بدن کودک را دچار حساسیت و خارش کند و از همه مهم تر اینکه نخ آکریلیک درست است که بهترین نوع نخ برای بافت فرش های ماشینی می باشد ولی همچنان آن نرمی و لطافت خاصی که باید داشته باشد برای نوزادان را ندارد. فروشگاه فرش واگره کاشان، انواع فرش های ماشینی را با توجه به مکان های مورد استفاده تولید می کند که تمامی این نکات با توجه به مکان مورد استفاده از فرش ماشینی توسط کارشناسان و ناظران کیفی بررسی می شود.

فرش ماشینی مناسب اتاق کودک با نخ پلی اوژن باید بافته شده باشد چرا که نخ پلی اوژن که در فرش های ماشینی مناسب اتاق کودک بافته می شوند فرش هایی بسیار نرم و لطیف می باشند و از همه مهم تر فرش پلی اوژن هیچگونه پرزدهی ندارد و این عدم پرز دهی و حساسیت باعث شده است تا جدا از مزیت های بی نظیری که فرش های پلی اوژن دارند فرش هایی مناسب اتاق خواب کودکان و فرش مناسب اتاق خواب افراد سالمند نیز باشند.

 

فرش اتاق کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همانطور که گفتیم برای اتاق کودک فقط طرح و نقش های کارتونی جذاب در طرح زمینه فرش ماشینی مهم نمی باشد چرا که عوامل مهم تری برای انتخاب درست فرش اتاق کودک و نوزاد وجود دارد. با توجه به اینکه کودک از زمان نوزادی تا بزرگسالی خود را قرار است در اتاق خواب خود سپری کند در زمان نوزادی باید همیشه در نظر داشته باشید که فرش حساسیت زا نباشد و یا پرز و مو ها را به خود جمع نکند تا کودک آلودگی ها را در دهان نکند و زمانی که نوزاد شروع به راه رفتن می کند باید جنس فرش و شانه و تراکم در آن به گونه ای باشد که با هر بار افتادن کودک دست و پای آن آسیب نبیند.

فرش ماشینی فاقد پرزدهی

فرشی برای اتاق کودک مناسب می باشد که فاقد پرزدهی باشد و هیچ گونه آلودگی به خود جذب نکند. بهترین جنس الیافی که برای بافت فرش اتاق کودک استفاده می شود نخ پلی اوژن می باشد که این نوع نخ هیچ گونه پرزدهی ندارد و از دوام و کیفیت بالایی نیز برخوردار می باشد. فرش ماشینی کودک بافته شده با نخ پلی اوژن بعد از نخ آکریلیک به عنوان بهترین نخ الیاف مصنوعی معرفی شده است که بر خلاف نخ پلی استر اصلا ذرات ریز به بافت فرش نمی چسبند و فرش های ماشینی مناسب اتاق کودک ارزان تر از فرش های آکریلیک هستند.

فرش ماشینی ضد حساسیت

فرشی که پرزدهی نداشته باشد تا حد زیادی حساسیت زا هم نخواهد بود. اما بعضی از نخ ها نیز هستند که به دلیل پلاستیکی و نامرغوب بودن بدن را دچار خارش کرده و آسیب های دیگری نیز به دستگاه تنفس و بدن حساس کودک وارد می کنند.

فرش ماشینی نرم و لطیف

بهترین نوع فرش ماشینی که امتحان خود را نیز پس داده است وابسته به مکان مورد استفاده، فرش پلی اوژن می باشد چرا که فرش ماشینی پلی اوژن از نخ آکریلیک نیز نرم تر می باشد و نمی گذارد خراشی روی بدن کودک در اثر افتادن به وجود بیاید. برای اتاق خواب کودک فرش هایی خریداری کنید که دارای شانه و تراکم پایینی نیز باشند چرا که شانه و تراکم پایین در فرش مناسب اتاق کودک باعث می شود ضخامت فرش بالا باشد و زمانی که کودک می افتد زیر پایش کاملا نرم و لطیف باشد.

ضد لک یا قابلیت شست و شو

یکی از مکان هایی که فرش آن قسمت به شست و شوی زیادی نیز احتیاج دارد اتاق خواب کودک می باشد. کودکان اکثرا همیشه در اتاق خواب های خود مشغول بازی کردن هستند که روزانه غذا و رنگ و... هر چیز دیگری ممکن است روی قالی اتاق کودک ریخته شود و اگر سریع شسته نشود جای آن ها باقی بماند. اما فرش ماشینی فروشگاه فرش واگره با مناسب ترین نوع نخ بافته شده است که در کنار ضد حساسیت بودن، نرمی و لطافت، فرش هایی ضد لک می باشند و نخ پلی اوژن ویژگی بی نظیری که دارد این است که هیچگونه لکه ای نمی تواند وارد بافت های نخ شود به همین دلیل فرشی ضد لک می باشند و شست و شوی این فرش بسیار راحت است و سریع نیز خشک می شود.

 

مزیت فرش فانتزی برای اتاق کودک

با توجه به اینکه کودکان بیشتر وقت خود را در اتاق های خودشان سپری می کنند باید از فرشی برای اتاق خواب کودک استفاده کرد که رنگ و طرح بافته شده در فرش مخصوص اتاق کودک تاثیری مثبت و خوب روی روحیه کودکان بگذارد. فرش اتاق کودک نیز به دو دسته فرش اتاق کودک دخترانه، فرش اتاق کودک پسرانه تقسیم می شود که امروزه با توجه به تنوع طرح های زیاد در فرش فانتزی اتاق کودک کمتر اشتراکی بین طرح و رنگ برای خرید فرش مناسب اتاق خواب وجود دارد.

رنگ فرش ماشینی متناسب با روحیه کودک

فرش هایی که دارای رنگ زمینه ای تند و تیره هستند به مرور زمان روی روحیه کودک تاثیر می گذارند و باعث می شوند که اتاق های تیره با رنگ های پر روحیه کودک را خشن کنند و روی اعصاب کودک تاثیر بدی بگذارند. اما تمامی فرش های ماشینی اتاق کودک فروشگاه فرش واگره با بهترین رنگ های ملایم و بسیار زیبا بافته شده اند که اگر کلکسیون انواع فرش مناسب اتاق کودک فروشگاه فرش واگره را مشاهده کنید متوجه می شوید که حتی بزرگسالان نیز شیفته این زیبایی فرش های کودکانه می شوند. اکثرا طرح فرش اتاق کودک برگرفته از شخصیت های کارتونی و انیمیشن ها می باشد که کارتون ها کلا سبکی آموزنده و مثبت در ذهن کودکان دارند.

فرش عروسکی متناسب با جنسیت کودک

یکی از ویژگی های فرش اتاق کودک تنوع در طرح زمینه فرش می باشد که طرح های بافته شده در فرش اتاق کودک اکثرا تمایزی بین کودک دختر و پسر ایجاد نمی کند و تنها چیزی که تمایز بین دختر و پسر را در چیدمان اتاق خواب مشخص می کند رنگ ها می باشند. برای اتاق خواب دختر از رنگ های صورتی، زرد، نارنجی و رنگ های ملایم استفاده می کنند و برای اتاق خواب پسر از رنگ های سرد مثل آبی، طوسی، خاکستری و قرمز ملیح و دیگر رنگ ها استفاده می شود. حتما اگر فرزند شما بزرگ می باشد و قدرت انتخاب نیز دارد بگذارید فرش اتاق خوابش را خودش انتخاب کند و فرزندتان را در محدودیت انتخاب طرح و رنگ اصلا قرار ندهید زیرا این کودک شماست که باید در محیطی بزرگ شود که به آن جا علاقه داشته باشد و از اتاق خواب خود انرژی مثبت دریافت کند.

 

قیمت فرش اتاق کودک در شهر فرش کاشان

فرش اتاق کودک با توجه به نوع نخ و شانه و تراکمی که در خود دارد قیمت گذاری می شود. بهترین نوع فرش ماشینی مناسب اتاق کودک بافته شده با نخ پلی اوژن می باشد که مزایای این فرش ماشینی مناسب را ذکر کردیم. برای بافت فرش اتاق خواب کودک و بزرگسالان از نامحدود رنگ استفاده می شود و به همین دلیل فرش های پلی اوژن فرش کاشان دارای طرح زمینه هایی بسیار متنوع با رنگ بندی خاص و ویژه می باشند و جلوه ای خاص و بی نظیر نیز در خود دارند. قیمت فرش اتاق کودک 4 متری از دیگر ابعاد ارزان تر می باشد و به دلیل متراژ های کم خانه های امروزی از دسته فرش های سایز سفارشی نیز محسوب می شود که برای اطلاع از قیمت دیگر فرش های ماشینی مناسب اتاق کودک می توانید از طریق سایت فرش واگره اقدام به دیدن انواع طرح های فرش مناسب اتاق خواب کودک کنید و قیمت ها را همان جا به صورت مستقیم مشاهده کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا