خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

۴ دلیل برای خرید فرش ۱۲۰۰ شانه

۴ دلیل برای خرید فرش ۱۲۰۰ شانه

این روز ها خرید فرش های تراکم بالا بسیار مورد توجه همه افراد قرار گرفته است چرا که این دسته از بافته های جدید بسیار شبیه به فرش های دستباف بوده و حتی دارای قیمت هایی کمتر نیز می باشند. امروزه زمانی که برای خرید بهترین فرش های ماشینی به فروشگاه های تخصصی مراجعه می کنید با تنوع بالایی از نمونه های فرش های ماشینی با شانه و تراکم، سبک و طرح های متفاوت و خاص مواجه می شوید که انتخاب برای شما سخت می شود که شما ابتدا باید سبک زندگی و قسمتی که در آن جا می خواهید از فرش ها استفاده کنید را مشخص کرده، و بعد از مناسب ترین کف پوش را با توجه به ویژگی هایی که دارند برای منازل خود تهیه کنید.

یکی از پر فروش ترین فرش های ماشینی جدید و خاص که این روز ها توجه بسیاری از افراد را نیز از نظر سبک و طرح و کیفیت به خود جلب کرده اند، فرش 1200 شانه کاشان می باشد که ما در ادامه این مطلب قصد داریم که 4 دلیل برای خرید فرش 1200 شانه را به صورت کاملا واضح و کلی توضیح دهیم تا به شما برای خرید مناسب ترین فرش پذیرایی کمک کرده باشیم.

 

1- ظرافت و زیبایی فرش 1200 شانه

اولین چیزی که در بافته های 1200 شانه حرف اول را می زنند و نظر هر کسی را نیز از بدو ورود در هر خانه و یا نمایشگاهی نیز جلب می کند، ظرافت و زیبایی فرش 1200 شانه می باشد که این ظرافت و زیبایی به دلیل داشتن بافتی ریز و فشرده می باشد. انواع فرش 1200 شانه تراکم 3600 با 1200 گره در عرض و 3600 گره در طول به تولید رسیده است که در مقایسه با فرش های 700 و 1000 شانه دارای تعداد گره و یا ریشه بیشتری در بافت خود می باشد که به دلیل افزایش این تعداد ریشه ها در این بافته ماشینی، ریشه ها به صورت کاملا فشرده بافته می شوند و همچنین به دلیل افزایش تعداد گره های داخل فرش ضخامت نخ ها را نیز کمتر در نظر می گیرند تا دارای بافتی ظریف بشوند و همچنین سطح فرش نرم شود.

به دلیل شانه و تراکم بالایی که در بافت فرش ۱۲۰۰ شانه وجود دارد، باید ضخامت آن را نیز کمتر در نظر گرفت چرا که اگر ضخامت فرش را کم نکنند به دلیل شانه و تراکم بالا دیگر بوم زمینه قالی به خوبی دیده نخواهد شد. ضخامت فرش 1200 شانه لوکس و جدید حدود 6 میلی متر می باشد و همین ضخامت کم در فرش های تراکم بالا باعث شده است تا به بافته های دستباف و بسیار زیبا مشهور شوند.

 

2- کیفیت و دوام بی نظیر فرش 1200 شانه

یکی از مهم ترین اصولی که برای هر کسی در زمان خرید فرش با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، این است که کف پوشی برای خانه های خود بخرند که دارای کیفیت و دوامی بی نظیر نیز باشند. فرش 1200 شانه تراکم 3600 کاشان با تراکم طولی و عرضی مناسبی همانند دیگر قالی های ماشینی بافته شده است که در طول آن از سه ردیف پود، سه برابر شانه عرضی استفاده می کنند و همچنین جنس نخ و الیاف به کار رفته شده در طول این فرش 1200 شانه بهترین نخ تار و پود درجه یک می باشد.

برای بافت فرش های ماشینی 1200 شانه از جدیدترین ماشین آلات روز دنیا استفاده می کنند که در زمان تولید، مقاومت این نخ های تار و پود نیز بالا می رود و از طرفی این را هم باید در نظر داشته باشید که در کیفیت فرش، جنس نخ بافته شده در آن نیز حرف اول را می زند! اصولا تمامی فرش های با کیفیت و درجه یک با نخ آکریلیک به تولید می رسند که بررسی کیفیت فرش های 1200 شانه آکریلیک قبل از خرید از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که از آن بیشتر در سالن های پذیرایی استفاده می شود و به همین دلیل باید با الیاف درجه یک بافته شده باشند تا مقاومت خوبی در برابر پاخور از خود نشان دهند.

 

3- کاربرد فرش 1200 شانه در دکوراسیون

انتخاب فرش مناسب سالن پذیرایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که ابتدا قبل از خرید فرش مناسب منزل، باید جایی که می خواهید مفروش کنید را در نظر بگیرید و با توجه به سبک زندگی و رفت و آمدی که دارید فرش مناسب همان مکان را نیز خریداری کنید. فرش 1200 شانه ساده و یا فرش 1200 شانه گل برجسته هر دو از دسته بافته هایی هستند که دارای ظرافت زیادی می باشند که به همین دلیل اصلا گزینه مناسبی برای سالن های پذیرایی پر رفت و آمد نمی باشند.
اگر به دنبال خرید فرش مناسب سالن پذیرایی هستید و می خواهید بعد از مدتی آن ظاهر و رنگ روز اول خود را از دست ندهد، پس ابتدا به کاربرد فرش در دکوراسیون خود توجه کنید. فرش 1200 شانه در دکوراسیون تنها برای مکان هایی کم رفت و آمد مناسب می باشند و همچنین این دسته از بافته ها به عنوان فرش لوکس مناسب حال پذیرایی شناخته می شوند.

 

4- قیمت فرش 1200 شانه

همانطور که می دانید قیمت تمامی فرش های ماشینی وابسته به متریال مصرفی در بافت آن ها می باشد چرا که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کند، نخ تار و پود و حتی نوع دستگاه بافت آن نیز تغییر کرده و تمامی این موارد روی قیمت و کیفیت فرش 1200 شانه و مابقی بافته ها تاثیر می گذارد که در ادامه چند مورد از علل تاثیر گذار بر قیمت فرش های ماشینی را ذکر کرده و به آن پرداخته ایم.

 

تاثیر شانه و تراکم بر قیمت فرش 1200 شانه

فرش 1200 شانه یکی از محصولات لوکس و بسیار زیبایی است که از ارزش خرید بالایی نیز برخوردار می باشد. یکی از علل تاثیر گذار بر قیمت فرش 1200 شانه کاشان، تاثیر شانه و تراکم در فرش می باشد چرا که این بافته دستباف نما درجه یک با 1200 گره در عرض و 3600 گره در طول به تولید می رسد و همچنین از متریال مصرفی و مواد اولیه بیشتری برای بافت این فرش 1200 شانه ماشینی استفاده می شود. انتخاب فرش 1200 شانه برای پذیرایی با توجه به شانه و تراکم مناسبی که دارد بهتر از انتخاب بافته های تراکم بالا می باشد چرا که این بافته ماشینی علاوه بر اینکه به فرش های دستباف شبیه می باشد، دارای قیمتی ارزان تر نیز هستند.

 

تاثیر ضخامت بر کیفیت فرش 1200 شانه

به دلیل بافته شدن فرش 1200 شانه کاشان با شانه و تراکمی بالا و همچنین به کارگیری بهترین الیاف آکریلیک در بافت آن، برای اینکه بوم زمینه قالی با وضوح بالایی به چشم بیاید ضخامت آن را نیز کمتر در نظر می گیرند تا تراکم بالای نخ خاب موجب بد دیده شدن بوم فرش ماشینی درجه یک نشود. فرش 1200 شانه گل برجسته با فرش 1200 شانه 8 رنگ تفاوت های زیادی دارد چرا که بافت برجسته سبب آن می شود تا فرش ماشینی 1200 شانه ضخامتی کمتر به خود بگیرد و همچنین به دلیل بافت پیشرفته تری که نسبت به بافت ساده دارند، قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. تاثیر ضخامت بر کیفیت فرش 1200 شانه در این است که وقتی شما از این کف پوش ماشینی در خانه های پر رفت و آمد استفاده کنید و زیاد آن را بشویید نخ خاب فرش آسیب دیده و روی هم قرار گرفته می شوند.

 

تاثیر سایز و ابعاد بر قیمت فرش 1200 شانه

همانطور که همه می دانید از مهم ترین علل تاثیر گذار بر قیمت فرش های ماشینی، سایز و ابعاد آن ها می باشد چرا که قیمت فرش 1200 شانه 12 متری به دلیل مستلزم بودن به استفاده از متریال مصرفی بیشتر، گران تر از فرش 6 متری 1200 شانه و سایز 9 متری آن می باشد و ارزان ترین قیمت فرش 1200 شانه برای ابعاد پادری و قالیچه ها می باشد.

 

تاثیر تعداد پالت رنگ بندی بر قیمت فرش 1200 شانه

فرش های ماشینی با تعداد رنگ های متفاوتی بافته می شوند و این تعداد رنگ بین 6 تا سی رنگ می باشد که فرش های 1200 شانه ماشینی تنها با 8 رنگ اصلی به تولید می رسند و اگر که این بافته ها با تعداد پالت رنگی بالاتری به تولید برسند مسلما نیازمند دستگاه های بافت بزرگتر و پیشرفته تری خواهند شد که در این صورت با افزایش قیمت نیز رو به رو خواهند شد.

 

تاثیر بافت ساده و برجسته بر قیمت فرش 1200 شانه

فرش های ماشینی جدید امروزه به دو صورت برجسته و ساده به تولید می رسند که قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته به دلیل نوع بافت خاص، گران تر از قیمت فرش 1200 شانه ساده می باشد. برای بافت گل برجسته این بافته ها از دو نوع نخ آکریلیک و نخ هایبالک استفاده می کنند که در مرحله آهار نخ هایبالک جمع می شود و حالت فرو رفته و برجسته ای در سطح قالی به وجود می آید که به دلیل زمان بر بودن روند تولید فرش های برجسته لوکس، باید از کارکنان متخصص و مجرب کمک گرفت که تمامی این موارد بر افزایش و یا کاهش قیمت ها تاثیر می گذارند.

 

تاثیر جنس نخ تار و پود بر قیمت فرش 1200 شانه

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت فرش، جنس نخ تار و پود بافته شده در آن ها می باشد. نخ های آکریلیک، پلی اوژن، پلی پروپیلن و... از دسته نخ هایی هستند که در فرش های ماشینی بافته می شوند اما اگر فرش مناسب سالن پذیرایی می خواهید که طول عمری بالا نیز در برابر پاخور و شستشو داشته باشند، توجه داشته باشید که با نخ آکریلیک نیز بافته شده باشند. فرش های تراکم بالا به دلیل تعداد گره زیادی که دارند حتما باید با بهترین الیاف بافته شده باشند تا بعد از گذشت زمان نخ خاب روی یکدیگر تخته نشوند. تاثیر جنس نخ تار و پود بر قیمت فرش 1200 شانه نیز تاثیر گذار است و گران ترین نخی که به نخ پشم طبیعی نیز شبیه می باشد، نخ های آکریلیک هستند.

 

خرید فرش 1200 شانه از درب کارخانه

به دلیل گران بودن قیمت فرش های تراکم بالا، ما به شما خرید فرش از درب کارخانه را پیشنهاد می کنیم چرا که فروشگاه فرش واگره، خرید فرش 1200 شانه از درب کارخانه را برای تمامی افراد به صورت حضوری و غیر حضوری فراهم نموده است تا دست شما برای خرید باز باشد و هزینه های اضافی اعم از اجاره نمایشگاه، حقوق کارکنان، مالیات و... روی قیمت فرش ها کشانده نشود. فروشگاه فرش واگره یکی از تولیدکنندگان مطرح در شهر فرش کاشان می باشد که به صورت تخصصی در زمینه فروش انواع فرش های ماشینی درجه یک فعالیت می کند و بهترین محصولات را با ضمانت نامه معتبر ارائه می دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا