خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

راهنمای انتخاب سایز فرش برای قسمت های مختلف خانه

راهنمای انتخاب سایز فرش برای قسمت های مختلف خانه

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین وسایلی که در منزل کاربرد زیادی داشته و جلوه ای بی نظیر و دو چندان نیز به خانه های شما می بخشد، فرش ها می باشند. فرش ها در دو نوع دستباف و فرش های ماشینی به تولید می رسند که قیمت فرش های ماشینی ارزان تر و از طرفی دارای تنوع طرح و رنگ بالایی نیز می باشند. هر خانه ای برای اینکه با جلوه ای بی نظیر و خاص دیده شود باید با فرش ماشینی مناسب سبک خود نیز مزین شود.
فرش های ماشینی با ابعاد استاندارد 6، 9 و 12 متری به تولید می رسند و همچنین به دلیل بافت ماشینی که دارند با شکل های خاص دایره ای، فرش بیضی و فرش مربعی نیز با ابعادی غیر استاندارد بافته می شوند و از این رو مشکل بسیاری از افراد را برای خرید فرش مناسب حل نموده اند. چیزی که بعد از سبک و طرح فرش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد انتخاب درست سایز فرش برای قسمت های مختلف خانه می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

سایز و رنگ مناسب فرش برای دکوراسیون

چیزی که در فرش های ماشینی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد این است که فرش های ماشینی با سه سایز استاندارد فرش های 6 متری، فرش 9 متری و 12 متری بافته می شوند و این سه سایز در فرش های دستباف نیز جزء سایز های استاندارد می باشند. هر چه سایز و ابعاد فرش های ماشینی افزایش پیدا می کند، به دلیل متریال مصرفی بیشتر در فرش قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. برای انتخاب سایز فرش برای قسمت های مختلف خانه حتما قبل از خرید فرش ماشینی توجه داشته باشید که متراژ خانه را در نظر بگیرید و از هر طرف حدود 20 تا 30 سانتی متر فاصله در نظر بگیرید و بدین صورت فرش با سایز مناسب را برای خانه خود خریداری کنید. کل کف خانه را نباید با فرش ها پوشاند چرا که از نظر ظاهری اصلا زیبا نمی شود و اصلا انتخابی درست نیز نمی باشد.

علاوه بر اینکه سایز فرش از اهمیت بالایی در خانه ها بر خوردار می باشد، رنگ فرش ماشینی نیز به همان اندازه مهم می باشد! اگر شما کل کف خانه خود را با فرش های ماشینی بخواهید بپوشانید فضایی دلگیر و گرفته به وجود می آورید و اصلا زیبایی خوبی در منزل به وجود نمی آید و اگر که متراژ منزل شما نیز کم باشد با پوشاندن کل خانه با فرش فضای منزلتان کوچکتر دیده خواهد شد و از طرفی اگر که فضای خانه شما کوچک است از فرش های رنگ تیره نیز استفاده نکنید چرا که فضایی دلگیر از لحاظ بصری در خانه تان به وجود خواهد آمد. پس شما قبل از خرید فرش با سایز مناسب باید توجه داشته باشید که رنگ فرش ماشینی نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

سایز فرش مناسب سالن پذیرایی

اگر سالن های پذیرایی بزرگی همانند خانه های ویلایی دارید ما پیشنهاد می کنیم که از فرش های سایز بزرگ یکپارچه و یا از دو فرش 12 متری استفاده کنید. خانه هایی که دارای سالن های پذیرایی بسیار بزرگی می باشند عمدتا در فصل زمستان نیز سرد خواهند بود و همچنین عدم استفاده از فرش های ماشینی باعث می شود تا فضای سالن پذیرایی بزرگ، سرد و بی روح جلوه کند که شما می توانید برای سالن پذیرایی مربعی شکل خود نیز از فرش های سایز دلخواه و مربعی استفاده کنید تا معماری خانه نیز زیباتر جلوه کند.

عمدتا سالن های پذیرایی را باید با فرش ها از یکدیگر جدا کنید! شاید بگویید چگونه؟ به این صورت که یک سالن پذیرایی بزرگ باید به چند قسمت نشیمن، غذاخوری، قسمت پذیرایی تقسیم شود و تمامی مبلمان نیز روی فرش قرار داده شوند و از طرفی هم قسمتی خارج از فرش برای راه رفتن نیز وجود داشته باشد. حتما قبل از خرید فرش مناسب سالن پذیرایی توجه کنید که فاصله هر فرش تا دیوار حدود 20 تا 30 سانتی متر در نظر گرفته شود.

 

اندازه فرش ماشینی مناسب اتاق خواب

اندازه فرش مناسب اتاق خواب باید به گونه ای در نظر گرفته شود که وقتی از روی تخت پایین می آیید کف پاهای شما زمین سرد را حس نکرده و گرمی و لطافت فرش را حس کند. در اتاق خواب های خود برای اینکه فضایی لوکس به وجود بیاورید حتما توجه کنید که کل کف اتاق خواب را با فرش ها نپوشانید و حتما از فرش با سایز مناسب در قسمت های جلو تخت خواب و یا میز اتاق خواب استفاده کنید. در اتاق خواب ها می توان از فرش های ماشینی سایز و شکل خاص نیز استفاده نمود، چرا که این فرش های ماشینی دایره ای این روز ها ترند و پر فروش شده اند. اغلب به دلیل متراژ پایینی که اتاق خواب ها دارند فرش 6 متری مناسب اتاق خواب و دیگر سایز های کوچکتر مناسب این مکان می باشند.

انتخاب سایز فرش مناسب اتاق کودک

انتخاب سایز فرش مناسب اتاق کودک بسیار آسان می باشد چرا که فرشی برای اتاق کودک مناسب می باشد که کل کف اتاق خواب را بپوشاند و سطحی بسیار نرم و لطیف نیز داشته باشد. کودکان به دلیل بدن آسیب پذیری که دارند و در اوایل راه رفتن نمی توانند کنترلی روی خود داشته باشند، از این رو باید کل کف اتاق آن ها با فرش ها پوشانده شود تا با افتادن روی سرامیک و پارکت آسیبی به بدنشان وارد نشود. فرشی برای اتاق کودک مناسب می باشد که دارای سطحی نرم و لطیف، بدون پرزدهی و ضد حسایت باشد که گروه تولیدی فرش واگره کاشان این امر را مقدر ساخته است تا بهترین فرش های ماشینی مناسب اتاق کودک با سایز های استاندارد و کیفیتی بی نظیر به تولید برسند.

 

انتخاب فرش بسیار کوچک برای منازل

انتخاب فرش بسیار کوچک برای منازل بزرگ اغلب انتخاب خوبی نمی باشد چرا که سایز فرش ماشینی باید با توجه به متراژی که وجود دارد انتخاب شود. برای منازل خود فرش هایی با سایز استاندارد و یا سایز های غیر استاندارد مناسب متراژی که دارید خریداری کنید و سالن های نشیمن اغلب سالن های کوچکی هستند که در آن مکان ها شما می توانید از فرش های 6 متری یا فرش 3*2 استفاده کنید. اغلب فرش های سایز کوچک و قالیچه برای سالن های نشیمن مناسب می باشند و شما با استفاده از یک فرش سایز کوچک می توانید قسمت کنج خانه خود را با گل و گیاهان و اکسسوری ها دلباز و دنج کنید.

 

انتخاب سایز فرش مناسب راه رو و ورودی ها

یکی از مکان های مهم در خانه که نیازمند فرش هایی با سایز غیر استاندارد می باشد راه رو ورودی منازل هستند. از فرش کردن راه رو منازل خود به هیچ وجه دریغ نکنید و حتما با خرید کف پوشی مناسب وابسته به شرایط زندگی که دارید، فرش مناسب را خریداری کنید. برای انتخاب سایز فرش مناسب راه رو ها باید توجه داشته باشید که اغلب نیازمند فرش هایی با طول زیاد و عرضی کم می باشند که فرش مناسب راه رو ها را اغلب هم طرح و هم رنگ با فرش های اصلی سالن های پذیرایی در نظر می گیرند. برای به دست آوردن سایز فرش مناسب راه رو های خود، این را در نظر داشته باشید که اندازه طول فرش راه رو زیاد و همچنین عرض آن کمتر از عرض راه رو باشد به صورتی که کل عرض راه رو با فرش پوشانده نشود.

 

راهنمای انتخاب سایز فرش مناسب اشپزخانه

یکی از پر رفت و آمد ترین مکان هایی که در معرض آلودگی زیادی نیز قرار دارد آشپزخانه ها می باشند. آشپزخانه به دلیل اینکه در معرض ریختن آب و مواد غذایی می باشد نیازمند فرشی است که دارای رنگ زمینه ای چرک تاب بوده و همچنین به دلیل اینکه به شستشوی زیادی نیاز دارد باید دارای وزنی سبک و همچنین دارای سایزی استاندارد و کوچک نیز باشد. سایز مناسب فرش آشپزخانه باید به گونه ای باشد که گاز و وسایل سنگین روی آن قرار نگیرد تا جابجایی آن نیز به راحتی صورت بگیرد.

 

انتخاب سایز فرش مناسب غذاخوری

امروزه در همه خانه ها استفاده از میز ناهارخوری و همچنین در نظر گرفتن قسمتی از خانه به عنوان غذاخوری بسیار ترند شده است. برای انتخاب سایز فرش مناسب غذاخوری باید توجه داشته باشید که وقتی میز و صندلی ها را روی فرش قرار می دهید زمانی که صندلی را به عقب می کشید روی زمین قرار نگیرد و همچنان روی فرش قرار داده شده باشد. فرش های ماشینی امروزه با سایز و شکل های خاصی همچون فرش دایره ای، بیضی و یا مربعی به تولید می رسند که برای میز ناهارخوری های گرد ما خرید فرش دایره ای را پیشنهاد می کنیم چرا که به راحتی می توانید فرش دایره ای با سایز دلخواه خود را سفارش داده و خریداری کنید.

 

ابعاد استاندارد فرش های ماشینی

همانطور که می دانید انتخاب سایز فرش مناسب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باید سایز فرش ماشینی با توجه به متراژی که در خانه خود دارید انتخاب شود تا فضایی لوکس و خاص در خانه های بزرگ و یا کوچک به وجود بیاید. به دلیل اینکه وجود فرش در منازل از اهمیت بالایی برخودار می باشد، به همان اندازه نیز انتخاب سایز مناسب فرش های ماشینی نیز می تواند روی زیباتر دیده شدن خانه و خود فرش تاثیر بگذارد. از جمله ابعاد استاندارد و غیر استاندارد فرش های ماشینی عبارتند از:

  • فرش های ماشینی 12 متری
  • فرش ماشینی 9 متری
  • فرش ماشینی 6 متری
  • فرش 1.5*1 متر
  • فرش 2*1
  • فرش ماشینی 3*1
  • فرش 4*1 و فرش ماشینی 2.25*1.5
  • ابعاد 80*50 و 100*50

که هر چه متراژ فرش کمتر شود قیمت آن نیز کاهش پیدا می کند. شاید عده ای فکر کنند که بهترین سایز فرش ماشینی، تنها سایز های استاندارد هستند که این کاملا غلط می باشد چرا که بهترین سایز مناسب فرش، ابعادی است که برای قسمت های مختلف منازل شما مناسب باشند چون تمامی این فرش های ماشینی سایز استاندارد و غیر استاندارد با یک نوع نخ و تار و پود به تولید می رسند.

 

خرید فرش های ماشینی سایز استاندارد

قبلا فرش های ماشینی تنها با سایز های استاندارد فرش 6 متری، 9 و 12 متری به تولید می رسیدند اما امروزه به دلیل فروش زیادی که فرش های ماشینی با آن مواجه شده اند، این فرش ها با سایز های غیر استاندارد قالیچه، پادری و یا تابلو فرش نیز به تولید می رسند و بدین صورت دست شما را برای انتخاب و خرید فرش ماشینی با سایز دلخواه باز گذاشته اند. شما می توانید برای خرید فرش ماشینی سایز استاندارد و سایز های کوچکتر از طریق سایت فرش واگره کاشان اقدام به خرید فرش مناسب منزل خود کنید و فرشی با ابعاد و طرح سفارشی به صورت مستقیم و غیر حضوری به قیمت درب کارخانه خریداری کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا