خرید فرش ماشینی جدید
خرید فرش درجه یک

روش های رفع چین و چروک و یا کیسی فرش

روش های رفع چین و چروک و یا کیسی فرش

شاید برای شما زیاد پیش آمده باشد که بعد از شستن فرش های ماشینی، فرش های شما حالت سفتی خود را از دست می دهند و زمانی که فرش را روی زمین پهن می کنید، حالت چین خوردگی و برآمدگی روی فرش ماشینی به وجود می آید و یا فرش ماشینی یا فرش دستبافت خود را نیاز نداشته اید و لول کرده و کنار قرار داده اید و بعد از مدتی که فرش را پهن می کنید با این صحنه مواجه می شوید که به اصطلاح به این مورد شکستگی فرش یا کیسی فرش می گویند که ما راه حل هایی را برای رفع این دسته از مشکلات کیسی فرش در ادامه به شما معرفی می کنیم.

 

علت جمع شدن فرش بعد از شستشو

کیسی فرش و یا شکستگی فرش اغلب زمانی اتفاق می افتد که شما فرش های ماشینی خود را در منزل می شویید و علت اصلی اتفاق افتادن این موارد آبکشی نادرست فرش، آویزان کردن فرش ماشینی روی دیوار یا داربست ها و... می باشد. شکستگی فرش ماشینی اغلب در فرش های تراکم پایین 500 شانه و فرش های 700 شانه ماشینی اتفاق می افتد که به خوبی در زمان تکمیل فرش آهار نشده باشند و اما در فروشگاه فرش واگره کاشان، بهترین فرش های ماشینی درجه یک با کیفیت بی نظیر و عالی تولید می شوند و در زمان آهار و تکمیل فرش، کارشناسان بر روی کار تولید کنندگان فرش ماشینی 700 شانه و دیگر فرش ها نظارت می کنند تا کار آهار زنی فرش به بهترین نحو ممکن انجام شود. شما زمانی که فرش ماشینی را می شویید و لول می کنید تا آب فرش برود در همان زمان آب و رطوبت داخل فرش ماشینی باقی می ماند و فرش دچار چروک و یا کیسی شده و الیاف بافته شده در فرش ماشینی حالت خشک به خود می گیرند که در زمان پهن کردن فرش متوجه می شوید. بهترین راه حل برای جلوگیری از مشکل کیسی فرش این است که فرش های خود را به قالیشویی های معتبر و کار بلد بسپارید تا آن ها با استفاده از رطوبت گیر، رطوبت را از فرش خارج کرده و فرش ماشینی را کاملا خشک کنند و یا اگر می خواهید شستن فرش های کوچک را در خانه انجام دهید روش های شستشو اصولی فرش را بهتر است بدانید.

 

از بین بردن چروک فرش در منزل

زمانی که شما متوجه چروک فرش می شوید باید همان موقع برای بر طرف کردن این مشکل اقدام کنید وگرنه چروک روی فرش باقی مانده و به مرور زمان همین چروک ها باعث شکستگی فرش ماشینی می شوند. اگر چروک فرش زیاد نباشد، که فرش را روی زمین می توانید پهن کنید و به مرور زمان با پاخور کردن آن قسمت، چروک را از بین ببرید اما اگر چروک فرش زیاد باشد شما خودتان در منزل نمی توانید کیسی فرش را حل کنید.
فرش را از پشت لول کنید و اینکار را با دقت بسیار بالایی و به آرامی و هماهنگ انجام دهید و بگذارید فرش در همان حالت بماند. البته این کار ریسک بالایی دارد و ممکن است اگر با دقت این کار را انجام ندهید همان چروک به وجود آمده باعث به وجود آمدن شکستگی در فرش شود.
• متداول ترین روش که همیشه از آن استفاده می کنیم برای از بین بردن چروک فرش های ماشینی این است که یک وسیله سنگین را روی فرش قرار داده تا چروک فرش صاف شود و اگر فرش دچار کیسی و چروک کمی است با راه رفتن روی آن این مشکل را حل کنید.
• حرارت و گرما هم یکی از عوامل موثر برای از بین بردن کیسی فرش می باشد که می تواند چروک فرش ماشینی را از بین ببرد. اگر که زمستان باشد حرارت خانه با گرمای بخاری بالا می رود و اگر فصل های دیگری باشد می توانید فرش را جلوی آفتاب قرار داده و جسم سنگینی روی آن بگذارید تا چروک فرش ماشینی بر طرف شود.
نکته: نور مستقیم آفتاب رنگ فرش را عوض می کند و فرش ماشینی دچار آفتابخوردگی می شود. اما اگر شما طالب خرید فرش 700 شانه ماشینی کاشان هستید باید بگوییم که این فرش های ماشینی دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر آفتاب، حرارت و گرمای مستقیم و پاخور و سایش می باشند. فرش های 700 شانه ماشینی با کیفیتی بی نظیر توسط بهترین تولیدکنندگان فرش تولید می شوند و از تنوع بالایی نظیر فرش 7000 شانه 10 رنگ لوکس، فرش 700 شانه 8 رنگ لوکس، فرش 700 شانه ورژن که ارزان بوده و دارای کیفیتی پایین است، فرش 700 شانه گلبرجسته که بهترین فرش های ماشینی درجه یک می باشند و به حدی کیفیت فرش های 700 شانه بالا است که بعد چند سال از دست کهنه نشدن این فرش ماشینی کاشان خسته می شوید. استفاده از بخارشوی نیز می تواند تا حد زیادی به حل چین خوردگی های فرش کمک کند، بدین صورت که حرارت و بخار در فرش ماشینی ایجاد می کند و حرارت و بخار مستقیم می تواند کیسی فرش را از بین ببرد.
• استفاده از نوار چسب برای از بین بردن چروک و شکستگی فرش بسیار موثر می باشد. اما زمانی می توانید از چسب های مخصوص استفاده کنید که شکستگی و چروک فرش در کناره ها اتفاق بیفتد. نوار چسب فرش از قدرت بسیار بالایی برخوردار می باشد و دو طرف فرش را کاملا محکم نگه می دارد.

انواع فرش 700 شانه ماشینی جدید و با کیفیت در برابر چین خوردگی و شکستگی


تمامی این ها را حل هایی برای رفع شکستی فرش و رفع چروک فرش ماشینی بود، در جواب سوال هایی که این روز ها زیاد می شنویم که می پرسند شکستگی فرش را چگونه از بین ببریم؟ باید بگوییم که شما اگر قبل از خرید فرش ماشینی عجله نکنید و به دنبال معتبر ترین فروشگاه ها و تولید کنندگان فرش ماشینی بگردید، خریدی با اطمینان خاطر و فرشی با کیفیت می توانید خریداری کنید. اغلب فرش های 1000 شانه، فرش ماشینی 1200 شانه و فرش های 1500 شانه به دلیل ضخامت کمی که دارند دچار کیسی و شکستگی نمی شوند و دارای کیفتی بی نظیر نیز می باشند.
فروشگاه فرش واگره کاشان یکی از تولید کنندگان و فروشندگان فرش ماشینی اصیل ایرانی می باشد که بیش از صد ها فرش ماشینی با کیفیت را روزانه به صورت عمده و تک و صادرات فرش ماشینی را به سراسر ایران انجام می دهد. شما با خرید فرش ماشینی درجه یک کاشان می توانید از ضمانت نامه معتبر فرش ماشینی بهره ببرید و همچنین همیشه توجه داشته باشید که فرش های خود را در منزل نشویید و شستن فرش ها را به قالیشویی های معتبر بسپارید چرا که شما ابزار های لازم برای خشک کردن فرش و جلوگیری از مشکلات پیش رو را در دست نخواهید داشت.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا