خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

با سبک دکوراسیون بوهمیان آشنا شوید!

با سبک دکوراسیون بوهمیان آشنا شوید!

یکی از پر طرفدار ترین سبک های دکوراسیون این روز ها، سبک دکوراسیون بوهمیان می باشد چرا که در این سبک دکوراسیون آزادی عمل وجود داشته و می توانید چیدمانی خاص داشته باشید. اصطلاح بوهمی به معنای کولی می باشد و اینکه بوهم سرزمینی است که در گذشته محل سکونت کولی ها بوده است و در بخش غرب جمهوری چک امروزه قرار دارد. کولی ها مردمانی هستند که همیشه در حال سفر بوده و همچنین از قواعد و قوانین منحصر به فردی در زندگی خود استفاده می کنند. سبک دکوراسیون داخلی بوهمی سبکی آمیخته از هنر و خلاقیت و ترکیب خاص رنگ ها می باشد که شما با خلق چنین فضایی می توانید فضایی منحصر به فرد در خانه های خود به وجود بیاورید. برای چیدمان خانه به سبک بوهمیان باید توجه داشته باشید که در این سبک دکوراسیون داخلی، سادگی و بی آلایش بودن حرف اول را می زند.

 

استفاده از سبک دکوراسیون بوهمیان برای چه کسانی مناسب است؟

بی نظم و قائده بودن سبک دکوراسیون بوهمیان باعث شده است تا افرادی که نمی خواهند از نظم و اصول خاصی در دکوراسیون خانه خود استفاده کنند به سمت سبک دکوراسیون بوهمیان روی آورده اند. افرادی که خاص پسند هستند، سبک دکوراسیون بوهمیان را برای چیدمان دکوراسیون خانه های خود استفاده می کنند و همچنین در این سبک دکوراسیون محیطی شاد و سرزنده، سر شار از انرژی مثبت نیز می باشد. توجه داشته باشید، اگر از دسته افرادی هستید که چیدمانی همانند خانه های مینیمال و ساده را می پسندید و دوست دارید چیدمان منازلتان طبق اصولی خاص باشد، هرگز از سبک بوهیمان استفاده نکنید چرا که در این سبک چندان از نظم و قائده خاصی استفاده نمی کنند.

 

چیدمان دکوراسیون به سبک بوهمیان

اگر می خواهید خانه ای با سبک دکوراسیون بوهمیان داشته باشید باید این مورد را نیز در نظر بگیرید که در سبک دکوراسیون بوهمیان در گوشه به گوشه خانه از وسایل رنگی، شاد و سرزنده اصیل باید استفاده کنید. برای چیدمان دکوراسیون سبک بوهمیان نباید تردیدی در استفاده از وسایل شاد و سر زنده داشته باشید و حتما این را هم در نظر داشته باشید که در این سبک دکوراسیون خاص شلوغی بسیار رایج می باشد. برای چیدمان دکوراسیون سبک بوهمیان از وسایلی استفاده کنید که مربوط به فرهنگ ها و قومیت های مختلف باشد و هر کدام از وسایل نمایانگر یک نشان از اصالت کشوری باشد که در ادامه به صورت واضح تر آن را ذکر می کنیم.

برای چیدمان دکوراسیون سبک بوهمیان چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد این است که شما باید از وسایلی با رنگ های گرم و جسورانه استفاده کنید. استفاده از رنگ های گرم و پر در کنار رنگ های خنثی باعث می شود تا تضاد و هارمونی رنگ خوب و بی نظیری به وجود بیاید. به عنوان مثال از مبلمانی با رنگ خنثی در دکوراسیون سبک بوهمیان استفاده کنید و از طرفی اگر از کوسن های طرح سنتی با رنگ گرم و شال مبل هایی خاص استفاده کنید، زیبایی خاص و بی نظیری به این سبک چیدمان خاص و جدید خواهید بخشید.

 

انتخاب فرش مناسب دکوراسیون سبک بوهمیان

یکی از مهم ترین وسایلی که در هر سبک چیدمانی در خانه ها از آن استفاده می شود، استفاده از فرش ها می باشد چرا که این فرش ها هستند که به فضا جلوه ای ویژه و خاص می دهند و تعیین کننده رنگ و روح فضای هر خانه ای نیز می باشند. در سبک دکوراسیون جدید بوهمیان از فرش های طرح سنتی و فرش هایی که طرح های اصیل قومیت های مختلف را در خود دارند استفاده می شود. استفاده از فرش های دستباف به دلیل اصالت و زیبایی خاصی که دارند بی نظیر می باشد اما قیمت فرش های دستباف بسیار زیاد بوده و دست هر کسی برای خرید این فرش ها باز نخواهد بود. به همین دلیل شما می توانید از انواع فرش ماشینی سبک سنتی استفاده کنید که تنوعی بی نظیری از طرح و رنگ را نیز می توانید در این فرش های سبک سنتی مشاهده کنید.

گبه فرش ماشینی سنتی

یکی از فرش های ماشینی سبک سنتی که دارای طرح های اصیل ایرانی از قومیت های مختلف می باشد و دارای قیمتی مناسب نیز می باشد، گبه فرش های ماشینی جدید می باشند. گبه فرش ها از دسته فرش های اصیل ایرانی هستند که در گذشته به صورت دستباف به تولید می رسیدند اما به دلیل قیمت بالا، گبه فرش های ماشینی نیز تولید شده اند. طرح های بافته شده در گبه فرش های ماشینی به گونه ای می باشد که شما اشکال مختلف سبک سنتی را مشاهده کرده و همچنین تنوع بی نظیری از طرح زمینه را می توانید در گبه فرش های کاشان مشاهده کنید. در هر کجای جهان که بخواهند در خانه های خود سبک دکوراسیون بوهمیان را داشته باشند از فرش های اصیل ایرانی استفاده می کنند به صورتی که قسمتی عظیم از فروش فرش های ماشینی سنتی کاشان صادرات به دیگر کشور های همسایه می باشد.

چیدمان دکوراسیون سبک بوهمیان با فرش های اصیل

 

استفاده از گبه فرش ماشینی سنتی در دکوراسیون بوهمیان برای آن دسته از افرادی مناسب می باشد که خواهان داشتن فرش هایی پرز بلند می باشند. گبه فرش های ماشینی از دسته فرش های ماشینی هستند که با نامحدود رنگ بافته می شوند و در بافت زمینه این گبه فرش های سنتی شما می توانید تنوع بی نظیری از رنگ ها را مشاهده کنید و همچنین با خرید یک گبه فرش سنتی به آسانی می توانید اکسسوری ها و دیگر وسایلی که دارید را با رنگ های بولد داخل فرش ست نمایید.

گلیم فرش ماشینی سنتی

یکی از فرش های سنتی اصیل که می توان از آن یاد کرد، گلیم فرش های ماشینی سبک سنتی می باشند چرا که اولین نوع فرشی که در گذشته به صورت دستباف با پشم گوسفندان بافته می شد، گلیم فرش های ماشینی بودند. گلیم فرش های ماشینی از دسته فرش های سنتی و اصیلی هستند که بافت آن ها به صورت تو در تو در یکدیگر می باشد و همچنین این را هم باید در نظر داشته باشید که گلیم فرش سنتی بر خلاف گبه فرش های ماشینی دارای نخ خاب هایی بلند نمی باشند و دارای خابی بسیار کم و بدون پرز هستند.

گلیم فرش سنتی ماشینی نیز دارای طرح زمینه های سنتی خاص و بی نظیری می باشد که نقش و طرح زمینه بافته شده در این فرش های گلیم درشت و با وضوح رنگی بالا نیز می باشد. استفاده از گلیم فرش و گبه فرش در دکوراسیون سبک بوهمیان باعث می شود که بتوانید اصالت را در این سبک خاص دکوراسیون خود حفظ کنید.

 

مبلمان مناسب دکوراسیون سبک بوهمیان

اینکه در دکوراسیون سبک بوهمیان از چه نوع مبلمانی استفاده کنید چندان اهمیتی ندارد ولی اگر می خواهید دکوراسیون خاص و مجزا داشته باشید باید از مبلمان و وسایلی استفاده کنید که شکلی خاص داشته باشند و همچنین به اصطلاح کهنه نما یا وینتیج نیز باشند. از مبلمانی در دکوراسیون سبک بوهمیان استفاده کنید که دارای شکل و ظاهری خاص و منحصر به فرد باشند و همچنین به گونه ای باشند که کسی نتواند حدس بزند که آن را از کدام فروشگاه خریداری کرده اید.

 

اکسسوری های مناسب دکوراسیون بوهمیان

همانطور که گفته شد برای تجملی کردن دکوراسیون سبک بوهمیان باید از وسایلی استفاده کنید که حالتی عتیقه و کهنه نما در خود داشته باشند به گونه ای که وقتی به آن نگاه می کنید اصالت را به چشم کشیده و همچنین بهتر است که از عتیقه جات و دکوری های مختلف مختص به کشور های مختلف را در این سبک دکوراسیون استفاده کنید. چیزی که در دکوراسیون سبک بوهمیان بسیار چشمگیر می باشد استفاده از رو میزی و کوسن و فرش هایی رنگارنگ و با جلوه ای ویژه و خاص می باشد. هرگز از زیبایی و اثر بی نظیر گل و گیاهان بزرگ در داخل خانه هایتان غافل نشوید و حتما از گلدان های بزرگ و کوچک در گوشه به گوشه دکوراسیون سبک بوهمیان استفاده کنید.

چیدمان خاص و زیبای دکوراسیون سبک بوهمیان

 

در دکوراسیون سبک بوهمیان اغلب دیوار ها را با پارچه و وسایل تزئینی دستباف مزین می کنند و همچنین برای جدا کردن قسمت های مختلف خانه در این سبک دکوراسیون جدید از پرده های توری منجاق دار استفاده می شود. برای چیدمان دکوراسیون بوهمیان این را هم در نظر داشته باشید که ایتدا یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید و دیگر وسایل خود را بر اساس هارمونی رنگ های متضاد و موافق یکدیگر خریداری کنید.

 

ویژگی های سبک بوهمیان

سبک بوهمیان به دلیل داشتن جلوه ای بی نظیر و خاص از دسته سبک های خاص و ویژه ای می باشد که در چیدمان دکوراسیون سبک بوهمیان شما می توانید از انواع وسایل و پارچه و هر چیزی که هنر اصیل هر کشور و قوم مختلفی را در خود نشان می دهد می توانید استفاده کنید. در سبک بوهمیان از رنگ های گرم، شاد و سرزنده خاص استفاده می شود و از طرفی شما می توانید در این سبک دکوراسیون از رنگ های خنثی تناژ طوسی نیز استفاده کنید و این عدم محدودیت در این سبک دکوراسیون خاص باعث شده است تا بسیار پر طرفدار شود.

در دکوراسیون سبک بوهمیان به دلیل نبود قانون و قائده خاص شما می توانید از 10 کوسن نیز حتی برای روی مبلمان خود با رنگ های مختلف استفاده کنید و یا حتی چندیدن قاب با اندازه های مختلف را روی دیوار های خانه خود بکوبید. در دکوراسیون سبک بوهمی چیزی که حرف اول را در کنار وسایل می زند، استفاده از وسایل و عناصر چوبی قدیمی و کهنه نما می باشد که استفاده از این وسایل باعث آن می شوند تا فضا انرژی مثبت دو چندانی به خود بگیرد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا