خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

خصوصیات فرش درجه یک ماشینی چیست؟

خرید فرش کاشان درجه یک

فرش های درجه یک، دارای خصوصیاتی می باشند که آن را از فرش های تقلبی متمایز می سازند.
در هنگام خرید فرش ماشینی اولین ایتم انتخابی این است که محصول مورد نظر، درجه یک باشد و درجه دو و درجه سه نباشد.
فرش های درجه یک در هر شانه و تراکمی که بافته شوند باید دارای ویژگی های زیر باشند.

خصوصیات فرش درجه یک چیست؟
- کیفیت محصولات ماشینی به جنس نخ و نوع بافت بستگی دارد. محصولات ماشینی با الیاف مصنوعی پلی استر، پلی پروپیلن، آکریلیک بافته می شوند که از میان این الیاف مصنوعی، الیاف آکریلیک هیت ست شده از بهترین نوع الیاف مصنوعی است. فرش های ماشینی آکریلیک هیت ست شده را می توان جز محصولات درجه یک نامید چون مقاومت بالایی دارد و در برابر گرما، پاخوردگی، گرد و غبار مقاومت دارد و نرم تر و لطیف تر از دیگر محصولات ماشینی می باشد.
- یکی ازمشخصات فرش درجه یک این است که وقتی دست روی آن می کشید، دست شما به راحتی روی سطح قالی سر می خورد و به سطح نمی چسبد. بوی مواد نفتی و پلاستیکی نمی دهد و به دلیل درخشان بودن الیاف، قالی آکریلیک ظاهری درخشان و براق دارد.
- محصولات ماشینی در هر شانه و تراکمی که بافته می شوند باید استاندارد باشند. یعنی یک فرش هزار شانه درجه یک، باید در یک متر از عرض خود تعداد 1000 گره و در یک متر از طول خود 3000 گره داشته باشد. یا به عبارتی دیگر در 10 سانت از عرض خود 100 گره و در 10 سانت از طول خود 300 گره داشته باشد. یک قالی درجه یک 700 شانه بدین صورت باید بافته شود که در یک متر از عرض خود 700 گره داشته باشد و برای فرش 700 شانه واقعی در یک متر از طول باید تعداد 2250 گره زده شده باشد
- پرزدهی بالا نشان از غیر استاندارد بودن محصول است. قالی هایی که هیت ست می شوند پرزهایشان گرفته می شود و آن الیاف یکدست و بدون پرز می شوند و با آن می توان زیباترین فرش های ماشینی بدون پرز را که ظاهری درخشان و براق دارند، تولید کرد.
- آهار قالی باید به اصولی و استاندارد باشد. آهار که همان مرحله چسب زنی پشت فرش است اگر کم باشد سبب باز شدن گره ها به مرور زمان می شود. اگر زیاد باشد، سبب می شود تا چسب ها به سطح قالی نفوذ پیدا کنند.
- یک فرش درجه یک ماشینی به هیچ عنوان جای تیغ، کسری نخ خاب، سوختگی، وصله و یا پارگی نداشته باشد. ریشه های زده شده باید یکدست و همسان باشند و اگر سطح قالی ناهموار باشد نشان دهنده این است که شیرینگ فرش اصولی زده نشده است.
 
انواع فرش درجه یک
محصولات درجه یک، در شانه و تراکم های مختلف بافته می شوند که هر کدام خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند:
- فرش 700 شانه درجه یک:
قالی 700 شانه درجه یک با الیاف 21 سه لا و یا 18 سه لا بافته می شود و به دلیل تعداد 700 گره در یک متر از عرض و تعداد 2550 گره در طول، دارای ضخامتی در حدود 9 میلیمتر است که این فرش های استاندارد را برای اتاق نشیمن و فضاهایی که کمتر از مبل استفاده می شود مناسب کرده است.
- فرش 1000 شانه درجه یک:
جز فرش های ماشینی دستبافتگونه است که بسیار ریز نقش و ریز بافت است و ضخامتی در حدود 7 میلیمتر دارد و به صورت ساده و گل برجسته تولید می شود. بدون پرز، ضد حساسیت است و به دلیل تعداد گره های بالا، باید آهار استاندارد و اصولی داشته باشد.
- فرش 1200 شانه درجه یک:
این فرش های زیبای دستبافتگونه اصل که با تراکم 3600 بافته می شوند ریز بافت تر از 1000 شانه است و ضخامتی در حدود 6 میلیمتر دارد و برای پذیرایی و جهیزیه عروس مناسب است.
- فرش 1500 شانه درجه یک:
جز ریز بافت ترین فرش های ماشینی درجه یک است که با تراکم 4500 بافته می شود و فرش نازک است چون ضخامتی در حدود 5 میلیمتر و یا کمتر دارد از این رو بهتر است در مکان های کم رفت و آمد پهن شود. کمتر کسی است که از این قالی استفاده کند چون هم نازک است و هم گرانقیمت تر می باشد.

خرید فرش ماشینی درجه یک
سعی کنید محصولات ماشینی را از کارخانه به صورت مستقیم خریداری کنید تا بتوانید فرش درجه یک قیمت تولیدی دسترسی پیدا کنید. خرید فرش از کارخانه به منزله دست یافتن به محصولات اصل با قیمت کارخانه و تولیدی است. حال شما می توانید این خرید را به صورت حضوری و یا اینترنتی از کارخانه انجام دهید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا