خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

قبل از خرید فرش ماشینی یک کارشناس باشید

راهنمای خرید فرش ماشینی

شنیدن نام فرش ماشینی کاشان خیال ما را نسبت به خرید آسوده می کند اگر هنگام خرید به اندازه کافی آگاهی داشته باشم و بتوانیم خود را در امر خرید خبره و کارشناس بدانیم. خرید فرش ماشینی چندان دشوار نخواهد بود اما اگر ندانیم کدام فرش ماشینی برای خانه ما بهتر است بعید نیست که در انتخاب و خرید دچار مشکل شویم. در مورد ویژگی های بهترین فرش ماشینی بسیار شنیده ایم اما اینکه تا چه حد بتوانیم از این شنیده ها در هنگام خرید استفاده کنیم نکته مهم و قابل تأملی است که باید از جانب خریداران رعایت شود. این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید فرش ماشینی، نکاتی را بیان می کند که باید قبل از خرید بدان ها توجه کافی شود. داشتن یک تخته فرش ماشینی خوب و بی نظیر مستلزم رعایت این نکات است. پس با ما همراه شوید تا با خواندن مقاله حاضر به یک کارشناس و متخصص تبدیل شوید.
اولین فرش های ماشینی بافته هایی بودند که در سال های 1350 به کمک ماشین آلات ساخته شده در کشور های اروپایی و با هنر و قدرت تولید کنندگان فرش کاشانی روانه بازار شدند. از آن هنگام تاکنون فرش های ماشینی بهترین جایگزین برای فرش های دستبافت و هر نوع کف پوش دیگری هستند. فرش های ماشینی انواع مختلفی دارند و توسط کارخانه ها و کارگاه های متعدد روانه بازار می شوند ، این تنوع و تعدد دست سوء استفاده گران را باز گذاشته و موجب شده دام خرید فرش های تقلبی از سوی فروشنده نماها برای خریداران پهن شود. این است که تأکید بسیار ما به خرید فرش ماشینی از فروشگاه و فروشنده معتبر و داشتن آگاهی لازم از جانب خریداران می باشد. امروزه تخصص در امر خرید فرش های ماشینی به حدی است که لازم است خریداران قبل از خرید فرش یک کارشناس باشند. اطلاعات لازم برای آنکه ما خود را یک کارشناس بدانیم چیست؟ چه موضوعاتی مطرح می شود تا ما به عنوان خریدار از انتخاب و خرید خود کمال رضایت را داشته باشیم؟ چطور می توان از خرید فرش های تقلبی در امان ماند؟ این سوالات مهم ترین سوالاتی هستند که برای خریداران پیش می آید و باید به آن ها پاسخ داد تا انتخابی عقلایی و با کیفیت را تجربه کنیم.
فرش ماشینی نسبت به سایر اجزاء دکوراسیون سهم بیشتری از بودجه خانوار را به خود اختصاص می دهد پس دقت در خرید را می طلبد. این کف پوش به راحتی قابل تعویض نیست و قرار است سال های سال در خانه ما خوش بدرخشد.
انواع مختلفی از فرش در بازار وجود دارد که اگر قبل از خرید یک کارشناس نباشیم در مواجهه با این حجم از تنوع و تعدد سردرگم خواهیم شد. فرش های ابریشم، فرش هایی زیبا هستند اما کاربرد کمی دارند و بیشتر جنه زیبایی به خود می گیرند در حالی که فرش های 700 شانه اکریلیک هیت ست توجه کم تری را به خود جلب می کنند اما بسیار کاربردی بوده و وجود آن در فضای خانه لازم و ضروری است. مواردی از این دست هر آن چیزی است که یک خریدار به عنوان کارشناس قبل از خرید باید بداند.

قبل از خرید فرش ماشینی یک کارشناس باشید
قبل از خرید فرش با اطلاع از نکات زیر یک کارشناس باشید:
1- طرح و تعداد رنگ بکار رفته در فرش ماشینی متناسب با شانه و تراکم می باشد. برای فرش هایی که پر از نگاره های ریز و درشت هستند شانه و تراکم بالا و برای فرش هایی که نگاره های درشت و کم دارند، شانه و تراکم پایین مناسب است.
2- تنوع رنگی و تعداد رنگ بیشتر به کار رفته در فرش ماشینی ویژگی مثبتی است که اگر با در نظر گرفتن هارمونی رنگ همراه باشد، قابل قبول خواهد بود . یک کارشناس باید بتواند از زیبایی قرار گرفتن رنگ ها در کنار یکدیگر لذت کافی را ببرد.
3- کارشناس فرش ماشینی باید بتواند متناسب با کاربرد هر فضا رنگ و طرح و شانه و تراکم را مشخص نماید. برای مثال فرش هایی که بیشتر در معرض رفت و آمد هستند، فرش هایی که به احتمال بیشتری آلوده شده و نیاز به شست و شو دارند و ... باید در شانه و تراکم پایین و رنگ های خنثی یا تیره تهیه شوند در حالی که اگر بدنبال خرید فرش باری پذیرایی باشیم، فرش های 1200 شانه، 1500 شانه و 1600 شانه گل برجسته یا گل ابریشم بهترین انتخاب هستند.
4- روش خرید مناسب که علاوه بر اصالت فرش، زیبایی و قیمت ارزان را تضمین می کند، مورد دیگری است که کارشناس فرش باید از آن مطلع باشد. روش های خرید مستقیم و غیر مستقیم در اختیار خریداران قرار گرفته است و هر کدام مزایا و کاستی های خود را دنبال می کنند. روش های خرید مستقیم نسبت به روش های خرید غیر مستقیم مقرون به صرفه تر، اطمینان بخش تر و ارائه دهنده طرح ها و فناوری های جدید تری هستند. هرچند روش هایی مانند خرید فرش درب کارخانه و خرید از نمایشگاه، کاستی های خود را دارد اما فروشگاه های اینترنتی فرش و روش خرید و فروش انلاین با حداکثر مزیت تمامی موانع و دشواری های قبل را مرتفع نموده است.
5- فرش های آکریلیک هیت ست شده از بهترین نوع محصولات ماشینی هستند که مقاومت و طول عمر بالایی دارند.
فرش های پلی استر و بی سی اف جز محصولات ارزان قیمتی هستند که بعد از مدتی کیفیت و ماهیت خود را از دست می دهند.
شما به عنوان خریدار در صورتی خواهید توانست قبل از خرید یک کارشناس باشید که ویژگی های فرش ماشینی خود را شناخته ، روش خرید مناسب را بدانید و محصولی را خریداری کنید که علاوه بر ست بودن با دکوراسیون توان پاسخگویی به کاربرد فضای خانه را داشته باشد.
6- فرش های تقلبی و عیب دار را خریداری نکنید و فرش های اصل را خریدای کنید
مقاله مربوطه: تشخیص فرش اصل از فرش تقلبی

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا