خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

فرق فرش آکریلیک با پلی استر در چیست؟

فرش اکریلیک بهتر است یا پلی استر

برای خرید فرش ماشینی سوالات زیادی در ذهن ما نقش می بندد. سوالاتی که از کیفیت و دوام فرش گرفته تا زیبایی و ظاهر فرش ار در بر می گیرد. برای خرید مطلوب و بهتر لازم است به این سوالات پاسخ دهیم و با اطلاعات کامل وارد بازار شویم. بی شک همه خریداران از اطلاعات کامل برخوردار نیستند در این صورت می توان جهت جلوگیری از خرید اشتباه با اعتماد و اتکا به فروشگاه و فروشنده اقدام به خرید نمود.
تمامی فرش های ماشینی بر خلاف قالی های دستباف که با الیاف طبیعی بافته می شوند، با الیاف مصنوعی بافته می شوند. آکریلیک، پلی استر، پلی پروپیلن و ورژن از جمله الیاف مصنوعی هستند که محصولات ماشینی با آن ها بافته می شوند.

آنچه در این مقاله بیان می شود، تمامی اطلاعات مفید در رابطه با فرش اکریلیک و فرش پلی استر است که ما را به پاس این سوال می رساند، فرش آکریلیک بخریم یا پلی استر؟ خریداران برای خرید هیچ بافته و محصولی محدودیت ندارند اما متناسب با توان خرید خود در رابطه با انتخاب برتر خریدی موفق یا ناموفق را تجربه می کنند. شما به عنوان صاحب خانه به فروشگاه مراجعه می کنید و امکان خرید فرش با هر جنس الیافی وجود دارد اما آیا خرید از هر نوع الیاف باری هر فضایی مناسب است؟ آیا کاربرد و مکان پهن شدن فرش پلی استر یا فرش اکریلیک متفاوت نیست ؟ آیا در کیفیت و دوام و ظاهر و زیبایی این بافته ها با یکدیگر متفاوت نیستند ؟
در این مقاله می توانیم به تفاوت فرش آکریلیک با پلی استر پی ببریم.

فرق فرش آکریلیک با پلی استر در چیست؟
تنها مواد اولیه در تولید فرش های ماشینی الیاف هستند. هر تخته فرش از سه نوع نخ تار، پود و خاب بافته می شود. نخ های تار و پود نخ هایی هستند که از طول و عرض فرش عبور کرده اند در حالی که نخ های خاب را در بافت فرش می بینیم و رنگ و لعاب فرش برآمده از همان نخ های خاب هستند که تعیین کننده جنس فرش هم می باشند. فرش های ماشینی در جنس الیاف مختلفی بافته می شوند که سه دسته اصلی آن ها شامل الیاف اکریلیک، پلی استر و پلی پروپلین هستند. بسیاری از بافته های عرضه شده در بازار ترکیبی از الیاف اکریلیک و پلی استر هستند که ممکن است با نام اکریلیک خالص به فروش برسند، در واقع این اقدام نوعی سوء استفاده از اعتماد خریداران است. از همین رو توصیه اکید این است که به هیچ عنوان به فروشگاه ها، فروشنده ها و برندها و تولید کنندگان ناآشنا که هنوز اعتبار خود را در بازار به اثبات نرسانده اند اعتماد نکنید.
الیاف تار و پود معمولا به جنس پنبه و پلی استر هستند و در تمامی فرش ها مشترک است اما نخ خاب متفاوت است. تمامی تولید کنندگان معتبر و معروف تولید خود را علاوه بر فرش های خاص که از جنس ابریشم، پشم و ... است به الیاف اکریلیک محدود می کنند. این الیاف خصوصا اگر فرآیند هیت ست را هم از سر گذرانده باشند بی شک بهترین الیاف برای تولید فرش های ماشینی هستند و در حال حاضر فرش های اکریلیک هیت ست شده با دوام ترین و با کیفیت ترین فرش هستند.
فرش های آکریلیک ارزان، محصولاتی هستند که هیت ست نشده اند و این محصولات پرزدهی بالایی دارند و مقاومت کم. از این رو توصیه می شود که قبل از خرید فرش های ماشینی به برچسب پشت فرش دقت کنید و به اینکه ایا هیت ست شده است یا نه دقت کنید.

دوام و ماندگاری موردی است که خریداران را متقاعد به خرید این بافته می کند. فرش های اکریلیک نسبت به سایر بافته ها گران قیمت تر هستند و دقت در ظاهر فرش نشان می دهد این بافته زیبایی خاصی هم خواهد داشت. فرش اکریلیک را برای فضاهای پر تردد خانه خریداری کنید چون انعطاف پذیر بوده و مقاومت بالایی در برابر تردد دارد. فرش اکریلیک را برای مکان هایی که احتمال آلودگی بیشتر است خریداری کنید چون مقاومت این فرش ها در برابر مواد شوینده و شیمیایی قابل توجه است. فرش های اکریلیک را برای پذیرایی تهیه کنید چون زیبایی و درخشندگی این فرش پذیرای خوبی برای میهمانان شما خواهد بود.
پرزدهی فرش اکریلیک هیت ست شده بسیار کم است. در حقیقت در فرآیند هیت ست شدن ( عبور الیاف قبل از بافت از مرحله بخار آب و گرما) پرزهای الیاف گرفته می شود و الیاف یکدست و یکنواخت می شود.
هرچند فرش های ماشینی پلی استر در رده پایین تری از فرش های ماشینی اکریلیک قرار دارند اما در نوع خود بی نظیر است. برای مکان هایی مانند اتاق خواب و ... عالی ترین انتخاب، فرش پلی استر است. فرش های پلی استر ارزان قیمت در طرح های زیبا و جذاب فضای دکوراسیون خانه را تحت تأثیر قرار می دهند. نکته حائز اهمیت در مورد الیاف فرش های ماشینی آن است که تمام الیاف ها چه از نوع اکریلیک باشند و چه از نوع پلی استر و پلی پروپلین می توانند با گذراندن فرآیند هیت ست مزیت های خود را تثبیت کنند. برای مثال الیاف پس از فرآیند هیت ست که نوعی فرآیند بر پایه بخار آب است، روشن تر و درخشان تر، با دوام تر و مقاوم تر می شوند.
در انتخاب و خرید فرش اکریلیک یا پلی استر نوع کاربرد و فضا را در نظر بگیرید اگر مایل به خرید فرش گران تر اما بادوام تر هستید فرش اکریلیک و اگر قصد دارید با قیمتی مناسب تر فرشی را برای مکان های کم رفت و آمد خانه که کم تر در دید هست انتخاب کنید، فرش پلی استر انتخاب مناسبی است.

فرش تمام آکریلیک کاشان
برای خرید هر فرش، فروشگاه اینترنتی واگره فرش را از دست ندهید ، فروشگاه اینترنتی واگره فرش، محصولات های تولید شده تحت این برند را در قیمت تولید کننده و در انواع طرح ها و رنگ ها و ... عرضه می کند. خرید از این فروشگاه علاوه بر مزیت های خرید اینترنتی خریدار را با دنیایی از بافته ها روبرو می کند و اصطلاحا در چنین فروشگاه هایی دست خریدار در خرید باز است. حذف واسطه ها در این مجموعه، محصولات بی نظیر و عالی را در قیمت مناسب به دست مشتری می رساند، پس با انتخاب صحیح و اصولی خواهیم توانست فرش ماشینی با کیفیت و زیبا را در قیمت مناسب خریداری نماییم.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا