خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

فرش مراکشی چه ویژگی‌ هایی دارد؟

فرش مراکشی چه ویژگی‌ هایی دارد؟

فرش های ماشینی در انواع مختلفی از طرح و رنگ تولید می شوند و بیش از صدها تنوع محصولی در سبک و طرح فرش های ماشینی نیز داریم. آنقدر تنوع در سبک فرش های ماشینی زیاد می باشد که شاید شما تا به حال اسم فرش طرح مراکشی را نشنیده باشید اما این فرش ماشینی بسیار زیبا و اصیل ایرانی جزء قالی های ماشینی است که از سبک خاصی نیز پیروی می کند و زیبایی خاص و منحصر به فرد خود را نیز دارد. فرش طرح مراکشی همانند گلیم و گبه ها دارای قدمتی زیاد می باشد اما امروزه همانند دیگر فرش ها، به صورت ماشینی و مدرن نیز بافته می شوند.

 

فرش مراکشی چیست؟

فرش طرح مراکشی یکی از انواع فرش های ماشینی می باشد که با سبک های مختلفی اعم از مدرن، کلاسیک و فانتزی بافته می شود و اغلب برای تمامی سبک های دکوراسیون منازل شما مناسب هستند. فرش مراکشی اغلب از دسته فرش های ماشینی می باشد که برای منازل کوچک و آپارتمانی و منازل سبک مدرن فرش هایی بسیار مناسب می باشند و فرش طرح مراکشی با رنگ زمینه روشن برای منازل کوچک و رنگ های تیره این فرش ماشینی با اصالت برای منازل سبک مدرن مناسب هستند. فرش طرح مراکشی کاشان بر خلاف فرش های سبک سنتی و کلاسیک فرش هایی هستند که برای مکان هایی همانند سالن پذیرایی، اتاق خواب، راهرو ها و آشپزخانه مناسب می باشند.

فرش مراکشی کاشان به دو صورت ساده و گل برجسته بافته می شود و بر خلاف دیگر فرش ها که بسیار حساس هستند، روی فرش مراکشی می توانید اجسام و وسایل سنگین قرار دهید بدون اینکه به بافت فرش آسیبی وارد شود. فرش طرح مراکشی جدید دارای سطحی بسیار نرم و لطیف می باشد که خرید فرش مراکشی کاشان بهترین گزینه برای خرید فرش های ماشینی است چرا که اگر به دنبال خرید فرش ضد حساسیت هستید فرش های مراکشی بهترین انتخاب برای شما می باشند چون این دسته از فرش ها دارای سطحی بدون پرز هستند و برای بدن افراد حساس و کودکان حساسیتی ایجاد نمی کنند.

 

فرش مراکشی مناسب چه سبک دکوراسیونی می باشد؟

اغلب فرش های سبک مراکشی برای منازل سبک مدرن و ساده مناسب می باشند، به دلیل اینکه به صورت گل برجسته نیز تولید می شوند و هم اغلب رنگ هایی که برای بافت فرش طرح مراکشی استفاده می شود، رنگ هایی با طیف هایی روشن می باشند. منازل سبک مدرن هم که منازلی می باشند که باید با فرش های رنگ خنثی و روشن چیده شوند که خرید فرش طرح مراکشی می تواند برای منازل سبک مدرن با توجه به قیمت مناسبی که دارند انتخاب خوبی باشد.

منازل آپارتمانی و خانه هایی که دارای متراژی کم هستند باید از فرش هایی برای آن مکان ها استفاده نموده که به فضای کوچک خانه، نما و بزرگی ببخشند که در بافت فرش طرح مراکشی از طیف های رنگی مختلفی استفاده می شود و استفاده از فرش با رنگ زمینه روشن و پرده و مبلمان روشن می تواند فضای کوچک خانه را بزرگ تر نشان دهد.

همانطور که گفتیم فرش طرح مراکشی از دسته فرش های ماشینی است که محدودیتی برای استفاده ندارد و از این قالی ماشینی حتی می توان برای سالن های پذیرایی سبک کلاسیک و سنتی نیز استفاده نمود. استفاده از قالیچه های مراکشی در قسمت های مختلف خانه مانند راهرو ها، زیر میز ناهار خوردی، کنار تخت خواب و... می تواند زیبایی خاصی به فضا های کنج و ویژه منزل شما ببخشد.

اگر که در منازل خود افرادی سالمند و بچه کوچک دارید، از فرش طرح مراکشی می توانید به عنوان فرش سالن پذیرایی و اتاق خواب ها استفاده کنید، چون جنس نخ بافته شده در فرش های طرح مراکشی فروشگاه فرش واگره کاشان به گونه ای است که پرزدهی نداشته تا به دستگاه تنفس افراد سالمند و کودکان آسیبی وارد نکند و این عدم پرزدهی باعث ایجاد سطحی نرم و لطیف نیز شده است که برای اتاق خواب کودکان می توانید، فرش فانتزی چهل تکه طرح مراکشی را که دارای سطحی رنگی و جذاب است خریداری کنید.

 

انواع فرش طرح مراکشی ماشینی

فرش طرح مراکشی نیز همانند دیگر فرش های ماشینی می باشد ولی اسم طرح مراکشی بر گرفته از فرش های دستباف می باشد. فرش طرح مراکشی مانند دیگر فرش های ماشینی بافته می شود اما چیزی که باعث شده است تا این فرش خاص شود، نام طرحی است که روی آن قرار داده اند چرا که طرح های فرش مراکشی ماشینی بر گرفته از فرش های دستباف قدیمی مراکشی می باشد.

فرش ترک گل برجسته و مدرن طرح مراکشی

تمامی فرش های ترک و گل برجسته طرح مراکشی با نخ ویکرون بافته می شوند و تعداد رنگی که برای بافت این دسته از فرش های طرح مراکشی می توان استفاده نمود، نخ ویکرون می باشد که طرح و نقشه را طراحان آماده می کنند و تعداد رنگ را مشخص می کنند و دستگاه بافت فرش ماشینی، قالی طرح مراکشی را مانند دیگر فرش های ماشینی می بافد که در کارخانجات فرش واگره کاشان این دسته از فرش های طرح مراکشی با 6 رنگ بافته می شوند و ابعاد این فرش ها 1.5*1، 2.25*1.5 و فرش طرح مراکشی 6 متری تولید می شود و در سایت فرش واگره نیز موجود می باشد و ابعاد بزرگ تر نظیر 9 و 12 متری و دیگر ابعاد کوچک تر به صورت بافت جفتی و سفارشی به تولید می رسند.

فرش های گل برجسته، فرش هایی بسیار حساس می باشند و نیاز به مراقبت ویژه ای دارند، اما فرش ترک گل برجسته طرح مراکشی با توجه به اینکه دارای شانه و تراکم مناسبی است، فرشی آسیب پذیر نمی باشد و نسبت به قیمت و کیفیتی که در بافت دارد، فرشی مناسب برای مکان هایی مثل سالن های پذیرایی می باشند.

فرش طرح مراکشی کلاریس

دسته دیگر فرش های ماشینی طرح مراکشی کاشان به صورت چاپی تولید می شوند که تنوع طرح و رنگ در فرش طرح مراکشی کلاریس بسیار بیشتر از فرش مراکشی ساده می باشد. نحوه تولید فرش طرح مراکشی کلاریس به این صورت است که طرح بوم فرش را طراحان تولید می کنند و به دستگاه چاپ دیجیتال می دهند، دستگاه چاپ دیجیتال طرح مراکشی را روی فرش سفید خام چاپ می کند و طرح و رنگ تا عمق فرش نیز نفوذ می کند به گونه ای که از پشت فرش، طرح دیده می شود.

بین این دو نوع فرش طرح مراکشی که تولید می شود نمی توان گفت که کدامیک بهتر هستند، بلکه هر کدام از این دو نوع فرش ماشینی با بهترین دستگاه های روز دنیا بافته می شوند و از لحاظ کیفی نیز نخ پلی اوژن و نخ ویکرونی که در این دو نوع فرش طرح مراکشی بافته می شود یکی می باشد. اما اگر به دنبال فرشی با طرح زمینه ای شاد و سرزنده هستید می توانید فرش طرح مراکشی کلاریس را خریداری کنید، چرا که برای بافت فرش طرح مراکشی گل برجسته از نامحدود رنگ با طیف های رنگی مختلف استفاده می شود.

انواع فرش طرح مراکشی کلاریس جدید با ویژگی های خاص

 

ویژگی های فرش طرح مراکشی

 

  • فرش های طرح مراکشی جدید هم دارای زمینه هایی پر و شلوغ هستند و هم دارای طرح زمینه هایی خلوت می باشند. فرش طرح مراکشی را قبیله ای در کوه های اطلس مراکش می بافتند و به همین دلیل این طرح و سبک با عنوان فرش مراکشی مطرح شد. 
  • فرش طرح مراکشی دارای سطحی بسیار گرم و نرم می باشد و به فضای سرد خانه ها در زمستان نیز این فرش ها گرمایی خاص می بخشند.
  • اگر نشستن روی زمین را به روی مبلمان ترجیح می دهید، خرید فرش مراکشی کاشان را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که این فرش به دلیل شانه و تراکم 500 و 700 شانه ضخامتی خوب دارند و هرگز پاهای شما هنگام نشستن روی زمین اذیت نخواهد شد.
  • فرش طرح مراکشی به دلیل بافته شدن با دستگاه های جدید و به روز، فرش هایی بسیار محکم و با دوام می باشند که از نظر کیفی تمامی فرش های ماشینی فروشگاه فرش واگره توسط کارشناسان بررسی می شوند و از طرفی نخ پلی اوژن و نخ ویکرون جزء نخ هایی هستند که ایرادات نخ پلی استر را حل کرده اند و دارای دوام و مقاومت بسیار خوبی نیز می باشند و از همه مهم تر اینکه فرش طرح مراکشی به دلیل بافت با الیاف درجه یک، فرش هایی هستند که لکه ها روی این قالی ها باقی نمی مانند و شستن آن ها آسان می باشد.
  • قیمت فرش طرح مراکشی بسیار مناسب می باشد با توجه به کیفیت خوب و قابل قبولی که دارند که ما خرید فرش طرح مراکشی را برای سالن های نشیمن خانه نیز پیشنهاد می کنیم. قیمت فرش طرح مراکشی ارزان تر از فرش های ماشینی بافته شده با نخ آکریلیک می باشد و برای کسانی که می خواهند هر چند سال یک بار فرش سالن پذیرایی خود را عوض کنند فرش طرح مراکشی را پیشنهاد می کنیم.

 

 

در کل ویژگی های فرش طرح مراکشی عبارتند از:

1- کیفیت بالا با توجه به قیمت مقرون به صرفه.

2- به دلیل سبک طرح خاصی که دارند برای اغلب سبک دکوراسیون مناسب می باشند.

3- داشتن رنگ بندی شاد و متنوع و خنثی.

4- فرش های طرح مراکشی نیز با شانه و تراکم های مختلفی بافته می شوند که هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر برود قیمت آن افزایش پیدا کرده و قالی دارای بافتی پر و منسجم می شود که به دلیل بالا رفتن شانه و تراکم، فرش طرح مراکشی دارای بافتی ظریف نیز خواهد شد.

 

خرید فرش طرح مراکشی مستقیم از درب کارخانه

فروشگاه فرش واگره کاشان، فرش طرح مراکشی 500 شانه تراکم 2100 و فرش طرح مراکشی 700 شانه کلاریس 2550 را به تولید رسانیده است که این دو شانه و تراکم در بین دیگر فرش های مراکشی، فرش های پر فروشی بوده اند. انواع فرش های طرح مراکشی با کیفیت و قیمت های مناسب تولید و به فروش می رسند و فروشگاه فرش واگره کاشان تمامی فرش های ماشینی فروخته شده را ضمانت می کند و قابلیت مرجوع کردن فرش ماشینی را در صورت مشکل دار بودن فرش نیز در نظر گرفته است. برای خرید انواع فرش ماشینی می توانید به صورت مستقیم و غیر مستقیم از درب کارخانه و یا به صورت اینترنتی اقدام به خرید فرش کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا