خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

خصوصیات فرش باکیفیت و خوب چیست؟

خرید فرش ماشینی با کیفیت

فرش ماشینی و قالی های دستبافت از مهم ترین اجزاء هر خانه هستند. فرش هایی که با حضور خود در خانه ما ایرانی ها حرف اول و آخر را می زند و بیشترین تأثیر را بر دکوراسیون دارند. هنگام خرید فرش ماشینی، خرید فرش ماشینی با کیفیت مهم ترین مورد مد نظر خریداران است. هرچند فرش مناسب فرشی است که علاوه بر خوب و با کیفیت بودن در داشتن زیبایی ظاهری و رنگ و طرح و ... هم زبانزد باشد اما آنچه کیفیت فرش را تضمین می کند جنس الیاف، دستگاه بافت، تخصص نیروی کار و ... می باشد. در این مقاله راز هایی درباره کیفیت فرش های  ماشینی گفته می شود و پس از مطالعه این نوشتار انتظار داریم ، خواننده راهنمایی های لامز در رابطه با خرید فرش خوب و با کیفیت را دریافت کند. تنوع بازار فرش های ماشینی بسیار زیاد است اما نباید گول این تنوع را خورد، فرش خوب برای خانه شما فرشی است که به لحاظ ویژگی های کیفی و ظاهری با خانه شما هماهنگی های لازم را داشته باشد. قبل از وارد شدن به بازار از نیاز خانه خود اگاه باشید تا بهترین انتخاب را بدون سردرگمی در بازار داشته باشید.
با این مقدمه به سراغ صحبت پیرامون راهنمای خرید فرش خوب و با کیفیت می رویم. فرشی که به عنوان بهترین کف پوش تا سال های سال در خانه شما خوش بدرخشد فرشی است که بر اساس راهنمای خرید و ویژگی های زیر تهیه می شود.

خصوصیات فرش باکیفیت و خوب چیست؟
فرش های ماشینی ارزان قیمت در صورتی که مستقیما از تولید کننده و یه قیمت عمده تهیه شوند، قابل اعتماد هستند در غیر اینصورت از خرید فرش های ماشینی ارزان خودداری کنید. ما دلایل قوی برای نخریدن فرش های ارزان قیمت داریم. فرش های ارزان قیمت را در تنوع رنگی بالا تولید می کنند تا در نظر خریداران جلب توجه کند و این خریدار است که باید با در نظر گرفتن چرایی قیمت ارزان نسبت به انتخاب اگاهانه اقدام کند.
1- فرش های ارزان قیمت از مواد اولیه ارزان قیمت تهیه شده اند و مواد اولیه ارزان قیمت کیفیت پایین محصولات را به همراه دارد.  فرش ارزان قیمت رنگ دهی در برابر شست و شو، پرزدهی، آب رفت و مواردی از این دست دارد که برای خرید توصیه نمی شود.
فرش های آکریلیک باکیفیت، درست است که قیمت بالاتری به محصولات پلی استر دارد ولی کیفیت بی نظیر آن ها، خریداران را تا چندین سال از تعویض فرش های ماشینی در امان می دارد.
2- از فرش های پر طرفدار فرش ماشینی گل برجسته است که به علت زیبایی بی نظیر بیش از حد مورد توجه مشتریان قرار گرفته و یکی از محصولات گمراه کننده برای خریدارانی است که بدون آگاهی وارد بازار می شوند. فرش گل برجسته حتی در بهترین کیفیت و بهترین مواد اولیه هم فرش خوبی برای مکان های شلوغ نیستند. فرش های گل برجسته، فرش خوب و با کیفیت برای قسمت های لوکس و مهمان نشنی خانه هستند.
3- فرش هایی که با کیفیت پایین تولید می شوند شاید برای قسمت هایی از خانه که صرفا نیاز به پوشش دارند مناسب باشد اما برای اتاق کودک ، جلوی درب های ورودی و ... حتما حتما باید از فرش های مقاوم در برابر رفت و آمد و شست و شو خرید کنیم . خرید فرش های ارزان قیمت برای اتاق کودک به هیچ عنوان توصیه نمی شود و بیشترین حساسیت در رابطه با کیفیت بالا را باید در رابطه با فرش اتاق کودک خرج کرد چراکه کیفیت فرش ماشینی با عدم پرزدهی ، عدم آلرژی ، مقاومت در برابر تردد و ... ارتباط مستقیم دارد و فرش اتاق کودک مدام با پوست حساس کودک ما سر و کار داشته و به علت احتمال بالای آلودگی دفعات شست و شو فرش بیشتر می شود .
4-  فرش خوب و مناسب برای اتاق کودک فرشی است که علاوه بر دوام و ماندگاری و هم خوانی با کاربرد اتاق کودک در طرح و رنگ های کودکانه تهیه شود . برای اتاق کودک بهتر است به زود تمیز شدن فرش هم توجه داشته باشیم.
5- شانه و تراکم فرش خوب باید به تناسب کاربرد خانه انتخاب شود. فرش خوب برای فضاهای پر رفت و آمد فرش با شانه و تراکم پایین است و فرش خوب برای فضا های کم تردد خانه، فرشی است با شانه و تراکم بالا که زیبایی بی نظیری دارد. فرش هایی که در شانه و تراکم بالا و البته کیفیت عالی تولید می شوند را فرش های دستبافت نما یا دستبافت گونه می نامند. جنس فرش های لوکس و دستبافت نما در بهترین کیفیت نخ خاب اکریلیک هبت ست شده، نخ تار پلی استر و نخ پود پنبه است. بافته ها در گروه های تولیدی متفاوت درصد مختلفی از ناخالصی را در خود دارند و با کیفیت ترین فرش همان است که از نخ خاب صددرصد خالص اکریلیک هیت ست شده بافته شده است.
6-  فرش خوب و با کیفیت از تنوع رنگی بالا و هماهنگ برخوردار است. یک تخته فرش خوب قدرت ست شدن با رنگ های مختلفی را دارد و رنگ های بکار رفته در خود فرش هم توسط طراحان حرفه ای به خوبی ست شده اند.
7- محصولات ماشینی با ماشین های بافت، تولید می شوند از این رو نباید در ابعاد فرش، اختلافی به وجود آید. یک تخته فرش 6 متری یعنی با اندازه 2 در 3 متر و کمتر از میزان یا بیشتر از آن، تقلب محسوب می شود. اندازه استاندارد فرش 9 متری باید 2.5 در 3.5 و اندازه فرش 12 متری کاشان باید 3 در 4 باشد.

خرید فرش باکیفیت کاشان
با وجود هرآنچه در بالا عنوان شد، امکان آن وجود دارد که فرش های ماشینی خوب و با کیفیت به قیمت ارزان عرضه شوند در صورتی که تولید کننده نقش فروشنده را داشته باشد و با حذف تمامی واسطه های خرید و هزینه های سربار خرید صورت پذیرد. فرش های ماشینی عرضه شده در فروشگاه های اینترنتی برند های معتبر از این ویژگی برخوردار هستند.
شما می توانید بهترین فرش های ماشینی را از فروشگاه اینترنتی واگره فرش به صورت حضوری و اینترنتی خریداری کنید. تمامی محصولات این گروه تولیدی دارای خصوصیات زیر می باشد:
- تمامی فرش های ماشینی ساده این فروشگاه در شانه و تراکم های مختلف با بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده است.
- تمامی فرش های گل برجسته این فروشگاه، با الیاف هایبالک و الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده است.
- تعداد رنگ های به کار رفته در محصولات این فروشگاه، کمتر از 8 پالت رنگی نیست.
- محصولاتی همگی اصل و درجه یک هستند و در صورتی که عیب یا نقصی داشته باشند فروشگاه موظف است که آن را به هزینه خود ارجاع دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا